Latvijā
Veselam

Saziedoti ap 1350 eiro glābējsilītes projektam0

1. jūlijā radošās mājas SISTERS House of creation rīkotajā projekta „Baby Box – vieta bērna dzīvībai” labdarības pasākumā saziedoti 1352, 89 eiro. Iegūtie līdzekļi tiks novirzīti īpašas datu bāzes izveidei, kurā tiks reģistrēti Glābējsilītēs atstātie mazuļi. Slimnīcās, kurās ir izvietota Glābējsilīte, mediķiem būs vienota sistēma, kurā pievienot informāciju par katru atstāto mazuli.

„Savā dzimšanas dienā es no sirds vēlos atbalstīt Glābējsilītes bērniņus,” tā projektu „Baby Box – vieta bērna dzīvībai” uzrunāja Anda Faulbauma, radošās mājas SISTERS House of creation vadītāja, kas ierosināja 1. jūliju – savu dzimšanas dienu – veltīt projekta atbalstam.

„Es piedzimu 1.jūlijā. Tā bija pirmā reize, kad izsapņoju savu pirmo sapnīti. Šo iespēju vēlos sniegt bērniņiem, kuri atstāti bērnu silītēs, jo sniedzot šo iespēju sapņot- pasaule kļūst gaišāka. 1. jūlija Labo darbu pasākumā visi saziedotie līdzekļi tiks izlietoti, lai izveidotu datu bāzi bērniņiem, kuri ir atstāti silītēs, lai 100% sniegtu garantiju par faktu patiesumu un nepastāvētu pat niecīgākās varbūtības teorijas par bērniņu izcelsmi, dzimšanas datiem un visu, kas saistīts ar mazās sirsniņas esamību dzīves sākuma posmā. Savā dzimšanas dienā es aicināju draugus dāvanu vietā ziedot naudas līdzekļus, lai izvirzītais mērķis tiktu maksimāli sasniegts,” stāsta A. Faulbauma.

Pasākumā ar priekšnesumiem uzstājās mūziķis Valters Frīdenbergs, sporta deju klubs „Mario”, mūziķis Goran Gora, Evita Zālīte, Aija Vītoliņa, „Lazy Francis”, grupas „Re:Public” solists Jānis Rībens, Kristaps un Ginta Krievkalni, kā arī Elza Natha.

Projekta „Baby Box – vieta bērna dzīvībai” vadītāja Laura Zvirbule klātesošajiem izstāstīja projekta vēsturi, teica pateicības vārdus par projekta atbalstu: „Jau 5 gadus tieši Latvijas Bērnu fonds ir projekta labā roka un stiprais plecs. Paldies fonda vadītājam Andrim Bērziņam! Darbs pie pirmā Baby Box izveides sākās 2006.gadā, bija nepieciešami 3 gadi – likumdošanas izpētei un sakārtošanai, lai Rīgā atvērtu pirmo Glābējsilīti. Liels paldies šīs lielās idejas atbalstītājiem farmācijas kompānijai Gedeon Richter, kas pilnībā atbalstīja Rīgas Baby Box izveidi. Katrs Baby Box ievietotais mazulis nonākot jaunajā ģimenē saņem Ceļa vārdu kasti, kurā ir informācija par to, kurā Glābējsilītē bērns ir ticis ievietots, kāds ir viņa svars, augums un kādas mantas bioloģiskie vecāki atstāja kopā ar mazuli. Šajā Ceļa vārdu kastē ir Sirds siltuma darbnīcas mammu adītās zeķītes un cepurīte, kas ir apliecinājums mīlestībai un rūpēm, un galvenais tam, ka katrs mazulītis ir kādam ļoti, ļoti vajadzīgs!”

Sadarbojoties ar Latvijas māksliniekiem, tika ziedoti radītie roku darbi no LUDE, HUGU, GETidea, KOKMAIZĪTES KURLAND WOODCAKE, Lazy Francis, Cherry Picking, mimu, CHERNAVSKA, kurus pasākuma laika gaitā varēja iegādāties un saziedotie naudas līdzekļi tika Baby Box izvirzītajam mērķim un vajadzībai. Lielākā daļa mākslinieku ziedotie darbi tika pārdoti, bet tie, kas netika nopirkti,tiks izstādīti pārdošanā Galerija Rīga, 6. stāvā POP-UP mākslas galerijā ar Glābējsilītes – vieta bērnu dzīvībai cenu zīmītēm, kas ir turpinājums 1. jūlijā iesāktajam, garantējot ienākumus izvirzītajam mērķim- datu bāzes izveidei.

HUGU dvēsele un radītājs Lauris Rasa Glābējsilītei dāvāja lielo HUGU ar iedziedātu Ditas Lūriņas šūpuļa dziesmu, lai sapnītis tiktu nosargāts un izsapņots, kā arī HUGU The little one ar sargātāju vārdiem un laba vēlējumiem tiem bērniņiem, kuri silītēs tika atstāti jūnijā svētku laikā.

Saistītie raksti

Labdarības stūrīti papildinās mākslas darbi, kuri tapa pasākuma laika gaitā pateicoties māksliniekiem – Zanei Balodei, Kristīnei Kutepovai un Andrim Purviņam, kuri savu siltumu un sapņus dalīja ar Jansonu, Šūpulnieku un Krivānu lielajām ģimenēm. Šie mākslas darbi vēl prasa nelielu uzmanību un pēdējos otas triepienus, tāpēc tie tiks izstādīti nedaudz vēlāk, par ko arī ziņosim sociālajos tīklos.

Sirsnīgs paldies un laba vēlējumi balstiem, kuri palīdzēja pietuvināties mērķim- SIA “Simantik”, SIA “MG AGENCY”, SIA”SPILVA”, SIA “Media Art Ministry”, SIA “Pure Chocolate”,
SIA “Kanāla Motorlaivu Kompānija”, SIA “Tent For Event Baltic”, kā arī Elmāram Tannim un Kārlim Robertam Celmam par gardām pankūkām un vafelēm.

LA.lv