×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. augusts, 2014
Drukāt

SEB banka piešķir 14 miljonus eiro “Olainfarm” izaugsmei

LETALETA

SEB banka piešķīrusi ilgtermiņa aizdevumu 14 miljonu eiro apmērā AS “Olainfarm” tās investīciju projektu īstenošanai, lai attīstītu kompānijas produktu portfeli, modernizētu un paplašinātu ražošanu, kāpinātu eksporta apjomus un apgūtu jaunus ārvalstu tirgus, informē uzņēmumā.

Piesaistītos līdzekļus plānots izmantot AS “Olainfarm” investīciju projektā “Jaunu produktu ieviešana ražošanā un AS “Olainfarm” eksportspējas palielināšana”. Pērn tā īstenošanai valsts piešķīra uzņēmuma ienākuma nodokļa (UIN) atlaides septiņu miljonu eiro apmērā. AS “Olainfarm” projekta laikā plāno ieviest ražošanā jaunus produktus, vienlaikus būtiski mainot vairākus ražošanas procesus un paaugstinot esošo produktu ražošanas efektivitāti. Kopumā AS “Olainfarm” investīciju projektā tuvāko gadu laikā plāno veikt ieguldījumus 40 miljonu eiro apmērā.

“Valsts atbalsts un ilgstošā finanšu partnerība ar SEB banku nodrošina “Olainfarm” iespēju jau tagad īstenot virkni attīstībai būtisku uzdevumu. No tiem kā nozīmīgākos varu izcelt nitrofurānu ražošanas iecirkņa modernizāciju, atsevišķa ražošanas iecirkņa izveidi mazajām sērijām un laboratoriju un pētniecības jaudu palielināšanu. Šī projekta rezultātā rūpnīcā radīsim ap 80 jaunas darbavietas,” izteicies AS “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Valērijs Maligins.

“Esam gandarīti par iespēju kā finanšu partnerim atbalstīt vienu no Baltijas līderiem farmācijas nozarē – “Olainfarm”, lai palīdzētu īstenot uzņēmuma attīstības ambīcijas. SEB banku un „Olainfarm” jau daudzus gadus saista veiksmīga sadarbība, kas radījusi pārliecību par uzņēmuma pārdomāto attīstības stratēģiju un spēju sekmīgi īstenot liela apjoma projektus. Šīs investīcijas nesīs augstu pievienoto vērtību un būs par pamatu “Olainfarm” konkurētspējas izaugsmei arī nākotnē,” uzsver SEB bankas prezidents Ainārs Ozols.

“Olainfarm” sadarbībā ar SEB banku iepriekš īstenojis vairākus apjomīgus sadarbības projektus – aptieku tīkla iegādi 2012.gadā, piesaistot finansējumu 6 miljonu eiro apmērā, investīcijas uzņēmumā “Olainfarm enerģija” 3 miljonu eiro apmērā 2011.gadā, kā arī nodrošinot kredītlīniju un citus pakalpojumus uzņēmuma “Silvanols” izaugsmei.

AS “Olainfarm” ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs ar vairāk nekā 40 gadu pieredzi medikamentu un ķīmiski farmaceitisko produktu ražošanā. Kompānijas darbības pamatprincips ir ražot uzticamus un efektīvus augstākās kvalitātes produktus Latvijai un visai pasaulei. Šobrīd AS “Olainfarm” produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 35 pasaules valstīm, tostarp Eiropu, Krieviju un citām NVS valstīm, Ziemeļameriku, Āzijas valstīm un Austrāliju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+