×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
4. novembris, 2015
Drukāt

“Segvārds Vientulis” atklās Toronto notiekošo ES filmu festivālu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

28 valstu konkurencē kā vienīgā filma no Latvijas šīgada Toronto Eiropas Savienības filmu festivālā piedalās un to arī atklās Latvijā tapusī Normunda Puča filma “Segvārds Vientulis”, LA.lv pastāstīja pats režisors.

18. ikgadējais Toronto Eiropas Savienības filmu festivāls šogad norisināsies no 14. līdz 28. novembrim Toronto (Kanāda), un tajā piedalās 28 jaunākās un atzītākās filmas no Eiropas Savienības valstīm.

Festivāla atklāšanas pasākums un filmas “Segvārds Vientulis” seanss notiks 14. novembrī “Mod Club” Toronto. Savukārt festivālā Otavā filma tiks izrādīta 22. novembrī, bet Vankūverā – 5. decembrī.

Filmas režisors Normunds Pucis, kurš piedalīsies arī filmas izrādīšanā Toronto festivālā, par savu kinodarbu saka: “Tas ir stāsts par cilvēka dzīves eksistenciālajām izvēlēm, kuras ir vienlīdz aktuālas jebkuros vēsturiskajos apstākļos. Uzticība un varonība, kurai līdzās mājo nodevība un gļēvums vai vēlme vienkārši izdzīvot – to visu var iepazīt, sekojot Antona Juhņeviča un viņa cīņu biedru likteņiem filmā. Esmu gandarīts, ka filma tiek izrādīta arvien plašākai auditorijai jo tā ir iespēja izstāstīt daļu no mūsu Latvijas stāsta arī plašākai pasaulei.”

Dokumentālā spēlfilma “Segvārds Vientulis”, kuras pirmizrāde Latvijā notika pagājušā gada novembrī, ar panākumiem piedalījusies gan prestižos Latvijas, gan starptautiskos kinofestivālos. Šī gada pavasarī filmu rādīja Kannu kino festivāla “Marche du film” filmu tirgū un tā tika demonstrēta Eiropas Parlamentā (EP) Briselē, kā arī izrādīta Īrijas sabiedrībai un mūsu tautiešu kopienai Dublinā un Limerikā.

Savukārt pavisam nesen 27. Nacionālajā filmu festivālā “Lielais Kristaps” filmas skaņu režisors Andris Barons saņēma balvu par savu darbu filmā nominācijā “Labākais skaņu režisors”.

Vēl pirms došanās uz Toronto 8. novembrī plkst. 15:30 filma tiks demonstrēta Londonā, Zviedru baznīcā.

Savukārt tie Latvijas iedzīvotāji, kuri līdz šim nav paspējuši noskatīties filmu “Segvārds Vientulis” to varēs izdarīt Valsts svētku laikā no 8. līdz 18. novembrim Rīgā, “Cafe Film Noir” (Splendid Palace), kā arī 17. novembrī Rēzeknes Augstskolā un 23. novembrī Ludzā.

Filma “Segvārds Vientulis”, kuras notikumi risinās Līvānu apkārtnē 1945.gadā, ir uz patiesiem notikumiem balstīts emocionāls stāsts par nacionālo partizānu organizācijas darbību Latgalē un tās garīgo vadītāju katoļu priesteri Antonu Juhņeviču.

Vēsturiskās personas filmā atveido aktieri Varis Piņķis, Vilis Daudziņš, Edgars Samītis, Andris Bulis, Juris Bartkevičs, Juris Jope, Edgars Pujāts, Rihards Rudāks, Māris Korsietis, Egils Viļumovs, Ritvars Gailums un Valdemārs Karpačs. Savukārt mūziku filmai ir sarakstījis starptautiski atzītais latviešu garīgās mūzikas komponists Rihards Dubra.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+