×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. jūlijs, 2012
Drukāt

“SEB” grupai Latvijā pirmajā pusgadā – 8,5 miljonu latu peļņa

Foto-LETAFoto-LETA

“SEB” grupa Latvijā pirmajā pusgadā strādājusi ar 8,5 miljonu latu tīro peļņu, informēja “SEB bankas” korporatīvās komunikācijas vadītāja Agnese Strazda. Aktīvo klientu privātpersonu un uzņēmumu skaits pirmajā pusgadā pieauga attiecīgi par 9% un gandrīz 10% salīdzinājumā ar iepriekšējā gada pirmajiem sešiem mēnešiem.

“SEB bankas” prezidenta Aināra Ozola vērtējumā, gada pirmā puse aizritējusi ļoti dinamiski. “Esam daudz realizējuši, lai kļūtu klientiem vēl pieejamāki, kā arī strādājuši pie jaunu pakalpojumu ieviešanas. Vērtējot finanšu rezultātus, ienākumi, neskatoties uz bāzes procentu likmju samazinājumu, rāda labu attīstības dinamiku,” secina Ozols.

Lai arī jūnija beigās gada robežās kopējais kredītportfelis uzrādīja 2% kritumu, kopš gada sākuma tas palielinājies par 1%, savukārt pēdējā ceturkšņa laikā uzrādījis 4% kāpumu. Mājokļu kreditēšanā otrais ceturksnis bija apjomu ziņā rekordmēnesis pēdējo trīs gadu laikā. Arī līzinga nozarē otrais ceturksnis kopš 2009 gada ir viens no labākajiem ceturkšņiem piešķirtā finansējuma ziņā un viennozīmīgi labākais ceturksnis, ja vērtē pēc darījumu skaita, atzīmē “SEB bankas” prezidents.

Gada laikā par 9% pieaudzis noguldījumu apjoms. Ar katru mēnesi aizvien vairāk tiek novērota tendence, ka internetbanka kā kanāls tiek aktīvāk izmantota noguldījumu veikšanai, tuvojoties rādītājam, kad puse visu depozītu līgumu tiek slēgti, izmantojot tieši internetbanku.

Salīdzinājumā ar aizvadītā gada attiecīgo periodu šogad izveidoti papildu uzkrājumi atsevišķiem kredītiem un klientu grupām, tai pat laikā kopējais kredītspējas novērtējums pavisam nedaudz, bet rāda pozitīvu tendenci, jo kavēto kredītu īpatsvars lēnām, bet samazinās.

“SEB” grupas Latvijā ieņēmumi gada pirmajos sešos mēnešos sasnieguši 38,9 miljonus latu, kas ir par 0,1% vairāk nekā 2011.gada pirmajā pusgadā.

Izmaksas salīdzinājumā ar 2011.gadu palielinājušās par 12%, sasniedzot 18,8 miljonus latu. Ja neņem vērā vienreizējos izdevumus, izmaksas samazinājušās par 0,3%.

“SEB grupas” peļņa pirms nodokļiem un uzkrājumiem pirmajā pusgadā sasniedza 20,1 miljonu latu, kas ir par 9% mazāk nekā 2011.gada pirmajā pusgadā. Savukārt pamatdarbības peļņa pēc nodokļu nomaksas un papildu uzkrājumiem bija 8,5 miljoni latu.

Pirmajā pusgadā tika izveidoti jauni uzkrājumi 9,9 miljonu latu apmērā.

Kopējais noguldījumu apjoms “SEB bankā” šā gada 30.jūnijā sasniedza 1,05 miljardus latu, kas ir par 9% vairāk nekā 2011.gada jūnija beigās. Kopējais kredītportfelis šā gada 30.jūnijā bija 2,1 miljards latu.

2012.gada pirmajā pusgadā no jauna izsniegto kredītu apjoms “SEB bankā” bija 265 miljoni latu, kur 69% no pusgada jaunā finansējuma piešķirti otrajā ceturksnī. 76% no jaunajiem kredītiem piešķirti uzņēmumiem.

Bankas kapitāls un rezerves 30.jūnijā bija 299 miljoni latu, bet aktīvu apjoms 30.jūnijā bija 2,57 miljardi latu.

“SEB” grupas Latvijā kapitāla pietiekamības rādītājs šā gada 30.jūnijā bija 19,23%, bet “SEB bankas” likviditātes rādītājs 30.jūnijā bija 40,28%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+