×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
10. aprīlis, 2012
Drukāt

Ščerbatihs beidzis sportista karjeru

scerbat2

Divkārtējais olimpisko spēļu medaļnieks svarcelšanā Viktors Ščerbatihs savainojuma dēļ nevarēs startēt gaidāmajā Eiropas čempionātā, kas nozīmē sportista karjeras beigas.

Kā izteicās sportista treneris Eduards Andruškevičs, līdz pēdējam brīdim Ščerbatihs cerēja, ka varēs startēt Eiropas čempionātā, kas 37 gadus vecajam Ščerbatiham būtu pēdējā iespēja kvalificēties šī gada Londonas olimpiskajām spēlēm.

Tomēr vingrinājumos ar lielajiem svariem nepārvaramas izrādījušās ceļgalu un muguras problēmas, tāpēc nolemts, ka ar šādu veselības stāvokli sportists čempionātā nebūs konkurētspējīgs.

“Visi resursi ir izsmelti,” izteicās Andruškevičs. “Jau iepriekš vienojāmies, ka šis Ščerbatiham būs pēdējais profesionālais gads. Tā kā uz Olimpiādi netiekam, varam teikt, ka viņa karjera ir noslēgusies.”

Treneris piebilda, ka arī turpmāk Ščerbatihs darīs visu iespējamo, lai veicinātu Latvijas svarcelšanas izaugsmi.

Savas karjeras gaitā sportists startējis četrās Olimpiādēs. 

Jau vēstīts, ka Ščerbatihs traumas dēļ nepiedalījās pagājušā gada novembrī notikušajā pasaules čempionātā, kas bija vienas no divām atlases sacensībām uz šī gada Londonas olimpiskajām spēlēm.

2004.gada Atēnu olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvējs un 2008.gada Pekinas olimpisko spēļu bronzas godalgas laureāts svara kategorijā virs 105 kilogramiem Ščerbatihs nozīmīgākajās sacensībās augstus rezultātus nebija sasniedzis jau kopš Pekinas Olimpiādes. 

2010.gada pasaules čempionātā viņš palika bez rezultāta, jo grūšanā nespēja stieni pacelt nevienā no trijiem mēģinājumiem, bet 2009.gada pasaules čempionātu sportists nepabeidza traumas dēļ. Tikmēr Eiropas čempionātos Ščerbatihs nebija startējis kopš 2008.gada.

Pagājušā gada aprīlī mūžībā aizgāja Ščerbatiha māte Tatjana, kas vienmēr bija sportista kvēlākā fane un allaž apmeklēja visas dēla sacensības. Mātes veselības problēmu dēļ Ščerbatihs nestartēja pagājušā gada Eiropas čempionātā.

Savas karjeras laikā Ščerbatihs piecas reizes uzvarējis Eiropas čempionātā, bet kopā izcīnījis deviņas godalgas, savukārt pasaules čempionātā triumfējis vienu reizi un kopā ticis pie četrām medaļām. 

Gaidāmajā Eiropas čempionātā, kas šonedēļ sākas Turcijā, Latviju pārstāvēs Oksana Mihailova (svara kategorijā līdz 63 kilogramiem), Artūrs Plēsnieks (līdz 105 kilogramiem) un Artjoms Ivanovs (virs 105 kilogramiem).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+