Dabā
Zaļā dzīvošana

Sedas purva dīķos notiks niedru skulptūru festivāls0

Foto – LETA

Dabas aizsardzības pārvalde 2. martā jau otro reizi rīko niedru skulptūru festivālu un aicina interesentus pieteikt komandas dalībai šajā pasākumā.

“Niedru pļaušana un no ūdensaugiem brīvo zonu veidošana palīdz veidot daudzveidīgas dzīvotnes, kas palīdz gan zivju, gan dažādu sugu putnu populācijai,” stāsta Dabas aizsardzības pārvaldes vides inspektore Rūta Zepa, piebilstot, ka niedru novākšana ir viens no dabas lieguma “Sedas purvs” dabas aizsardzības plānā paredzētajiem pasākumiem.

Sedas purva teritorija pēc kūdras ieguves pakāpeniski applūda un nu jau gandrīz desmit gadus šeit izveidots dabas liegums, lai aizsargātu izcilu biotopu ūdensputnu ligzdošanai.

Applūdinātās ūdenstilpes daudzviet strauji aizaug ar niedrēm, veidojas biezas vienlaidus niedru audzes un šāds biotops daudzām putnu sugām nav piemērots, jo īpaši migrējošiem putniem, kuri labprātāk uzturas atklātās teritorijās.

Taču vienlaikus Niedru skulptūru festivāls ir arī iespēja radoši izpausties un pavadīt laiku brīvā dabā, tādēļ šogad turpināsies pērn iesāktā tradīcija un 2. martā notiks niedru skulptūru festivāls.

Tā dalībnieki no pašu savāktajām niedrēm veidos lielformāta skulptūras, sacenšoties izdomā, mākslinieciskajās prasmēs un konstruktora dotībās.

Lai piedalītos festivālā un parādītu savas prasmes jāpiesakās līdz 28. februārim 2 līdz 6 cilvēku liela komanda. Pieteikumi jāsūta uz e-pastu ruta.zepa@daba.gov.lv vai janis.perle@daba.gov.lv, norādot komandas nosaukumu, dalībnieku skaitu un devīzi.

Katrai komandai organizatori ierādīs skulptūras veidošanas vietu un dos vairākas stundas savas idejas realizēšanai.

Noslēgumā darbus vērtēs žūrija, apbalvojot gan lielākās, gan oriģinālākās skulptūras autorus. Dalībniekiem nepieciešama – mačete vai krūmgriezis niedru nopļaušanai, šķēres un knaibles skulptūru veidošanai.

Iespējams jau sagatavoties arī mājās, no dabīgiem materiāliem (piemēram, klūgām, koka līstītēm) izgatavojot skulptūras karkasu.

Visas dienas garumā varēs sasildīties pie ugunskura, dzert karstu teju.

Nelabvēlīgu laika apstākļu gadījumā pasākums var tikt atcelts.

LA.lv