×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
20. februāris, 2012
Drukāt

SC deputāti varētu iniciēt vēl vienu referendumu Saeimas atlaišanai

agesins2

Daži apvienības “Saskaņas centrs” (SC) deputāti gatavi iniciēt vēl vienu referendumu par Saeimas atlaišanu, svētdien vēstīja TV3 raidījums “Nekā Personīga”.

SC deputāti aicina izpildīt vairākus viņu vēlētājiem patīkamus darbus. Skaidri pateikt, ka tiks saglabāta valsts apmaksāta izglītība krievu valodā un piešķirtas lielākas tiesības nepilsoņiem.

“Nekas briesmīgs nav noticis, ja nepilsoņi, nodokļu maksātāji, piedalās pašvaldību vēlēšanās un spriež tīri par saimnieciski komunāliem jautājumiem,” raidījumam sacījis SC Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Agešins.

Spēkā paliek arī iepriekšējā prasība: atļaut krievu valodas lietojumu pašvaldībās, kur dzīvo īpaši daudz krievvalodīgo.

Saskaņieši rosina veidot plašāku naturalizācijas centru tīklu, lai mudinātu attālāku rajonu nepilsoņus iziet pilsonības iegūšanas procedūras.

Vienlaikus lielākā daļa Saskaņas frakcijas deputātu atzīst: ja nekas nemainīsies, viņi turpinās rīkot vai atbalstīt protesta referendumus, tai skaitā, par Saeimas atlaišanu.

“Es nevaru izslēgt iespēju, ka varu arī parakstīties par Saeimas atlaišanu,” “Nekā Personīga” atzina Agešins. Atbalstu idejai par jaunu referendumu Saeimas atlaišanai raidījumam pauda arī Saskaņas centra deputāti Ivans Ribakovs un Jānis Tutins.

Pēc likuma gan tas nevar notikt ātrāk kā gadu pēc iepriekšējām Saeimas vēlēšanām. Tomēr valdošajās partijās tādam scenārijam jau gatavojas un spriež par valsts pamatu drošāku sargāšanu, piemēram, nosakot, ka turpmāk referenduma iniciēšanai vajadzēs nevis 10 tūkstošus parakstu, bet vismaz vienu desmito daļu no vēlētājiem. Esot arī stingrāk un laikus jākontrolē referenduma rīkotāju nodomi un naudas avoti, un vairāk nekā līdz šim tiek gaidīts arī no specdienestiem.

“Mani arī uztrauc tas, kādā veidā tas notiek, kā cilvēku, kam ir pieeja valsts noslēpumiem, kam ir tiesības zināt. Kāpēc tikai tagad šī informācija, kāpēc tā nav bijusi ātrāk? Jo, manuprāt, ir vieglāk risināt problēmu, kura ir radusies un kura ir redzama, nevis pēc tam mēģināt to novērst. Tā kā tie, es domāju, ir jautājumi, kas ir aktuāli Drošības padomē, ko vada prezidents un, es domāju, tie tiks turpināti,” norādīja Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Jau vēstīts, ka pērn tauutas nobalsošanu par Saeimas atlaišanu ierosināja Valsts prezidents Valdis Zatlers un gandrīz 95% vēlētāju to arī atbalstīja. Tamdēļ pērn 17.septembrī notika Saeimas ārkārtas vēlēšanas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+