Laukos
Bizness

“Sedumi” par pusmiljonu eiro paplašinās siltumnīcas0

Publicitātes foto

Viens no vadošajiem puķkopības produkcijas audzētājiem Latvijā “Sedumi” plāno ieguldīt no 400 000 līdz 500 000 eiro siltumnīcas paplašināšanā ziemciešu audzēšanai, teica uzņēmuma valdes loceklis Sarmis Kalniņš.

Viņš pastāstīja, ka uzņēmums šobrīd siltumnīcā 0,2 hektāru platībā audzē puķes podos, kā piemēram, prīmulas, Ziemassvētku zvaigznes, ciklamenas un krizantēmas. Saistībā ar pieaugušo pieprasījumu “Sedumi” plāno paplašināt tieši ziemciešu audzēšanu, blakus esošajai siltumnīcai uzbūvējot jaunu ziemas siltumnīcu 0,4 hektāru platībā.

Kaliniņš piebilda, ka plānots izveidot arī ūdens rezervuāru, kur savākt lietus ūdeni, lai tos izmantotu audzēšanas procesā, tādējādi nodrošinot pilna cikla ziemciešu audzēšanas kompleksa izbūvi.

Investīciju projektu uzņēmums plāno sākt īstenot 2018.gada nogalē un pabeigt 2019.gada pirmajā pusē.
Projektu plānots īstenot, piesaistot finansējumu Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākumā “Ieguldījumi materiālajos aktīvos”.

Kalniņš pastāstīja, ka uzņēmums lielāko daļu produkcijas realizē Latvijā, nelielu daļu arī Lietuvā un Igaunijā. Realizācija pamatā notiek ar tirdzniecības tīklu starpniecību, piemēram, “Maxima” un “Depo”, kuri no Latvijas bāzes nogādā ziedus kaimiņvalstīs, ja konkrētā produkta tur pietrūkst un cena ir atbilstoša. “Esam attīstījušies no ļoti mazas saimniecības, gadu gaitā audzējot apmērus. Katrs mūsu pārdotais produkts samazina importu vietējā tirgū, un to jūtam,” sacīja Kalniņš.

Informācija “Firmaslv” liecina, ka 2016.gadā “Sedumi” strādāja ar 3,801 miljona eiro apgrozījumu un 307 577 eiro peļņu.

“Sedumi” ir reģistrēts 2000.gadā un kompānijas pamatkapitāls ir 28 400 eiro. Uzņēmums pieder trijām privātpersonām – Egilam Bojāram (45%), Sarmim Kalniņam (45%) un Aijai Bojārei (10%).

“Sedumi” darbojas tirdzniecības, lauksaimniecības produkcijas ražošanas (puķkopības nozare) un būvniecības (siltumapgādes un ūdens apgādes uzstādīšana un apkalpošana) nozarēs. Uzņēmumam ir “Sedumi” tirdzniecības centrs”, “Sedumi” dārzniecība un veikals “Sēta”, liecina informācija kompānijas mājaslapā.

LA.lv