×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
25. jūlijs, 2012
Drukāt

“SEB banka” atteikusi atvērt kontu partijai “Par dzimto valodu”

Foto-LETAFoto-LETA

“SEB banka” atteikusi atvērt norēķinu kontu partijai “Par dzimto valodu”, norādot, ka banka ir privāts uzņēmums, kuram ir tiesības atteikt pakalpojumu sniegšanu tām personām, kuras banka nevēlas redzēt kā savus klientus, aģentūru LETA informēja partijas līderis Vladimirs Lindermans.

Minēto atteikumu Lindermans saņēmis rakstiski, tāpēc viņš aicina uz to reaģēt, ikvienam atbalstītājam turpmāk boikotējot “SEB banku”.

Lindermans uzsver, ka “SEB banka” bez jebkādas iejaukšanās apkalpo, piemēram, nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK kontus, kas liek secināt, kādas ir bankas politiskās simpātijas.

“SEB bankas” korporatīvās komunikācijas vadītāja Agnese Strazda aģentūrai LETA skaidroja, ka pirms jebkuras sadarbības sākšanas banka izvērtē katru klientu un iespējas sadarboties ar to ilgtermiņā. Banka balstās uz vienlīdzības un daudzveidības principiem un nekādā gadījumā nevērtē attiecīgo klientu pēc to rases, tautības, dzimuma vai politiskās piederības, uzsvēra bankas pārstāve.

Viens no būtiskākajiem kritērijiem, sākot sadarbību ar klientu, ir SEB grupas izvirzīto principu un pamatnostādņu ievērošana un bankas reputācijas saglabāšana un uzturēšana, skaidroja bankas pārstāve.

Banku nozare Latvijā ir ļoti stingri regulēta. Līdz ar to, sākot sadarbību ar klientiem, banka, balstoties uz normatīvo aktu prasībām, izvērtē ne tikai pašu klientu, piemēram, attiecīgo juridisko personu, bet arī ar šo klientu saistītās personas (citus uzņēmumus, īpašniekus), izvērtējot riskus, kas jebkādā tiešā vai netiešā veidā var ietekmēt bankas darbību, bankas reputāciju vai bankas iespējamo sadarbību ar esošajiem vai potenciālajiem klientiem nākotnē, skaidroja “SEB bankas” korporatīvās komunikācijas vadītāja.

Savukārt politiskais aktīvists uzskata, ka šāda bankas “augstprātība nedrīkst palikt nesodīta”, jo tā ir atteikusies atvērt kontu reģistrētai politiskajai partijai, kura pārstāv lielas Latvijas iedzīvotāju daļas intereses. Par partijas nozīmi liecina dati par pēdējo referendumu saistībā ar krievu valodas pasludināšanu par otro valsts valodu.

Divu nedēļu laikā visi partijas “Par dzimto valodu” biedri, kā arī viņu draugi un radinieki iecerējuši slēgt savus kontus un savu uzņēmumu kontus “SEB bankā”.

Kā ziņots, Uzņēmumu reģistrā (UR) jūlija otrajā pusē oficiāli reģistrēta viena no valodas referenduma iniciatoriem -Vladimira Lindermana – izveidotā partija “Par dzimto valodu”. Līdz 16.jūlijam partijas nosaukums bija “13.janvāra kustība”.

Partija “Par dzimto valodu” cīnīsies par līdztiesību – par Latvijas pilsonību visiem mūsu valsts nepilsoņiem, par oficiālas valodas statusu krievu valodai un par mazākumtautību skolu saglabāšanu, iepriekš skaidroja Lindermans.

Lindermans ir viens no referenduma saistībā ar krievu valodas pasludināšanu par otru valsts valodu iniciatoriem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+