×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
5. janvāris, 2013
Drukāt

“SEB banka”: 2012.gads pagāja stabilitātes zīmē

Foto-LETAFoto-LETA

Lai arī 2011.gads tika pavadīts ar pietiekami augstu sabiedrības satraukuma līmeni par finanšu sektora stabilitāti, 2012.gads nozarei kopumā ļāvis fokusēties uz biznesa attīstību un klientu apkalpošanas kvalitātes tālāku uzlabošanu un būtisku satricinājumu nav bijis, vērtē “SEB bankas” prezidents Ainārs Ozols (attēlā).

Pagājušā gada sākumā lielāka uzmanība tika veltīta klientu konfidences atgūšanai par finanšu sektora darbību, kā arī, strādājot ar klientiem, kas kā savu iepriekšējo banku bija izvēlējušies “Latvijas Krājbanku”. Viena no atziņām pēc vētrainajiem diviem mēnešiem bija saistīta ar nepieciešamību vēl aktīvāk strādāt pie finanšu pratības veicināšanas, ko aktīvi ir sākusi arī Latvijas Komercbanku asociācija un jau ilgāku laiku veic vairākas bankas individuāli. Savu artavu sabiedrības izglītošanā par finanšu stabilitāti un to, kā vienkāršā veidā analizēt banku darbības rezultātus, devusi arī Finanšu un kapitāla tirgus komisija, bankas mājaslapā publicētā komentārā par 2012.gadu raksta Ozols.

Vēl aktīvāk nekā iepriekšējos gadus aktualizējies virknes starptautisku uzraudzības un risku pārvaldības prasību noteikšana bankām, kas jāievieš tuvāko gadu laikā, kā arī prasības risku vadīšanai un klientu interešu aizsardzībai, norāda “SEB bankas” prezidents.

Kopš gada vidus divas tēmas ieguvušas īpašu aktualitāti – bankomātu tīkla attīstība Latvijā un to izvietojums reģionos, kā arī eiro ieviešana, kas viennozīmīgi būs 2013.gada būtiskākais finanšu sektora tehniskās sagatavošanās darbs.

Ozols domā, ka tikšanās reizē ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Edgaru Sprūdžu (RP) un lielāko banku vadītājiem skaidri tika ieskicēta nākotne – bankas nav un nebūs vienaldzīgas, domājot par bankomātu izvietošanu reģionos, tai pat laikā klientu darbības runā pašas par sevi – “SEB bankas” gadījumā 2012.gadā karšu lietošana veikalos palielinājusies par 2,5 reizēm straujāk nekā skaidras naudas izņemšana bankomātos, filiāļu apmeklētību klienti aizvieto ar darījumiem internetbankā. “Bez tam redzam, ka vēsturiski ierastā kārtība, ka visās filiālēs ir pieejams viss pakalpojumu klāsts, var tikt mainīta, tādējādi maksimāli meklējot izdevīgākos modeļus sadarbībai ar klientiem,” norāda “SEB bankas” vadītājs.

Viņš arī atzīmē pērn gada nogalē saņemto TNS korporatīvās reputācijas indeksu, kas rāda, ka finanšu sektors Latvijā ir pakāpies par vairākiem punktiem.

Ozola ieskatā, pagājušais gads “SEB bankai” bijis viens no aktīvākajiem gadiem biznesa attīstības jomā – banka pieteica sevi klientu apkalpošanai tirdzniecības centros, klientu lietošanai nodota SEB Mobilā banka, kā arī “SEB banka” pirmā Baltijā piedāvā bezkontakta kartes. Projekts par bezkontakta kartēm īstenots sadarbībā ar Jelgavas pašvaldību, kur skolēni kartes izmanto sabiedriskā transporta apmaksai. Pērn bankas darbinieki arī ar desmit “Smart” automašīnām divu mēnešu laikā vizītēs pie klientiem nobrauca vairāk nekā 30 000 kilometru un apmeklēja 1400 Latvijas mazos un vidējos uzņēmumus, lai pārrunātu nākotnes plānus un novērtētu bankas atbalsta nepieciešamību.

“SEB bankas” prezidents atzīmē arī iekšējo procesu sakārtošanu biznesa ilgtspējas kontekstā – īstenoti vairāki nozīmīgi projekti, piemēram, rēķinu apstrādes sistēma ļauj taupīt papīru, jo visa apstrāde notiek elektroniski. Arī virkne klientu pieteikumu dažādiem pakalpojumiem ir elektroniskā veidā.

Aizvadītais gads bijis nozīmīgs arī tādējādi, ka pēc vairāku ceturkšņu krituma “SEB bankas” kredītportfelis piedzīvoja kāpumu, kas nozīmē, ka līdz šim izsniegto kredītu amortizāciju apsteidza jaunā finansējuma apjoms. Kopš gada sākuma kredītportfelis palielinājies par 5%, savukārt vēl būtiskāku kāpumu kopš gada sākuma uzrādījuši noguldījumi, palielinoties norēķinu kontu atlikumiem gan “Latvijas Krājbankas” darbības pārtraukšanas ietekmē, gan arī citu aktivitāšu rezultātā.

“Pozitīva eiro ieviešanas lēmuma gadījumā tieši naudas glabāšana kontos vai depozītos būs viens no priekšnosacījumiem maksimāli ērtai naudas nomaiņai, jo banka strādā pie tā, lai šī pāreja notiktu automātiski,” norāda Ozols.

“SEB bankas” prezidents uzsver divus pērn būtiskus notikumus, kas ietekmēs nākotnes biznesu, proti, “SEB grupas” uzņēmums “SEB Wealth management” pārņēma “Hipotēku bankas” pensiju 2.līmeņa portfeli, kā arī veiksmīgi noritēja energokompānijas AS “Latvenergo” korporatīvo obligāciju emisija, kuras organizēšanu un darbu ar investoriem uzņēmās “SEB banka”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+