×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. jūnijs, 2013
Drukāt

“SC” frakcija nedomā vērtēt Cvetkovas rīcību


Foto - LETAFoto - LETA

Deputātes Irinas Cvetkovas (“SC”) izteikumus par neonacisma izpausmēm pilsonības piešķiršanā trimdas latviešiem pagaidām nevērtēs ne viņas frakcija, ne Saeimas Saliedētības komisija. Tas būs jādara vienīgi Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai, kurai no šī pienākuma neļauj izgrozīties Saeimas Kārtības rullis. 


Deputāts Valdis Liepiņš (RP) bija ierosinājis Saeimas Sabiedrības saliedētības komisijā izvērtēt notikušo un lūgt deputātes skaidrojumu par to, vai viņas vārdi plašsaziņas līdzekļos atspoguļoti precīzi, kā arī “SC” frakcijas skaidrojumu par to, vai Cvetkovas viedoklis sakrīt ar frakcijas nostāju. Tomēr deputātu vairākums nobalsoja pret Liepiņa ierosinājuma iekļaušanu darba kārtībā, tādēļ jautājums netika pat skatīts pēc būtības. Pretinieku galvenais arguments ir tāds, ka šo jautājumu jau vērtēšot Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija. Tomēr V. Liepiņš šādu komisijas izvairīšanos vērtē negatīvi. Viņaprāt, Cvetkovas izteikumi būtu jāvērtē arī Sabiedrības saliedētības komisijā, jo viņa, būdama šīs komisijas locekle, kārtējo reizi paudusi nostāju, kas ir pretrunā ar sabiedrības saliedēšanu.

Līdzīgu viedokli pauda arī komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis. Viņaprāt, ir nepieņemami gan skaitīt, kura tauta masveidīgāk piedalījusies kara noziegumos, gan ierobežot cilvēku tiesības (piemēram, uz pilsonības saņemšanu), balstoties uz viņu priekšteču grēkiem.

“Latvijā neviens politiķis nespriedelē par “okupantu bērniem”, kuriem nepienāktos pilsonība. Bet latviešiem tagad tiek bāzts acīs, ka viņi, lūk, ir nacistu pēcteči. Joprojām esmu par to, ka karavīri nebūtu dalāmi pareizajā un nepareizajā pusē karojušajos, bet te jau ir izaicinājums nolādējumu vilkt līdzi no paaudzes paaudzē. Tā ir cilvēku tracināšana, nevis sabiedrības saliedētības labā griba,” uzskata I. Latkovskis.

V. Liepiņš vērsies arī Mandātu ētikas un iesniegumu komisijā, ko vada Cvetkovas partijas biedrs Vitālijs Orlovs. Viņš informēja, ka šajā laikā komisija centīsies iegūt pilnu informāciju par Cvetkovas sacīto.

Pati I. Cvetkova pēc komisijas sēdes man apgalvoja, ka interneta portāls viņas teikto esot atspoguļojis sagrozītā veidā, tādēļ viņa plānojot pieprasīt atsaukt rakstā minēto informāciju. Tieši kuri viņas vārdi ir sagrozīti, deputāte nevēlējās atklāt. Viņas rīcību nedomā vērtēt arī “SC” frakcija.

“Neredzam tam nekāda iemesla. Šis nav tas gadījums, kad cilvēks jānosoda, ikkatram mūsu valstī ir vārda brīvība. Turklāt deputātes teiktais īpaši neatšķīrās no mūsu Ārlietu ministrijas viedokļa 16. marta sakarā,” teica “SC” frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Agešins. Pēc viņa domām, Cvetkovas aktivitātes vislabāk izvērtēs nevis citi deputāti, bet vēlētāji jau nākamā gada rudenī.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+