×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
26. jūlijs, 2012
Drukāt

SEB banka neapkalpos Lindermana partiju, “Nordea” gan

Foto - LETAFoto - LETA

Uzņēmumu reģistrs (UR) piereģistrējis partiju “Par dzimto valodu”, jo neesot likumīgu iemeslu to nedarīt. UR darbojas Tieslietu ministrijas pārraudzībā, bet šo ministriju, kā zināms, vada Nacionālās apvienības pārstāvji. Bet tas tā…


Ja valsts ar tās rīcībā esošo instrumentu (tajā skaitā likumu) palīdzību pati nespēj sevi aizstāvēt vai dara to pārāk pasīvi, tad tas jādara pilsoņiem. Sākt tādu kā nevardarbīgu pretošanās kampaņu, kas apgrūtina dzīvi šovinistiski noskaņotajiem veidojumiem.

Jau rakstīju par cerīgiem gadījumiem 9. maijā, kad vairākas viesnīcas bija atteikušās iznomāt telpas parakstu vācējiem, kas vēlas sarīkot referendumu par pilsonības “nulles variantu”. Tieši uz šo datumu parakstu vācēji bija likuši lielas cerības, taču pasākums izgāzās.

Imperators Vespasiāns, Senajā Romā apliekot ar nodokli sabiedriskās atejas, esot pateicis spārnoto frāzi: “Nauda nesmird!” Acīmredzot ne vienmēr un ne visiem.

 

Vladimirs Lindermans nupat vēstulē krievvalodīgajiem medijiem pažēlojies, ka SEB banka atteikusi atvērt kontu viņa partijai. Tur esot paskaidrots, ka banka ir privāts uzņēmums un var izvēlēties, ar kādiem klientiem tā vēlas strādāt un ar kādiem ne. Lindermans uzskata, ka banka par šo nostāju būtu jāsoda.

 

“Te ir redzami dubultie standarti, un mēs to konkrētajā gadījumā uztveram kā politisko spiedienu. Tāpēc divu nedēļu laikā partijas “Par dzimto valodu” biedri, viņu draugi un radinieki aizvērs savus un savu firmu kontus SEB bankā un pārtrauks visus norēķinus caur šo banku. Visi, kas mūs vēlas atbalstīt, var darīt to pašu,” uzsauc nacionālboļševiks. Skaidrs, ka ne tikai valstiska nostāja varētu būt iemesls bankas lēmumam, jo ir ļoti lielas iespējas, ka nāksies nodarboties ar šaubīgiem darījumiem.

Tomēr ne visi ir gatavi atteikties no “smirdīgās naudas”. “Nordea” banka labprāt apkalpošot Lindermanu un kompāniju.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+