Russian President Vladimir Putin (L)  listens to the explanations of Sberbank President German Gref (R), who builds Mria hotel in Yalta , Crimea, Ukraine, 14 August 2014.
Russian President Vladimir Putin (L) listens to the explanations of Sberbank President German Gref (R), who builds Mria hotel in Yalta , Crimea, Ukraine, 14 August 2014.
Foto: LETA/EPA

“Sberbank” vadītājs brīdina Krieviju neatkārtot PSRS kļūdas 2

Krievijas lielākās bankas “Sberbank” vadītājs Germans Grefs ceturtdien veltījis kritiku Maskavas ekonomikas politikai, brīdinot, ka Krievija varētu atkārtot Padomju Savienības likteni.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

Uzrunājot Maskavā notiekošas investīciju konferences dalībniekus un apmeklētājus, Grefs kritizēja valsts vadītu ekonomikas attīstības modeli, norādot uz konkurences trūkumu un vāju pārvaldību.

“Kāpēc sabruka Padomju Savienība?” konferencē jautāja Grefs, kas reiz bijis ekonomikas ministrs. “Pastāv viens svarīgs iemesls, kas noteica turpmāko – tas ir pārsteidzošs padomju vadības kompetences trūkums. Viņi necienīja ekonomikas attīstības likumus.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Citējot grāmatu “Impērijas sabrukums”, ko sarakstījis Jegors Gaidars, kurš tiek uzskatīts par Krievijas tirgus reformu arhitektu, Grefs sacīja, ka Krievijai nepieciešams mācīties no vēstures.

“Mēs nevaram atļauties tādu pašu situāciju,” uzsvēra Grefs, norādot, ka Padomju Savienībā arī bija novērojama augstu naftas cenu un vērienīgu strukturālu problēmu kombinācija.

Grefs apšaubīja Kremļa īstenoto politiku, tostarp importam noteikto aizliegumu.

“Es atvainojos, taču mēs importējam gandrīz visu,” sacīja Grefs.

Viņš arī norādīja uz Krievijas rubļa vērtības kritumu, sakot, ka gadījumā, ja tas palielināsies, patēriņa cenas nesamazināsies. “Mums nav pietiekamas konkurences. Puse mūsu ekonomikas ir monopolizēta.”

Tāpat Grefs paudis kritiku valsts represīvajai politikai un tam, ko daudzi analītiķi dēvē par pārmērīgu valsts iejaukšanos ekonomikā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.