×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
18. februāris, 2016
Drukāt

“Scorpions” ģitāras vēl nenoliek

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Lai arī 2012. gadā leģendārā vācu rokgrupa “Scorpions” paziņoja par darbības pārtraukšanu, tā tomēr turpina darboties un ierakstīt jaunas dziesmas. Vēl vairāk – “Scorpions”, atzīmējot grupas 50. gadskārtu, devušies jaunā albuma pasaules turnejā “Return to Forever tour”, kuras ietvaros 22. februārī piestās arī Rīgā – fanus gaida iespaidīgs šovs hallē “Arēna Rīga”.

Grupa “Scorpions” tās pastāvēšanas laikā kopš 1965. gada pārdevusi vairāk nekā 100 miljonus albumu un kļuvusi par neskaitāmu mūzikas balvu ieguvēju. Austrumeiropas politisko pārmaiņu himna “Wind of Change” joprojām ir viens no visu laiku veiksmīgākajiem singliem pasaulē, arī citi grupas ieraksti vairāk nekā 200 reižu ieguvuši zelta un platīna statusu.

Kad 2012. gadā “Scorpions” paziņoja, ka dodas atvadu tūrē, kuras ietvaros piestāja arī Rīgā, atvadu sauklis lika sasparoties grupas fanu pūļiem un no jauna doties uz koncertiem visā pasaulē. Iznākumā tūre izvērtās nevis par ardievām, bet par grandioziem svētkiem, kas mūziķiem lika pilnībā mainīt plānus un solītās atvadas pārcelt uz nenoteiktu nākotni.

“Sākot trīs gadus ilgo atvadu tūri, šķita, ka tā būs ļoti gara, taču tā paskrēja daudz ātrāk nekā bijām iedomājušies. Jo tuvāk nāca pēdējais koncerts 2012. gada decembrī, jo vairāk apzinājāmies, ka tās nepavisam nav beigas,” stāsta “Scorpions” līderis un balss Klauss Maine, atzīstot, ka turneja bijusi ļoti spēcīga. “Stāvot uz skatuves un redzot tik daudz fanu, ieskaitot jauno paaudzi, kam patīk mūsu mūzika, nolēmām turpināt. Spēlēt trim paaudzēm ir ļoti iedvesmojoši. Vēl nav pienācis brīdis likt malā ģitāras!” tā Maine.

Rīgas koncerta apmeklētājiem būs iespējams novērtēt dziesmas no grupas jaunākā albuma “Return to Forever”. Pērn klajā nākušais pēc kārtas 18. “Scorpions” albums izdots, atskatoties 50 gadus ilgajā grupas pastāvēšanas vēsturē. “Mūsu noliktavā ir fonotēkā, kurā glabājas dučiem vecu dziesmu, sevišķi no tiem laikiem, kad vienā vinilā varēja iespiest vien astoņas vai deviņas dziesmas. Mēs vienmēr ierakstījām 13 vai 14 dziesmas, tāpēc katru reizi vairākas palika arhīvā,” stāsta grupas ģitārists Rūdolfs Šenkers. Laikā starp 2012. gada janvāri un martu grupa strādāja kopā ar producentiem Mikaelu Nordu Andersonu un Martinu Hansenu, apstrādājot 12 neizdotas dziesmas no 80. un 90. gadiem. Pārcilājot dučiem neizdoto dziesmu, vairākas no tām ieguvušas jaunu skanējumu, tāpēc grupa ķērās pie toreizējo tekstu inventarizācijas, lai tie skanētu mūsdienīgāk. Līdzās arhīvu materiāliem albumā iekļautas dažas labi zināmo kompozīciju agrīnās versijas un maz dzirdēti koncertieraksti.

Lūgts izskaidrot grupas piecu gadu desmitu popularitātes cēloni, Klauss Maine intervijā rokmūzikas portālam “My Global Mind” atklāj: “”Scorpions” vienmēr ir bijusi ļoti spēcīga dzīvo koncertu grupa. Vienmēr, kad kāpjam uz skatuves, darām labāko, ko spējam. Pēdējos gados “Scorpions” iekarojuši pilnīgi jaunu publiku, skatuves priekšā pulcējas jauni rokmūzikas fani. Ir brīnišķīgi redzēt, ka mūsu mūzika kļuvusi pārlaicīga. Mūsu klasika iekarojusi jaunu klausītāju sirdis, un spēlēt to jaunās paaudzes priekšā ir fantastiski un ļoti iedvesmojoši.”

 

Varbūt noder!!

Koncerts: 22. II 19.30 hallē “Arēna Rīga”

Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 40 – 100

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+