×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
14. jūnijs, 2017
Drukāt

Savisāram tiesas sēdē izsaukti mediķi

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Edgars Savisārs

Uz tiesu Tallinā trešdien izsaukta neatliekamā medicīniskā palīdzība, jo tiesas zālē pasliktinājies korupcijā apsūdzētā no Igaunijas galvaspilsētas mēra amata atstādinātā Edgara Savisāra veselības stāvoklis, un tiesas process apturēts līdz augustam.

Savisāra advokāts Olivers Nēss sacīja, ka Savisāra pulss pirms tiesas sēdes bijis 118, bet asinsspiediens 165/98.

Ārsts Pēps Peders, kurš daudzu gadu gaitā pazīst Savisāra veselības stāvokli, bija klāt tiesas zālē un ieteica izsaukt neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Mediķi secināja, ka Savisārs trešdien nevarēs piedalīsies tiesas sēdē, tādēļ tiesas sēde tika pārtraukta un prāva turpināsies augustā.

Jau ziņots, Harju apriņķa tiesa pirmdien sāka izskatīt lietu apsūdzībās par korupciju pret bijušo Centra partijas līderi.

Jūnija sākumā kļuva skaidrs, ka 67 gadus vecajam Savisāram būs jāstājas tiesas priekšā, jo tiesas mediķu komisija atzina viņu par spējīgu apmeklēt tiesas sēdēs un uzņemties atbildību, neskatoties uz viņa veselības stāvokli.

Novembra beigās Igaunijas ģenerālprokuratūra – Valsts prokuratūra – apsūdzēja Savisāru par Tallinas pašvaldības budžeta līdzekļu izmantojumu savtīgās interesēs un Centra partijas interesēs. Tāpat viņš apsūdzēts par nelikumīgu iegūtu līdzekļu legalizāciju, četrās kukuļņemšanas epizodēs un nelikumīga ziedojuma lielā apmērā pieņemšanu Centra partijai.
Apsūdzībā teikts, ka Savisārs kā Tallinas mērs pieņēma kukuļus un piekrita kā mērs veikt kukuļdevējam interesējošas darbības.

Lietā Centra partijai kā juridiskajai personai izvirzīta apsūdzība neatļauta liela apmēra ziedojuma pieņemšanā. Uzņēmēji Aivars Tūlbergs, Aleksandrs Kofkins, Hillars Teders un Vello Kunmans apsūdzēti kukuļa došanā Savisāram, bet uzņēmējs Pāvo Petaji – dokumentu viltošanā un palīdzībā aizliegta ziedojuma nodošanā. Tallinas domes priekšsēdētājam Kalevam Kallo izvirzītas apsūdzības par palīdzību kukuļa nodošanā un saņemšanā, bet bijušajam politiķim Villu Reiljanam izvirzītas apsūdzības par starpniecību kukuļa nodošanā Savisāram.

Harju apriņķa tiesa 2015.gada 30.septembrī nolēma atstādināt Savisāru no Tallinas mēra amata uz laiku, kamēr notiek izmeklēšana par korupciju.

Centra partijas iekšējā opozīcija, sasaucot ārkārtas kongresu pērn novembra sākumā, ilggadējo vadītāju Savisāru vainoja par partijas izolētību Igaunijas politiskajā dzīvē, nevēlēšanos vienoties ar valdošajām partijām, autoritāru vadības stilu, kā arī norāda uz to, ka Savisārs ir aizdomās turētais korupcijas lietā. Partijas balsojumā par jauno tās priekšsēdētāju ievēlēja Jiri Ratasu, kurš nedaudz vēlāk kļuva par premjerministru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+