Sčastļivijam divi vārti, Rīgas “Dinamo” trešā uzvara pēc kārtas 1

Latvijas klubs Rīgas “Dinamo”, uzsākot četru maču izbraukuma sēriju, pirmdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē ar 4:3 (1:1, 2:2, 1:0) pārspēja Maskavas “Dinamo” komandu, kuru pārstāv uzbrucēji Kaspars Daugaviņš un Mārtiņš Karsums, bet to vada Harijs Vītoliņš un Viktors Ignatjevs.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi”
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”

Līdz ar to rīdzinieki tikuši pie trešās uzvaras pēc kārtas.

Rīgas “Dinamo” labā divus vārtus iemeta Pjotrs Ščatļivijs, bet pa vieniem guva Miks Indrašis un Gints Meija. Savukārt Maskavas “Dinamo” sastāvā izcēlās Aleksejs Cvetkovs, Konstantīns Volkovs un Maksims Pestušenko, kuram rezultatīvi piespēlēja Kaspars Daugaviņš.

Abas “Dinamo” komandas šo dueli sāka piesardzīgi, ar aktīvu spēli sākumā neizceļoties. Dueļa ceturtajā minūtē Māris Bičevskis tika iegrūsts apmalē, tāpēc rīdzinieki tika pie iespējas spēlēt vairākumā. Tiesa, to izmantot neizdevās, taču neilgi pēc tam, kad Maskavas klubs atkal spēlēja pilnā sastāvā, Čārlzam Genovejam bija lieliska iespēja atklāt šī mača rezultātu, tomēr viņš netrāpīja tukšos mājinieku vārtos. Astotajā minūtē lielisku piespēli no savas zonas veica Krišjānis Rēdlihs, izvirzot Indraši vienatnē pret Maskavas “Dinamo” vārtsargu Aleksandru Jerjomenko, kurš skaistā stilā tika pārspēts.

Pirmās trešdaļas turpinājumā iniciatīva pārgāja maskaviešu pusē, turklāt metienu pa Jakuba Sedlāčeka vārtiem veica arī Daugaviņš, taču ar viņa raidījumu čehs tika galā. Tiesa, pašā perioda izskaņā Maskavas “Dinamo” panāca izlīdzinājumu, kad pusotru minūti līdz pārtraukumam ripu Latvijas komandas vārtos raidīja Cvetkovs, kurš bija pirmais pie atlēkušās ripas pēc Nikolaja Žerdeva raidījuma.

Jau otrā perioda sākumā Rīgas “Dinamo” nonāca iedzinējos, kad pēc Maskavas hokejistu uzvarēta iemetiena sekmīgu atkārtotu metienu pa Sedlāčeka vārtiem veica Volkovs. Neilgi pēc vārtu zaudējuma noraidījumu nopelnīja rīdzinieku aizsargs Georgijs Pujacs, turklāt vēl dažas sekundes viņam uz noraidīto soliņa pievienojās Milans Jurčina. Lielā vairākuma laikā mājinieki izdarīja ļoti lielu spiedienu uz Latvijas kluba vārtiem, turklāt bīstams bija arī nesekmīgais Daugaviņa metiens no vārtu priekšas.

Tiesa, 27.minūtē, kad rīdzinieki spēlēja četratā, Maskavas “Dinamo” raidīja trešo ripu Selāčeka vārtos, kad Daugaviņš rezultatīvi uz vārtu priekšu piespēlēja Pestušenko, kurš no tuvas distances raidīja ripu virs vārtsarga tvērējcimda. Kad duelis jau bija aizritējis pāri pusei, noteikumus pret Bičevski pārkāpa Žerdevs, nopelnot 2+10 minūšu sodu. Vairākumu Latvijas vienībai izdevās izmantot, kad pēc Genoveja metienu ripu vārtos raidīja Ščastļivijs, izceļoties 35.minūtē. Tikai nepilna pusminūte rīdziniekiem bija vajadzīga, lai panāktu neizšķirtu, jo pretinieku aizsardzībai cauri izlauzās Meija, ar atkārtotu metienu cauršaujot Jerjomenko. Trešdaļas noslēgumā par abpusēju rupjību noraidījumus vēl saņēma Jurčina un Aleksejs Tereščenko, bet rezultāts vairs nemainījās.

Noslēdzošā trešdaļa rīdziniekiem sākās sekmīgi, jo tā trešajā minūtē ripu no distances starp Jerjomenko kājsargiem raidīja Ščatsļivijis, tādejādi gūstot savus otros vārtus spēlē. Neilgi pēc vārtu guvuma Latvijas komanda ieguva iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā, kas gan netika realizēts, turklāt pēc tam viena hokejista pārsvaru neizmantoja arī Maskavas “Dinamo”, kad noraidīts bija Oskars Cibuļskis.

Pamatlaikam tuvojoties izskaņai, arvien lielāks kļuva Maskavas “Dinamo” spiediens, kamēr rīdzinieki centās atbildēt ar pretuzbrukumiem. Nepilnas četras minūtes lieliska iespēja piektos vārtus gūt bija Meijam, taču no droša vārtu zaudējuma mājiniekus glāba vārtsargs. Savukārt vairāk nekā divas minūtes līdz beigām vēl viens izgājiens uz vārtiem bija Indrašim, taču viņš to nerealizēja. Mača izskaņā mājinieki nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču tas cerētos augļus nenesa.

Rīgas “Dinamo” komanda uzvarējusi iepriekšējās divās spēlēs pēc kārtas, kas komandai padevies pirmoreiz šosezon, bet kopumā tā 11 oktobra mačos tikusi vien pie četriem panākumiem.

Tikmēr Maskavas “Dinamo” kontā šomēnes ir seši panākumi desmit mačos.

Daugaviņš šosezon 21 mačā guvis astoņus vārtus un veicis septiņas rezultatīvas piespēles, esot savas komandas labākais vārtu guvējs un otrais rezultatīvākais spēlētājs. Savukārt Karsums 19 cīņās iekrājis divus vārtus un divas rezultatīvas piespēles.

Rietumu konferences kopvērtējumā Latvijas komanda ar 26 nopelnītiem punktiem 22 spēlēs ir 11.vietā 14 klubu konkurencē, bet no pirmā astoņnieka Rīgas “Dinamo” atpaliek par trim punktiem, taču aizvadījusi vairāk spēļu nekā konkurenti. Tikmēr Maskavas “Dinamo” ar 43 punktiem 21 mačā ieņem konferences ceturto pozīciju.

Šī “Dinamo” komandai ir ceturtā izbraukuma spēļu sērija šosezon. Tās turpinājumā rīdzinieki trešdien viesosies pie “Soči” komandas, piektdien spēkosies ar latviešu uzbrucēja Jāņa Sprukta pārstāvēto Jaroslavļas “Lokomotiv” vienību, bet svētdien tiksies ar Podoļskas “Vitjaz” hokejistiem.