×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
5. septembris, 2013
Drukāt

SC frakcijas sēdē “pamatīgi sadod” Kabanovam par ētikas kodeksa pārkāpumu

LETALETA

“Saskaņas centrs” (SC) frakcijas sēdē trešdien “pamatīgi sadevis” deputātam Nikolajam Kabanovam par ētikas kodeksa pārkāpumiem, par kuriem viņu un arī SC deputāti Irinu Cvetkovu ceturtdien brīdināja no Saeimas tribīnes, ceturtdien žurnālistiem pēc parlamenta sēdes sacīja SC vadītājs Jānis Urbanovičs.

 

Viņš norādīja, ka nepiekrīt Kabanova izteikumiem par dziesmu svētkiem un frakcijas sēdē savu nostāju paudis skarbiem vārdiem.

“Mēs vakar frakcijā Kabanovam pamatīgi sadevām par ētikas kodeksa pārkāpumiem. Viņš apsolīja turpmāk tādas lietas nepieļaut. Ja šodien sēdē būtu bijis balsojums par Kabanova sodīšanu, mēs, visa partija, būtu balsojuši par,” atzina Urbanovičs. Viņš teica, ka ikviens partijas deputāts varot apliecināt, ka par Kabanovu diskutēts ilgi un skarbiem vārdiem.

Urbanovičs piebilda, ka SC izskatījis arī pārējos Kabanova pārkāpumus.

Jau vēstīts, ka Kabanovam un Cvetkovai Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija iepriekš piemēroja bargāko no sodiem – rakstveida brīdinājumu, paziņojot par to Saeimas sēdē un publicējot “Latvijas Vēstnesī”.

Ētikas komisijas vairākums uzskatīja, ka deputāti pārkāpuši pantu, kas noteic, ka deputāts publiskos izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citādas rīcības, kura var būt aizskaroša, kā arī nelieto apvainojošus vai ar Saeimas cieņu nesavienojamus izteicienus; deputāts balstās uz faktiem, to godīgu interpretāciju un argumentāciju.

Kabanovs rakstā “Maksla vmesto masla” ar apakšvirsrakstu “Krievi uz nacionālistiskas manifestācijas fona” Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkus nosauca par “nacionālistisku manifestāciju”, bet Nacionālo karavīru apvienības koristus svētku gājienā – par “Waffen SS” 19.grenadieru divīzijas “muzikālo vadu”.

Cvetkova savukārt starptautiskā konferencē sacīja, ka Latvijas jaunās demokrātijas ēkā ir parādījušās neonacisma plaisas, kuras ir jāremontē. “16.marta gājiens “Waffen SS” leģionāru piemiņai, kurā katru gadu piedalās valdošajā koalīcijā ietilpstošā nacionālistiskā partija “Visu Latvijai!”, padomju simbolikas aizliegums, Pilsonības likumā noteiktais, ka valsts nācija Latvijā ir latvieši un līvi, kā arī Latvijas pilsonības piešķiršana bijušajiem leģionāriem un viņu pēctečiem, kuri dzīvo Brazīlijā, Jaunzēlandē un Austrālijā, – tās visas ir bīstamas neonacisma izpausmes,” intervijā teica deputāte.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+