×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
19. februāris, 2014
Drukāt

Saziedota vajadzīgā summa ērglēnietes Zanes dzīvības glābšanai (15)

Foto no personīgā arhīva. Attēlā: Zane LazdiņaFoto no personīgā arhīva. Attēlā: Zane Lazdiņa

Nepilna mēneša laikā Latvijas iedzīvotāji saziedojuši nepieciešamos 120 000 eiro ērglēnietes Zanes plaušu transplantācijai, ko paredzēts veikt klīnikā Vīnē, Austrijā, portālam “LA.lv” sacīja labdarības portāla “ziedot.lv” pārstāve Ilze Ošāne.

Portāls “ziedot.lv” ziedojumu akciju Zanes dzīvības glābšanai uzsāka 21.janvārī un līdz vakardienai, 18.februārim, bija saziedoti visi operācijai nepieciešamie 120 000 eiro. Ziedojumi joprojām turpina ienākt – tā nauda, kas pārskaitīta nesen un ziedojumu kontu sasniedz tagad. Ziedojumu tālrunis ir slēgts.

Ošāne klāstīja, ka Zanes plaušu transplantācijai nepieciešamie 120 000 eiro jau ir pārskaitīti Austrijas klīnikai. Tiklīdz tā šo naudu saņems, Zani iekļaus plaušu donoru gaidīšanas rindā. Līdzšinējā klīnikas pieredze rāda, ka donors rindā ilgi nav jāgaida. Līdzko tas būs atrasts, Zani gatavos pārvešanai uz Vīnes klīniku.

Portāla “ziedot.lv” pārstāve atzina, ka tik liela summa privātpersonas ārstēšanai saziedota pirmo reizi. Latvijas iedzīvotāji nav atstājuši Zani vienu nelaimē un viņu atbalstījuši. Tagad viss ir ārstu rokās, piebilda Ošāne.

Jau vēstīts, ka pirms trim gadiem ārsti 32 gadus vecajai Zanei Lazdiņai no Ērgļu novada atklāja retu slimību — pulmonālo arteriālo hipertensiju — sindromu, ko raksturo asinsspiediena paaugstināšanās plaušu artērijās. Slimība triju gadu laikā ir progresējusi tik strauji, ka vienīgais ceļš, kā palīdzēt jaunajai sieviete, ir plaušu transplantācija, kas ir jāveic iespējami drīz.

Asinsspiediena paaugstināšanās dēļ sirdij, lai pienācīgi apgādātu ķermeni ar skābekli, jāstrādā ievērojami smagāk. Rezultātā attīstījusies jau ceturtā, pēdējā, mazspējas forma un tiek būtiski traucēta organisma apgāde ar skābekli, radot skābekļa badu.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Lai Tev izdodas, Zane! Vis būs labi!

 2. Komentētāju prieks un sajūsma ir daudz lielāka , ka pasaka par savu dzīvību izglabtā..

 3. Prieks ,ka latvietei savāca lielo naudu un nu būs vesela. Bet par savu dzīvību pateit plikus 2 salkanus paldies likas jocīgi . Bez sajūsmas , prieka un savilņojuma . Par savu dzīvību japateicās no visas sirds , nevis ar 2 salkaniem paldies .

  • Labdien! Vai tas neienāca prātā ,ka cilvēks var justies ļoti slikti, knapi pats turēties kopā??? Kādas emocijas un pateicības no slima cilvēka? Izveseļosies un pateiksies!

 4. Lai viss izdodas!Prieks, ka esam palidzejusi!

 5. Turies,Zane. 🙂

 6. Man ir ārkārtīgi liels prieks lasīt šo ziņu un šī ir lieliskākā dāvana Zanei vārda dieniņā!!! Paldies mūsu tautai!!!

 7. Es lasu un nevaru noturēt asaras. Lai ko sacītu par latviešiem, lai kādas dusmas neizgāztu forumos ,bet līdzcietība cilvēkos nav zudusi. Katrs pēc savām iespējām un kopā milzīga summa. Lai Zanei viss izdodas!

 8. ZANE! Es ari esmu dzimusi Ergleniete.Turies viss bus labi,jo apkart ir loti daudz labu un saprotosu
  cilveku.ES bijusi lauku dakterite. Turies -visi labie garini ir kopa arTevi.

 9. Man kauns par šo valsti! Pašu cilvēkam nevarēja piešķirt vajadzīgo summu,bet ņem uz ārstēšanu Ukrainas revolūcijas cīnītājus un tiem sedz visus ārstniecības un rehabiltācijas izdevumus.
  Zane! Lai Tev viss izdodas! Turam īkšķus!

 10. LATVIESI VIENMER PALIDZES APSVEICU JO KO NEVAR TEIKT PAR VALSTI

 11. paldies visiem, kas ziedoja! Zanei būs iespēja dzīvot . tāds prieks!!!

 12. Lai Zanei viss izdodas…

 13. viss, lai izdodas.

 14. Prieks-lai labie gariņi stāv klāt arī turpmāk. Vēlu izturību un veiksmi.

Draugiem Facebook Twitter Google+