×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. februāris, 2014
Drukāt

Saziņu ar citplanētiešiem sola pēc 25 gadiem
 (8)

citplanetiesi

ASV kosmosa izpētes aģentūras “SETI” pētnieks Sets Šostaks paziņojis, ka tuvāko 25 gadu laikā cilvēki būs atraduši pirmos saprātīgos citplanētiešus, ar kuriem varētu nodibināt sakarus, raksta avīze “The Daily Mail”.

Viņaprāt, galvenais ir turpināt uzsākto Visuma skenēšanu, lai mēģinātu uziet citplanētiešu raidītos elektromagnētiskos signālus. “Turpmāko 25 gadu laikā mums būtu jācaurskata aptuveni miljons dažādu zvaigžņu sistēmu. Jāņem vērā, ka ap katru piekto zvaigzni riņķo vismaz viena planēta, uz kuras varētu pastāvēt dzīvība. Tas ir fantastiski liels procents. Tas nozīmē, ka mūsu galaktikā ir simtiem miljardu Zemei līdzīgu planētu,” prātojis Šostaks.

Visuma skenēšanu ar mērķi uziet citplanētiešu raidītos signālus 1960. gadā aizsāka astronoms Frenks Dreiks, kad ar savu antenu Rietumvirdžīnijā viņam izdevās noskenēt divu Saulei līdzīgu zvaigžņu tuvējās planētas. Taču nekādus signālus Dreiks neuztvēra. Šobrīd Visuma skenēšana ir krietni attīstījusies, astronomiem izmantojot kā mūsdienīgu elektroniku, tā digitālās tehnoloģijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. es apgalvošu pretējo, redzēs kuram būs taisnība! Tā lai viedokļi dažādi būtu… 🙂 nothing special ™

 2. 25 gadu atpakaļ laida kosmosā morzes signālus gaidot atbildes no citplanetiešiem,tagad laiž kosmosā lāzera staru gaidot atbildes no tiem pašiem ,ko tad laidīs gaisā pēc 25 gadiem lai kāds atbildētu.Fakts ir viens ,mēs esam uz ļoti zemas attīstības pakāpes ,ja ceram ka kāds uzrausies uz mūsu muļķības.Mēs vēl neesam sapratuši ka mēs neesam nekas priekš kosmosa.

 3. Esmu priecīgs!

 4. Lielai daļai liekas, ka tādas ārpus-zemes saprātīgas būtnes neeksistē. Kāpēc? Ar ko mēs esam īpaši? Kas padara dzīvību uz Zemes pašsaprotamu un citur nereālu? No Coriosity skatpunkta (uz Marsa) mēs esam citplanētieši – dzīvojam uz citas planētas, uz Zemes. Un tas, ka mēs šeit dzīvojam nav nekas parasts. Un katra diena, kuru šeit nodzīvojam nav parasta diena. Kā mēs šeit varam dzīvot? -apkārt lodei (Zemei), kura griežas ap savu asi 1600km/h, vēl arī nesamies ap citu uguns lodi (Sauli) ar ātrumu 100’000km/h. Nesaskatāt dīvainību? Nē tā nav vienkārša diena,nekā parasta.
  Arturs Čārlzs Klarks ir teicis: ”Pastāv divas iespējas: vai nu mēs Visumā esam vieni, vai arī ne. Abas ir vienlīdz biedējošas.”

 5. Lielai daļai liekas, ka tādas ārpus-zemes saprātīgas būtnes neeksistē. Kāpēc? Ar ko mēs esam īpaši? Kas padara dzīvību uz Zemes pašsaprotamu un citur neiespējamu? No Coriosity skatpunkta (uz Marsa) mēs esam citplanētieši – dzīvojam uz citas planētas, uz Zemes. Un tas, ka mēs šeit dzīvojam nav nekas parasts. Un katra diena, kuru šeit nodzīvojam nav parasta diena. Kā mēs šeit varam dzīvot? -apkārt lodei (Zemei), kura griežas ap savu asi 1600km/h, vēl arī nesamies ap citu uguns lodi (Sauli) ar ātrumu 100’000km/h. Nesaskatāt dīvainību? Nē tā nav vienkārša diena,nekā parasta.
  Arturs Čārlzs Klarks ir teicis: ”Pastāv divas iespējas: vai nu mēs Visumā esam vieni, vai arī ne. Abas ir vienlīdz biedējošas.”

