×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
4. janvāris, 2013
Drukāt

SC aicina Sudrabu izvirzīt savu pēcteci; pārējās frakcijas kandidātus neatklāj

Foto - LETAFoto - LETA

Opozīcijā esošā politiskā apvienība “Saskaņas centrs” (SC) aicina valsts kontrolieri Ingunu Sudrabu izvirzīt kandidātu, kas pēc viņas vadīs Valsts kontroli, savukārt pārējās frakcijas pagaidām atturas nosaukt konkrētus kandidātus, ko varētu virzīt kontroliera amatam.

Neatkarīgo deputātu grupas pārstāve Elīna Siliņa aģentūrai BNS pastāstīja, ka deputātu grupa ir uzrunājusi divus kandidātus, kas būtu piemēroti kontroliera amatam, bet šie cilvēki vēl nav piekrituši kandidēt, tādēļ viņu vārdus atteicās atklāt.

Viņa arī pastāstīja, ka vienīgais nopietnais kandidāts, kas izskanējis Saeimas kuluāros, ir Valsts kontroles padomes loceklis Aivars Ērglis, ko virzīs Nacionālā apvienība (NA). Siliņa piebilda, ka arī neatkarīgo deputātu grupa būtu gatava viņu atbalstīt, ja šis kandidāts iegūs vairākuma koalīcijas atbalstu.

Savukārt NA frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Raivis Dzintars aģentūrai BNS neapstiprināja, ka frakcija amatam virzīs Ērgli, taču norādīja, ka frakcija runā ar vairākiem kandidātiem un lēmumu par to, kā rīkoties, pieņems nākamās nedēļas sākumā.

Arī “Vienotības” frakcijas priekšsēdētājs Dzintars  Zaķis aģentūrai BNS sacīja, ka frakcija savu lēmumu, vai un ko virzīt valsts kontroliera amatam, pieņems pirmdien, 7.janvārī. Pēc viņa teiktā, frakcijai ir vairāki profesionāli kandidāti, no kuriem neviens nav politiķis. Arī Ērgļa kandidatūru “Vienotība” varētu vērtēt pirmdien.

Reformu partijas (RP) frakcijas vadītaja vietnieks Vjačeslavs Dombrovskis aģentūrai BNS norādīja, ka frakcija savu lēmumu vēl nav pieņēmusi, un konkrētus kandidātus atturējās nosaukt. Viņš arī atturējas komentēt Ērgļa kandidatūru un informēja, ka lēmumu par kandidātu virzīšanu frakcija pieņems pirmdien.

Savukārt Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis aģentūrai BNS pavēstīja, ka frakcija pašreiz lēmumu nav pieņēmusi un iespējamos kandidātus vērtēs pirmdien. Viņš nezināja, vai ZZS varētu atbalstīt Ērgļa kandidatūru. “Varbūt, ka nav slikts kandidāts, taču vispirms ir jāiepazīstas ar kandidātu, lai pieņemtu lēmumu,” atzina Brigmanis.

Savukārt  SC frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs aģentūrai BNS pastāstīja, ka labākais risinājums būtu, ja savu pēcteci izvirzītu Sudraba, nevis Saeimas deputāti. “Mums ir labāks piedāvājums kā sava kandidatūra – SC deputāts Ivars Zariņš pērn izteica ideju, ka Sudrabai būtu jāizvirza sava pēcteča kandidatūra. Tas būtu labākais risinājums, un SC to pilnībā atbalsta,” viņš klāstīja.

Komentējot Ērgļa kandidatūru, SC frakcijas vadītājs atzina – ja viņam ir Sudrabas uzticība, tad kandidāts būtu pieņemams. Taču viņš vēlreiz uzsvēra, ka valsts kontroliera amata kandidāts būtu jāizvirza Sudrabai, nevis politiskajām partijām. “Lai arī partijas ir spējīgas izvirzīt labus kandidātus, zinot, kāda ir sabiedrības neuzticēšanās partijām, valsts kontrolierim būs grūti strādāt, ja viņam tiktu piedēvēta kādas konkrētas partijas labvēlība,” paskaidroja Urbanovičs.

Jau vēstīts, ka Saeimas deputātiem kandidatūras kontroliera amatam jāiesniedz līdz 8.janvārim, bet 17.janvārī notiks vēlēšanas. Koalīcijas partijas iepriekš vienojās, ka kontrolieris tiks meklēts profesionāļu vidū.

Esošās valsts kontrolieres Sudrabas pilnvaru termiņš beidzas 21.janvārī. Valsts kontrolieres amatā viņa tika ievēlēta 2004.gada 22.decembrī un pavadījusi tur maksimāli pieļaujamo laiku – divus termiņus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+