×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
20. augusts, 2013
Drukāt

Segals un Zaharjins nav atdevuši akcijas; valdība vienalga gatava glābt metalurgu

LETALETA

Valdība un grūtībās nonākušā metalurģijas uzņēmuma “Liepājas metalurgs” kreditoru kluba piesaistītā “Prudentia” ir gatava atbalstīt kompānijas tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) pasākumu plānu.

 

“Prudentia” vadītājs Kārlis Krastiņš otrdien pēc valdības sēdes žurnālistiem teica, ka, pēc kreditoru domām, “Liepājas metalurgs” ir spējīgs rentabli strādāt.

“Vēl joprojām kreditori uzskata, ka TAP ir labākais veids, kā atjaunot uzņēmuma darbību. Gan kreditori, gan valdībā ir gatava to atbalstīt. Pēc tā iesniegšanas tiesā domāju, ka būs nepieciešamas divas trīs nedēļas, lai tiesa varētu konkrēto plānu izvērtēt. Tas kopumā ļoti konkrēti paredz, kā uzņēmums strādās,” sacīja Krastiņš.

Viņš piebilda, ka liela loma tajā ir potenciālajam investoram uzņēmumā. “Ir investori, kas būtu gatavi ieguldīt šajā uzņēmumā. Taču viņiem ir nepieciešams apstiprināts TAP plāns, lai viņu varētu ienākt zem šī TAP lietussarga un sākt darboties,” paskaidroja Krastiņš un piebilda, ka 80% no uzņēmuma darbības atjaunošanai nepieciešamajiem līdzekļi tiks gaidīti no investora. Savukārt pārējo veidos pašreizējo kreditori atliktie maksājumi, piemēram, par metāllūžņu piegādi vai elektroenerģiju.

Savukārt finanšu ministrs Andris Vilks paziņoja, ka “Liepājas metalurga” akcionāri Iļja Segals un Sergejs Zaharjins nav parakstījuši līgumus par sev piederošo kompānijas akciju nodošanu kreditoriem un tādējādi maldina sabiedrību, apgalvojot pretējo.

“Viņi ir atsūtījuši pārveidotus un parakstītus līgumus par akciju nodošanu, kuros viss ir sagriezts kājām gaisā. Kārtējo reizi pierādās, ka viņi nav ieinteresēti uzņēmuma glābšana un akcionārus vada personīgas intereses,” teica ministrs.

Tikmēr Krastiņš atzīmēja – gadījumā, ja TAP plāna īstenošanai traucēs akcionāru darbība, tad, visticamāk, kreditori vērsīsies tiesā ar metalurga maksātnespējas pieteikumu. “Tas, protams, nav vēlamies scenārijs, bet tad viņi [akcionāri] tiks atmesti uz pēdējo vietu kreditoru rindā un nevarēs vairs traucēt. Vēlreiz gribētu uzsvērt, ka patlaban lielākais traucēklis uzņēmuma glābšanai ir akcionāri,” viņš paskaidroja.

Segals un Zaharjins pirmdien vakarā paziņoja, ka parakstījuši līgumus par akciju atdošanu un nosūtījuši tos LM kreditoru kluba piesaistītajam konsultantam “Prudentia”.

Jau vēstīts, ka pirmdien beidzas termiņš kreditoru kluba izvirzītajam ultimātam – LM akcionāriem Kirovam Lipmanam, Zaharjinam un Segalam jānodod savas kompānijas akcijas kreditoriem, ja viņi nav gatavi ieguldīt LM līdzekļus. Lipmans paziņoja, ka  ir gatavs ieguldīt uzņēmumā līdzekļus, tiklīdz pārējie divi lielākie akcionāri –  Zaharjins un  Segals – būs parakstījuši vienošanos par atteikšanos no visām viņiem piederošajām kompānijas akcijām.

Šāds ultimāts jau vienreiz akcionāriem bija dots, bet Segals un Zaharjins saņemtos līgumus no “Prudentia” par akciju atdošanu koriģēja un parakstītus nosūtīja “Prudentia”, kas tajos iekļautajiem nosacījumiem par akciju nodošanu kreditoriem nepiekrita.

LM ir nonācis finanšu grūtībās. Kompānijas pamatražošana apgrozāmo līdzekļu trūkuma dēļ ir pārtraukta. Savukārt uzņēmuma lielākie kreditori, tostarp Valsts kase, meklē risinājumus, kā grūtībās nonākušo kompāniju glābt. Gan kreditoru klubs, gan uzņēmuma vadība patlaban meklē kompānijai investoru.

Liepājas tiesa maijā ierosināja uzņēmuma TAP un uzdeva līdz 26.jūlijam iesniegt kompānijas glābšanas plānu. LM tiesai iesniedza lūgumu pagarināt plāna iesniegšanas termiņu par mēnesi, ko tiesa apmierināja.

LM ir lielākais darba devējs Liepājā – kompānija nodarbina aptuveni divus tūkstošus cilvēku. Uzņēmuma akcijas kotē “NASDAQ OMX Riga” otrajā sarakstā. Kompānijas lielākie īpašnieki ir privātpersonas – Zaharjins, Segals un Lipmans.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+