 6. Lielai daļai liekas, ka tādas ārpus-zemes saprātīgas būtnes neeksistē. Kāpēc? Ar ko mēs esam īpaši? Kas padara dzīvību uz Zemes pašsaprotamu un citur neiespējamu? No Coriosity skatpunkta (uz Marsa) mēs esam citplanētieši – dzīvojam uz citas planētas, uz Zemes. Un tas, ka mēs šeit dzīvojam nav nekas parasts. Un katra diena, kuru šeit nodzīvojam nav parasta diena. Kā mēs šeit varam dzīvot? -apkārt lodei (Zemei), kura griežas ap savu asi 1600km/h, vēl arī nesamies ap citu uguns lodi (Sauli) ar ātrumu 100’000km/h. Nesaskatāt dīvainību? Nē tā nav vienkārša diena,nekā parasta.
  Arturs Čārlzs Klarks ir teicis: ”Pastāv divas iespējas: vai nu mēs Visumā esam vieni, vai arī ne. Abas ir vienlīdz biedējošas.”

 7. Kámér shí oficiálá agentúra spélés,ka ir oficiáls institúts ,kas it ,ká bútu ticams sabiedriskás domas reguléshanai tikmér lielai daljai sabiedríbas bús pamats shaubám par slepeno dienestu it ,ká publikácijám.
  Cilvéki saista ceríbas uz citplanétieshu attiecíbám ,bet ne jau velti ir izveidots speciáls melu institúts ,kas jauc gaisu visiem.
  Daljéji katram ir skaidrs ,ka ir ljoti daudz ,kas slépjamts shajá lietá tápat arí daudzás cilvéku veidotajás institúcijás , izglítíbas, zinátnes ,informatívás ,sociálás un religiskás sistémas .Cilvékam máca par sevis apzináshanu , nepilníbu ,grécígumu, nespéku ,niecígumu,Cilvéce ir izveidojusi ap sevi tik daudz problémas ,ka pati vairs nezin dzíves jégu.Tikkai ,kaut kad bérníbas atminjás més vél atceramies par savu nozímígumu un pasaules skaistumu. . Kápéc shodien izaugot un iepazístot realitáti més tikkai to vien daram ,ká cínámies par izdzívoshanu ,jeb necínamies ,jo ir vienalga galvenais ,lai ir rijamais ,un jumts virs galvas.Shodien darít to ,kas patík ,to kas nestu labumu citiem ,kas kalpotu pashiem mums, dzívot kvalitatívu ,pilnvértígu dzívi ir grúti domát ,jeb neinteresé.?Kápéc ? Es to saistu ar ,ka mums ,ká katram atseviskji cilvékam ir jásaprot ,ka ljaunums vél slépjas ,jo nav pilníbá gatavs cilvéci uzvarét.Bet més ljaujam sevi iemidzinát tálák ar bezdomáshanu , samierináshanos ar netaisníbu ,tad vél narkotikám ,alkoholu utt.tá vietá ,lai sekotu lídzi ,katram péc spéjám visás sociálajás ,politiskajás , kultúras religiskajás, ekonomiskajás un zinátnes sistémás.Ja kádi pelnjas délj ir párdevushi savu dvéseli ,tad tas nozímé ,ka gatavojas káda provokácija un tá ir jáatkláj , katram péc vinja spéjám. Nav nekas mistisks ,ka cilvéce jau ir kontaktá ar citám civilizácijám, bet galvenais ,vai lajunums jau sen nav mums apkárt un més ljaujam tam mús paverdzinát. Ljaunums darbojas jau 1000 gadus liekot cilvékam cilvéku pataisít par vergu. Kápéc més tá viegli piekrítam, droshi vien tápéc ,ka guljam kádá ilúziju miegá .
  Atbildēt1

Draugiem Facebook Twitter Google+