Dabā
Medības

Mednieku ievērībai. ‘Seeland Key-Point’ apģērbs – klasisks, bet ne vecmodīgs0

Modernam un dinamiskam medniekam. Foto: Uldis Vilks

Viss, kas nepieciešams. Tā īsos vārdos varētu raksturot jauno Seeland Key-Point apģērbu līniju. Baltijas apstākļos martā un aprīlī bija iespēja notestēt jaku un bikses, lai saprastu, cik šis apģērbs ir piemērots mūsu platuma grādiem.

Key-Point ir Seeland jaunums, un ar šo apģērbu līniju mums tiek piedāvātas klusas medību drēbes ar uzsvaru uz smalkām detaļām – medībām teju vai jebkuros laika apstākļos.

Key-Point jaka ir viegla, tā aizsargā no vēja un lietus, un to raksturo lielas kabatas patronām, kā arī roku sildāmajiem. Tāpat iestrādāta kabata nomedītajiem putniem. Kapuce ir noņemama, kā arī paredzēta vieta, kur ielikt rāciju.

Savukārt bikses ir stiprinātas, lai ātri nenovalkājas, tās tāpat ir izturīgas pret vēju un ūdeni, izveidotas īpašas uzšuves uz ceļiem, lielas kabatas, kuras var aiztaisīt ar rāvējslēdzi, kabata nazim un aiztaisāmas bikšu staras. TestsTērps tika testēts reālos medību ap-stākļos vēsā pavasarī, medījot bebrus, kā arī apsaimniekojot medību platības.

Apģērbu izmēģināja žurnāla “Medības” žurnālists Oskars Treilihs, kuram bija iespēja novērtēt, cik šis komplekts ir funkcionāls un ērts. Pirmais, par ko Oskars runāja, bija kabatas. To ir daudz, tās ir ērtas, bet pats labākais – nav īpaši uzkrītošas. Par spīti kabatu ietilpībai, apģērbs neizskatās pēc makšķernieka vestes, kas pārblīvēta ar visdažādākajām kabatiņām. Šī komplekta kabatas ir ērtas un tās ir diskrēti noslēptas. Oskars īpaši uzsvēra patronu kabatas, kas būs īpaši ērtas putnu medībās – kabatā ir viegli iebāzt roku un paņemt nepieciešamo.

Otra nianse, kam Oskars pievērsa uzmanību, ir komplekta vizuālais izskats. Apģērbs ir klasisks, bet ne vecmodīgs. Labi esot, ka tas ir zaļā krāsā un to var vilkt ne tikai medībās atšķirībā no apģērba, kas ir ar kamuflāžu. Komplekts ir ērts un funkcionāls. Oskars atzina, ka tas patiešām ir gana efektīvs mitros apstākļos, īpaši ūdeni cauri nelaižot. Tāpat mednieks nesūdzējās, ka tas būtu pārāk skaļš.

Ražotājs uzsver, ka apģērbs valkājams dažādās sezonās, bet Oskars domā, ka tas vairāk piemērots pavasarim, rudenim un mērenai ziemai. Viņš uzskata, ka vasarā ar biksēm būs pārāk silti, jo tām ir divas kārtas – tās ir siltākas nekā ierastās bikses, ko velk siltajā sezonā. Vēsākā laikā zem biksēm var pavilkt arī termoveļu – tad tās būs piemērotas arī dzestrākiem laika apstākļiem.

Cenas ziņā šis tērps ir draudzīgāks nekā citas alternatīvas. Bikses ar uzšuvēm maksās ap 79 eiro, bet bez uzšuvēm – ap 99 eiro. Savukārt jakas cena ir ap 149 eiro. Pieejama arī Key-Point veste, kuras cena ir ap 99 eiro. Secinājumā Oskars uzsver, ka apģērbs ir funkcionāls, atbilst aprakstam, piestāvēs dinamiskam medniekam, kam patīk medīt ar pieiešanu, kā arī medīt uz gaidi. Ir grūti atrast apģērbu, kas ir universāls visiem laika apstākļiem, bet šis būs piemērots mūsu mērenajam klimatam, izņemot pašos ekstremālākos brīžus ziemā un vasarā.

Vairāk lasiet žurnāla Medības maija numurā

LA.lv