Latvijā
Novados

Savulaik Zosēnos fiksēts -42,9 grādu stiprs sals. Iedzīvotāji dalās atmiņās par bargo ziemu 0

Foto AP/Scanpix/LETA

Lai arī kur Latvijā notiktu Ziemassvētku svinības, Zosēnos vienmēr būs par kādu grādu vēsāks. Par to liecina arī miestiņā atrodamā meteostacija.Absolūtais gaisa temperatūras minimums fiksēts 1978. gadā. Naktī no 30. uz 31. decembri termometra stabiņš noslīdējis līdz -42,9 grādiem, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Tomēr paši iedzīvotāji atzīst, ka nemaz tik traki tas neesot bijis. Maruta Zosēnus par mājām sauc jau kopš dzimšanas. Zosēnieši esot kā viena liela ģimene. Lai gan šobrīd pilsēta kļuvusi klusāka, siltas atmiņas par piedzīvoto saglabātas.

Maruta, Zosēnu iedzīvotāja:”Mēs braucām uz kora mēģinājumiem ar vaļējām mašīnām. Bija putenis, bet mēs nenosalām. Bijām saģērbušies kažokos.”

Bargais sals un kupenas izrādījušās liels pārbaudījums autovadītājiem. Ceļi esot bijuši tik aizpūsti, ka pat operatīvais transports neesot spējis izbraukt tam cauri.

“Kaimiņu mājā bija dzemdības, bet nevarēja izsaukt ātro palīdzību, jo automašīnu motori bija aizsaluši,” par bargo ziemu atmiņās dalās Zosēnu iedzīvotāja.

Vairāk pievienotajā video:

LA.lv