×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
2. oktobris, 2014
Drukāt

“Sberbank” vadītājs brīdina Krieviju neatkārtot PSRS kļūdas (2)

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Russian President Vladimir Putin (L) listens to the explanations of Sberbank President German Gref (R), who builds Mria hotel in Yalta , Crimea, Ukraine, 14 August 2014.

Krievijas lielākās bankas “Sberbank” vadītājs Germans Grefs ceturtdien veltījis kritiku Maskavas ekonomikas politikai, brīdinot, ka Krievija varētu atkārtot Padomju Savienības likteni.

Uzrunājot Maskavā notiekošas investīciju konferences dalībniekus un apmeklētājus, Grefs kritizēja valsts vadītu ekonomikas attīstības modeli, norādot uz konkurences trūkumu un vāju pārvaldību.

“Kāpēc sabruka Padomju Savienība?” konferencē jautāja Grefs, kas reiz bijis ekonomikas ministrs. “Pastāv viens svarīgs iemesls, kas noteica turpmāko – tas ir pārsteidzošs padomju vadības kompetences trūkums. Viņi necienīja ekonomikas attīstības likumus.”

Citējot grāmatu “Impērijas sabrukums”, ko sarakstījis Jegors Gaidars, kurš tiek uzskatīts par Krievijas tirgus reformu arhitektu, Grefs sacīja, ka Krievijai nepieciešams mācīties no vēstures.

“Mēs nevaram atļauties tādu pašu situāciju,” uzsvēra Grefs, norādot, ka Padomju Savienībā arī bija novērojama augstu naftas cenu un vērienīgu strukturālu problēmu kombinācija.

Grefs apšaubīja Kremļa īstenoto politiku, tostarp importam noteikto aizliegumu.

“Es atvainojos, taču mēs importējam gandrīz visu,” sacīja Grefs.

Viņš arī norādīja uz Krievijas rubļa vērtības kritumu, sakot, ka gadījumā, ja tas palielināsies, patēriņa cenas nesamazināsies. “Mums nav pietiekamas konkurences. Puse mūsu ekonomikas ir monopolizēta.”

Tāpat Grefs paudis kritiku valsts represīvajai politikai un tam, ko daudzi analītiķi dēvē par pārmērīgu valsts iejaukšanos ekonomikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kremlii visi kozh … 🙂

  2. Laikam arī Krievijā ir palicis kāds gudrs cilvēks un neskata valsti caur rožu brillēm un nesapņo par impēriju…

Draugiem Facebook Twitter Google+