×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
18. maijs, 2012
Drukāt

SC izplatītā bukletā slavē Rīgas domes labos darbus

usakovs1805

Rīdzinieku pastkastītēs ceturtdien nonācis jauns bezmaksas izdevums divās valodās – “Tava Rīga”. Buklets vēsta par Rīgas domes labajiem darbiem, un to par saviem līdzekļiem izdod pašvaldības koalīciju veidojošā partija “Saskaņas centrs” (SC).

Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) aģentūrai LETA sacīja, ka kopējā tirāža abās valodās iznākošajam bukletam ir aptuveni 620 000 eksemplāru, un plānots, ka tas iznāks “plus mīnus reizi mēnesī”.

Par bukleta izplatīšanu “Saskaņas centrs” noslēdzis līgumu ar valsts AS “Latvijas pasts”. Ušakovs pagaidām neatklāja bukleta izdošanas izmaksas – tās tikšot norādītas partijas finanšu atskaitēs.

Jautāts par šāda bukleta nepieciešamību, Rīgas mērs norādīja, ka SC vienmēr ir aktīvi komunicējis ar rīdziniekiem, un šis ir papildus kanāls, kā uzrunāt iedzīvotājus. “Šis buklets izdots tikai un vienīgi par SC, nevis pašvaldības līdzekļiem, kaut gan pilda tīri pašvaldības funkciju. Vienkārši mēs nevēlamies izraisīt kārtējos tukšos, toties skaļos apvainojumus par administratīvā resursa izmantošanu,” bukleta lasītājiem ziņo Ušakovs.

Rīgas mērs lepojas, ka Rīgas dome normāli un mierīgi strādā rīdzinieku labā “bez intrigām, bez koalīcijas konfliktiem, bez partneru nomelnošanas plašsaziņas līdzekļos, kā tas tiek darīts Saeimā un valdībā.”

Laikraksta trešais atvērums veltīts opozīcijā esošajiem kolēģiem – “Vienotības” un “Demokrātisko patriotu” deputātiem, kuri “katru nedēļu cītīgi ziņo rīdziniekiem par nejēdzībām, ko pastrādājusi domes koalīcija”.

“Lasīt šos paziņojumus ir ļoti aizraujoši. Taču tie notikumi, kurus viņi apraksta, jāatzīst, ir no kādas paralēlās, tikai viņiem pašiem zināmās pasaules,” informē Ušakovs. Tālāk publicēta virkne opozīcijas pārmetumu un Rīgas mēra argumenti, kāpēc oponenti savos paziņojumos kļūdās. “Es pat nepievērsīšos jautājumiem par ētiku, godprātību vai ko tamlīdzīgu. Pēc gada ir vēlēšanas. Paldies, ka vismaz par pedofiliem vai teroristiem nesauc,” viņš norādījis.

Ušakovs uzskata, ka opozīcijas darbības tikai liecina par tās vājumu un “Vienotībai”, Nacionālajai apvienībai un, iespējams, Zatlera vadītājai Reformu partijai nav nekādu izredžu iegūt varu Rīgā. “Un tas ir labi,” rezumē mērs. Pēc Ušakova domām, šo partiju valdīšana Rīgā nozīmētu sociālās programmas samazināšanu, bezmaksas sabiedriskā transporta atcelšanu pensionāriem un skolēniem, pašvaldības dzīvojamā fonda celtniecības pārtraukšanu, atteikšanos no dažādiem pilsētas svētkiem un citiem labumiem, ko labējās partijas uzskata par pārmērībām.

Pirmajā numurā rakstīts ne tikai par SC biedriem, bet vieta atradusies arī Ušakova vietnieka Andra Amerika, partijas “Gods kalpot Rīgai” dibinātāja, viedoklim, kurā viņš stāsta par pašvaldības budžeta grozījumiem un to, kā papildus piešķirtais finansējums uzlabos dzīvi rīdziniekiem.

Kā ziņots, Rīgas dome šā gada aprīlī veica pirmos 2012.gada pašvaldības budžeta grozījumus, palielinot Rīgas domes izdevumus par 28,9 miljoniem latu, kamēr budžeta ieņēmumi bijuši tikai par 7,5 miljoniem latu lielāki, nekā plānots. Domes budžeta deficīts tādējādi pieaudzis līdz 12,8%.

Tāpat bukletā publicēti raksti par Maskavas forštates vēsturi, reportāža par pašvaldības policijas ekipāžas vienas nakts darbu, skolu remontiem, kā arī portāla “puaro.lv” žurnālista Nila Saksa pārdomas par integrāciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+