Mobilā versija
Brīdinājums -1.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
6. jūlijs, 2016
Drukāt

SEB banka piešķir Latvijas Finierim 29 miljonus eiro

Foto: LETAFoto: LETA

Uzņēmuma "Latvijas Finieris" rūpnīca "Lignums" Finiera ielā.

SEB banka piešķīrusi ilgtermiņa aizdevumu 29 miljonu eiro apmērā uzņēmumam Latvijas Finieris. Līdzekļi paredzēti SEB bankas Igaunijā aizdevuma pārfinansēšanai.

Latvijas Finieris šobrīd investē Igaunijas rūpnīcā Kohila Vineer, veidojot to par vienu no modernākajām pilna cikla bērza saplākšņa un tā produktu rūpnīcām pasaulē.

Latvijas Finieris valdes loceklis Pauls Ābele: “Kohilā saražotie saplākšņa produkti ļaus attīstīt sadarbību ar esošajiem klientiem, gan piedāvājot jaunus produktus, gan atbalstot sadarbības partneru izaugsmi. Ar SEB esam kopā jau 20 gadus un šī pārfinansēšana ir kā apliecinājums nākamajam izpratnes līmenim bankai par mums un otrādi.”

SEB bankas valdes loceklis Ints Krasts: “Šis darījums ir plats solis uz priekšu sadarbības padziļināšanā starp SEB banku un uzņēmumu Latvijas Finieris. Mēs ticam uzņēmuma pārdomātajai investīciju stratēģijai un biznesa plānam, un esam gandarīti par iespēju atbalstīt Latvijas Finieri kā vienu no savā jomā vadošajiem uzņēmumiem pasaulē.”

2015. gadā Latvijas Finieris uzsācis ieguldījumus rūpnīcas pamatlīdzekļu izveidē, kā arī strādājis pie ražotnes vadības komandas izveides. Šobrīd notiek darbs pie rūpnīcas palaišanas un personāla piesaistes un apmācības, lai jaunais kolektīvs 230 darbinieku sastāvā pilnvērtīgi sāktu darbu 2016. gada rudenī. Latvijas Finiera kopējie ieguldījumi Kohilas rūpnīcā kopš 2011. gada sasniegs aptuveni 80 miljonus eiro.

Bērza saplāksni izmanto dažādās jomās: celtniecībā – iekšējām un ārējām sienām, grīdām, sastatnēm, platformām, betonēšanas veidņiem; transporta industrijā – treileru, autobusu un mikroautobusu grīdām, treileru sienu un griestu apšuvumam; kuģu būvē un citās nozarēs.

Latvijas Finiera pamatdarbība ir bērza saplākšņa ražošana, pārdošana, produktu attīstība un saistīto pakalpojumu sniegšana klientiem. Citi nozīmīgākie koncerna darbības veidi ir plātņu materiālu tirdzniecība, mežsaimniecība un mežizstrāde, kā arī sintētisko sveķu un fenola filmu ražošana. Uzņēmumam ir ražotnes Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Somijā.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+