×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
8. jūnijs, 2015
Drukāt

Savvaļas burkāns: vai to var apkarot ar Raundapu? (7)

DaucusCarota

“Pavasaros mums pļavas applūst, saaug daudz savvaļas burkānu. Vai tos var apkarot ar Raundapu?” ILZE PĀRGAUJAS NOVADĀ

Savvaļas burkāns (Daucus carota) ir divgadīgs čemurziežu dzimtas augs. Zied jūnijā–augustā baltiem, blīviem ziedu čemuriem. Stublājs ir stāvs, bagātīgi zaro. No citiem čemurziežiem nekļūdīgi var atšķirt pēc bālās saknes, kas smaržo pēc burkāniem. Pļavā to vislabāk var iznīdēt, nopļaujot zāli burkānu ziedēšanas sākumā. Tas palīdzēs ierobežot arī citas nezāles.

Raundaps iznīcina visus apstrādes laikā zaļojošos augus. Citi herbicīdi (piemēram, Rosate 36) reģistrēti Latvijā pļavu un ganību nezāļu apkarošanai, ja tos izmanto speciālisti (pērkot jāuzrāda apliecība par speciālu kursu beigšanu). Herbicīda Rosate 36 deva ir 5–6 l uz hektāru. Apsmidzina nezāļu aktīvas augšanas periodā, kad tām ir vismaz trīs lapas.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Un tā tās muļķa Ilzītes un debilie Jāzepiņi noindē visu Latviju… lai dievs stāv klāt… visa Eiropa virzās uz eko saimniekošanu, bet Ilzītei vajag raundapu…Tu Ilzīt esi ālava? Ja pašai bērni nav, tad padomā par Latvijas bērniem plašākā mērogā!

 2. Ilze, pelīt, ielej raundapu rīta kafijas tasītē, tad jau redzēsi,kas notiks. Vēl – asmidzini zemenes pirms ēšanas, arī labi palīdzēs.Tavs jautājums jau pats par sevi runā par tavu saprātu – tātad uz priekšu!

 3. Savvaļas burkāns parasti aug sausās vietās, paaugstinājumos !

 4. ar raundapu var iznidet jebko Atbildēt

  tik instrukcija jālasa. tātad jāpagusts apstrādāt pirms sēklas izsēj, pēc apstrādes kā minimums 4 stundas nedrīkst līt( vislabāk ja ilgi ilgi nelīst, ja nedeļu vispār ideāli) nu protams jāievero mēreniba un visas darba drošibas normas.
  raundapa darbibas principā ir ka tas caur lapām iesūcas augā un nonākot sakņu sistēmā to iznīcina, atiecigi apstrādats ar raundapu ags ari saknes nesaglabā ne kā pļaujot vai kā ķimikālijas kas noēd to daļu ar ko saskaras lietošanas normas 3-6 litri uz hektāru pļavu ja grib līdz melnai zemei noindēt. efektivāk jau ir neliels smidzinātājs ar ko pārstaigā un uzpūš tieši konkrētajiem augiem to puduriem ku grib iznīdēt. tas saglabā tos augus ko negrib iznīdēt

 5. Visefektīvāk nezāles var apkarot, nobetonējot vai noklājot ar asfaltu. Var jau arī ar indēm, bet tad ir diezgan vienalga, ar ko. Lētāk un ātrāk izliet autodegvielu un visu nosvilināt. Un tā vairākas reizes gadā. Pie reizes vajag ķērcošā balsī izkliegt lāstus, lai viss iznīkst. Tad nebūs vairs neviena tevi kaitinoša auga apkārtnē. Būsi beidzot laimīga.

 6. raundaps (roundup) glyphosate WHO (pasaules veseliibas organizaacija) domaa, ka raundaps irveezi veicinosha viela

  • tev kāds liek viņu dzert? Atbildēt

   noindē un nerādies tās pļavas tuvumā, lopus ar nelaid. raundaps ātri sadalās un rudenī jau tur nekas nebus palicis pāri

Draugiem Facebook Twitter Google+