×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
12. jūlijs, 2012
Drukāt

Savu ķieģeli nedzird

Foto - Andrejs MelnalksnisFoto - Andrejs Melnalksnis

Krietnu izbīli šonedēļ piedzīvoja Andrejs Melnalksnis. “Tas notika 10. jūlijā plkst. 10.20 Rīgā. Gāju no Brīvības pieminekļa pa Brīvības bulvāri. Nepaspēju izdarīt soli, kā vai pašā degungalā Brīvības bulvārī pie 30. nama no augšas nogāzās ķieģeļu lauskas.

 

Ja būtu sekundi ātrāk, iespējams, vai nu būtu slimnīcā ar pārlauztu galvaskausu, vai morgā. Bet man laimējās. Esmu piedzimis otro reizi. Arī kāds pretimnākošs vīrietis bija dzimis laimes kreklā. Nezinu, kā tas vīrs, bet es pārdzīvoju pamatīgu šoku, jo pēkšņi ar pamatīgu blīkšķi nogāzās ķieģeļu lauskas.”

Atguvies viņš iegājis namā esošajā laimētavā “Fenikss” un lūdzis apsardzes darbinieku veikt pasākumus, lai norobežo bīstamo vietu. Iziet ārā apsargs nevēlējies, sakot, ka nevarot pamest telpas, bet solījis informēt mājas saimnieku, lai tas steidzami nožogo bīstamo ielas posmu. Andrejs arī nokritušās lauskas, kas bijušas apmēram trešdaļu ķiegeļa lielas, un ēku nofotografējis un nosūtījis bildes redakcijām.

Kā pārliecinājos, vakar no rīta bīstamā vieta Brīvības bulvārī nebija ierobežota, nemanīju arī kādus rakstiskus vai citādus brīdinājumus. Sazinājos ar VAS “Privatizacijas aģentūra” (“PA”), kuras pārziņā nonācis nams Brīvības bulvārī 30. “PA” preses sekretārs Guntis Kārkliņš sacīja, ka “PA” ir sazinājusies ar šīs mājas pilnvaroto pārvaldnieku SIA “Tele Nami” un lūgusi steidzami veikt nepieciešamās darbības, lai novērstu ēkas bojājumus. Nama apsaimniekotājs momentā devies uz Brīvības bulvāri 30 un operatīvi rīkosies, lai novērstu apdraudējumu. “Mēs, protams, prasīsim apsaimniekotājam iepazīstināt ar operatīvi paveikto un rīcības plānu situācijas risināšanai,” piebilda G. Kārkliņš.
kiegelis_Andrejs_Melnalksnis_16

Nekustamo īpašumu Brīvības bulvārī 30 “PA” pārņēma no Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūras. Mājā dzīvokļi ir privatizēti, bet dzīvokļu īpašnieki līdz šim māju nav pārņēmuši savā pārvaldīšanā no valsts.

“Situācija ir samērā tipiska, jo iedzīvotāji nevēlas uzņemties atbildību par īpašumu kopumā un aprobežojas tikai ar savu dzīvokļu uzturēšanu kārtībā. Pēc būtības dzīvokļu īpašniekiem pašiem būtu jāapsaimnieko savs īpašums un jālemj par mājas pārvaldīšanu un sava pārvaldnieka izvēli. “PA” šobrīd veic tai neraksturīgas funkcijas un, lai nākotnē izvairītos no šādām situācijām, dzīvojamās mājas pēc iespējas ātrāk būtu jāpārņem apsaimniekošanā vai nu iedzīvotājiem, vai pašvaldībām,” skaidro G. Kārkliņš.

Rīgas Pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Inese Tīmane sacīja, ka līdzīgā situācijā, kad nokrīt ķieģeļa gabali, būtu saucama policija, zvanot pa 110. Ja ir nopietns apdraudējums cilvēkiem un automašīnām, teritoriju ierobežo un meklē mājas īpašnieku. Ja tiek konstatēti pārkāpumi nama apsaimniekošanā, tiek sastādīts protokols, ko tālāk vērtē administratīvā komisija.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+