×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
4. decembris, 2014
Drukāt

“Segvārds Vientulis” kļuvusi par gada skatītāko latviešu dokumentālo filmu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Mēneša laikā, kopš pirmizrādes 4. novembrī, filmu „Segvārds Vientulis” kinoteātros visā Latvijā noskatījušies vairāk kā 5000 skatītāju, tā kļūstot par skatītāko latviešu dokumentālo filmu 2014. gadā. Savukārt Rīgas starptautiskā kino festivāla laikā – 5.,8.,9.,10., un 11. decembrī , filmas veidotāji kinoteātrī „Forum Cinemas” plkst. 12.30 veidos īpašus seansus, kuros būs iespējams tikties ar filmas režisoru un aktieriem.
Decembrī filma „Segvārds Vientulis” ceļos uz vairākiem Latvijas reģionu centriem. To būs iespējams noskatīties, Kuldīgā, Jēkabpilī un Valkā, bet janvārī un februārī tā tiks demonstrēta Baldonē, Ogrē un Līvānos.
Režisora Normunda Puča debijas filma „Segvārds Vientulis” ir emocionāls stāsts par nacionālo partizānu organizācijas darbību Latgalē un tās vadītāju katoļu priesteri Antonu Juhņeviču. Filma balstīta patiesos notikumos, kuri norisinājās 1945. gadā, pēc padomju okupācijas atgriešanās, Līvānu apkārtnē. Vanagu draudzes katoļu priesteris Antons Juhņevičs baznīcas saimniecības telpās slēpa vietējos vīriešus no mobilizācijas vācu un sarkanajā armijā. Savas pārliecības dēļ nonācis konfliktā ar varu, viņš bija spiests izšķirties par radikālu soli.

”Segvārds Vientulis” ir inscenēta dokumentāla filma, kura ir balstīta vēsturiskos faktos, tomēr dramatiskā tēma ir tikai iemesls, lai runātu par cilvēka dzīves eksistenciālajām izvēlēm. Uzticība un varonība, kurai līdzās mājo nodevība un gļēvums vai vēlme vienkārši izdzīvot – to visu var iepazīt, sekojot Antona Juhņeviča un viņa cīņu biedru likteņiem filmā “Segvārds Vientulis”, norāda filmas režisors un arī scenārija autors Normunds Pucis, kuram šī ir debijas filma.
Vēsturiskās personas filmā atveido vairāki Latvijā pazīstami aktieri. Priestera Antona Juhņeviča lomā ir Varis Piņķis, čekas vecāko leitnantu Longinu Avdjukeviču atveido Vilis Daudziņš, LTS(p)A štāba priekšnieku – Edgars Samītis. Arhibīskapu Antoniju Springoviču – Juris Bartkevičs, Vili Lāci – Edgars Pujāts, Jāni Klimkānu – Andris Bulis. Tāpat filmā piedalās aktieri Juris Jope, Rihards Rudāks, Māris Korsietis, Egils Viļumovs, Ritvars Gailums un Valdemārs Karpačs. Kopā ar profesionāļiem filmā spēlē cilvēki, kuriem šī ir pirmā kino pieredze. Mūziku filmai sarakstījis komponists Rihards Dubra.
Filma tapusi ar Nacionālā Kino Centra, Valsts Kultūrkapitāla Fonda, Ogres un Ikšķiles
pašvaldību tūrisma aģentūras, Vārkavas novada domes, A/S “Latvijas Dzelzceļš”, studiju „Rija“ un „Tritone“, biedrības “Latviešu karavīrs”, A/S “Latgales Piens”, tipogrāfijas „Imanta“, Okupācijas muzeja, J. Akuratera muzeja, Dzelzceļa vēstures muzeja, Arendoles pils muzeja un privātu atbalstītāju finansiālu un materiālu atbalstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+