×
Mobilā versija
+9.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
25. septembris, 2013
Drukāt

Savvaļas orhidejas, rasene un citi purva augi Salaspilī

palustris

Nacionālā botāniskā dārza (NBD) apmeklētāji jau nākamajā gadā varēs iepazīties ar Latvijas kaļķainajos zāļu purvos un pārejas purvos augošo augu dažādībām. Ekspozīju veidos NBD reto un aizsargājamo augu kolekcijās izaudzētie augi, kā arī biežāk sastopamās, šīm augtenēm raksturīgās sugas, kuras ievāktas ekspedīcijās, portālam “LA.lv” pastāstīja NDB pārstāve Linda Strode.

Pundurbērzs un zemais bērzs, Latvijas savvaļas rododendrs – purva vaivariņš, parastā purvmirte, orhidejas – purva dzeguzene, stāvlapu dzegužpirkstīte; kukaiņēdāji augi – garlapu rasene un parastā kreimule; rūsganā melncere, spilves, raibā kosa, bezdelīgactiņa, sfagni un citi šo augteņu augi ir katrs ar savu stāstu par piemērošanos purva apstākļiem. Veidotie purvu modeļi sniegs izglītojošu informāciju plašam apmeklētāju lokam, kā arī kalpos zinātniskajiem pētījumiem.

betula

Šajā sezonā rit augteņu iekārtošanas darbi. Jau šobrīd daudzi ekspedīcijās ievāktie augi ir piemērojušies jaunajiem apstākļiem un būs apskatāmi visiem interesentiem nākamajā sezonā.
Ekspozīcijas top ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.

ddzeguzpirkstite

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+