×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. aprīlis, 2016
Drukāt

Savlaicīgi neveiktas operācijas dēļ miris jaunietis; ķirurgam nosacīts sods (13)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs attēls

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien piesprieda viena gada nosacītu cietumsodu neiroķirurgam Mārim Strazdiņam krimināllietā par ārstniecības personas profesionālo pienākumu nepienācīgu pildīšanu – savlaicīgu operācijas neveikšanu, kas bija par iemeslu piekauta puiša nāvei.

Kā informēja tiesā, tāpat tiesa apsūdzētajam noteica pārbaudes laiku uz vienu gadu, kā arī aizliegumu uz trim gadiem nodarboties ar ārstniecību. Pilns nolēmums lietā paredzēts 5.maijā.

Cietušās – bojāgājušā jaunieša mātes – advokāts Ronalds Rožkalns sacīja, ka jāredz pilnā sprieduma motīvi, bet lielā mērā šāds spriedums esot gana taisnīgs, jo ārsts lietas izskatīšanas gaitā nepauda nožēlu. Advokāts bilda, ka tiesas izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka no pacienta slimības vēstures tika plēstas ārā lapas un līmētas jaunas, un šādas darbības neliecina par pārdzīvošanu.

Rožkalns papildināja, ka prokurore debatēs lūdza apsūdzēto sodīt ar piespiedu darbu. Viņš sacīja, ka lieta pirmajā instancē gan tika skatīta teju sešus gadus, kas arī ir vērā ņemams apstāklis.

Jaunieti 2009.gada martā Rīgā piekāva liela jauniešu grupa no Aizkraukles, kas “siroja” galvaspilsētā. Pēc piekaušanas viņu bezsamaņā nogādāja Rīgas 1.slimnīcā, taču dežurējošais neiroķirurgs Strazdiņš laicīgi neveica pacientam operāciju, un puisis nomira. Advokāts papildināja, ka šajā lietā netika pieteikta morālā kaitējuma kompensācija.

Strazdiņš tika apsūdzēts pēc Krimināllikuma 138.panta otrās daļas par ārstniecības personas profesionālo pienākumu nepienācīgu pildīšanu, ja tas bijis par iemeslu cietušā nāvei.

Par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Un, ja nepierādīs vainu?

 2. Mani interesē, vai sitēji tika kaut kā sodīti? Par slepkavību. Vai tie atsaldeņi tika cauri sveikā?

 3. Sabiedriskais “fui”!

 4. Sanitāri arī trūkst,lai atstrādā,ja to vispār var atstrādāt….

 5. Kompensaciju gan vajadzeja pieprasit-vismaz 10000 00 eiro.Protams ,arzemes ir lielakas summas pat par sliktu operaciju.

 6. Kļūdīties ir cilvēcīigi un kļūdās visi. Protams žēl puiša. Bet, kas puiša mātei no tā, ka sabojāja ārstam dzīvi? Ar to jau dēlu nepiecels. Un kompensāciju kam? Tādas naudas nav, lai nopirktu dzīvību dēlm. Gribas nopelnīt? Un ko ar to naudiņu iesāksiet? Izremontēsiet dzīvokli, vai ceļojumā aizbrauksiet? Nav smieklīgi? Ja runā par nožēlu. Domāju dziļi sirdī ķirurgs pat ļoti nožēlo, ja tiešām ir kļūdījies, arī tad ja nav. Plēsa lapas un līmēja citas? Nu padomājiet. Arī viņam gribas strādāt savā amatā un nesabojāt savu karjeru.

  • Ka Tev liekas- cik ģimenes atļaut izrevidēt tam meistaram?

  • Tev vajadzētu padomāt par to, kā tu rīkotos šādā situācijā. Mātei atņem dēla dzīvību vienkāršas paviršības dēļ? Tādam cilvēkam otrās iespējas netiek dotas. Vai tu gribētu saņemt šādu komentāru, ja, pfu, pfu, pfu, ar kādu Tev tuvu cilvēku tas notiktu? Padomā, pirms izsaki kādu negatīvu piezīmi, pie tam aizstāvot ārstu, kura neuzmanības dēļ nomira jauns cilvēks. Turklāt sešus gadus gaidīt, līdz nonāks pie taisnības? Vienkārši murgs.

  • Kurā vietā kļūdījās? Varbūt tajā, ka neveikli gaidīja konvertu, kā tas pašsaprotami… Bērnu slimnīcā jau to apguvuši – bez kuviera nekā – un par to arī nekas…tik krūmiņš kustēja…

  • Kāds cinisms!Ko tad tu MEDMĀSA teiktu ,ka ar tavu dēlu vai meitu tā notiktu? Nu ja, tu jau arī, noteikti esi no1. slimnīcas….Ko tad tam nabaga dakterītim nodarīja…sveiks un vesels, kompensāciju arī neviens nepieprasa. Stulbi! Vajadzēja jau gan. Medmāsa! Nauda dzīvē nav galvenais, bet kur ir tava morāle? Ak vai tu jau nezini kas tie par zvēriem : morāle ,līdzcietība, iejūtība…galu galā vienkārši pieklājība. Bet tu neesi tā kura kaut ko no šīm lietām saprastu! Lai tev un taviem tuviniekiem ceļā negadās tādi dakteri strazdiņi.

 7. Tas pats , kas bērnu slimnīcā ar bērnu no Bauskas – NEMAKSĀJA un tur tas…

 8. 1. slimnīcā ir tik zema kvalitāte un slikta attieksme,ka sen jau būtu jāslēdz

  • To, ka zema kvalifikācija, vēl kaut kā var saprast. Ne jau ārsti ir vienīgā profesija, kur kvalifikācija ir zema. Bet profesionālās ētikas trūkumu gan nav iespējams piedot.

Draugiem Facebook Twitter Google+