×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
9. decembris, 2014
Drukāt

IZM atsakās no idejas publiskot skolotāju algas (10)

Foto: LETAFoto: LETA

Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile pirms Ministru kabineta sēdes.

Lai arī valdība pagājušajā nedēļā atbalstīja skolotāju algu publiskošanu, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) tomēr atteikusies no šī nodoma, intervijā Latvijas Radio atzina izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.

Viņa klāstīja, ka lēmums tomēr nepubliskot skolotāju algas pieņemts, ņemot vērā sabiedrības neviennozīmīgo un brīžiem aso reakciju saistībā ar pedagogu algu publiskošanu.

“Es personīgi esmu saņēmusi ļoti daudz ziņu gan no cilvēkiem, kas atbalsta šo ieceri, bet no tikpat daudz cilvēkiem ir saņemts arī milzum daudz iebildumu. Sākot strādāt ministrijā, es vēlos, lai mēs sarunājamies ar partneriem un pieņemam pārdomātus lēmumus. Šajā brīdī, ja ir jāizšķiras starp to, vai publiskot atalgojumu un saņemt milzīgu pretsparu no partneriem, tā ir mana personīga izvēle lūgt nevirzīt šīs izmaiņas tālāk,” radio sacīja ministre.

Līdz ar to IZM lūgs izņemt no likuma grozījumiem punktu, kas paredzēja skolotāju atalgojuma atklāšanu.

Jau ziņots, ka valdība ārkārtas sēdē pagājušajā piektdienā nolēma publiskot pedagogu darba algu.

Sākotnēji IZM rosinājusi publicēt pedagogu vārdus, uzvārdus un algu apjomu, tomēr pēc kritikas no sadarbības partneru puses, IZM valdībā virzīja likumprojektu, kurā vairs nebija paredzēts publicēt pedagogu vārdus, uzvārdus, ieņemamos amatus, bet publiskot algas un likmes. Tomēr Ministru kabinets pieņēma lēmumu algas publicēt ar visiem vārdiem, uzvārdiem un ieņemamajiem amatiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Kas ATKAL noticis??? Seile ar pompu ielēca IZM – NU TIK BŪS!?? VAJAG PUBLICĒT, LAI BEIDZOT BŪTU KĀDA SKAIDRĪBA UN BEIGTOS TĀ NEMITĪGĀ SKOLOTĀJU DIFERENCĒŠANA LAUKU UN PILSĒTU SKOLOTĀJOS!!! VISI DIEMŽĒL DARA VIENU UN TO PAŠU DARBU – IZGLĪTO MŪSU BĒRNUS!!! Skolotājs NAV vainīgs, ja klasē ir mazs skolēnu skaits, darbs tādēļ tak NEMAINĀS ne lauku un ne pilsētu skolotājam!!! Pie varas esošajiem NEVAJAG VILINĀT DARBĀ UZ LIELAJĀM PILSĒTĀM UN TĪŠU PRĀT TUKŠOT PĀRĒJO LATVIJAS TERITPORIJU!!!
  Pietiekami daudz aplamību jau sastrādāts!!!! Darba algas VAJAG PUBLICĒT UN NAV JĀBAIDĀS, JA VISS IR GODĪGI!??

 2. Vēl viens neizlēmīgs cilvēciņš ministra amatā! Kā raustīs aiz diedziņa, tā dancos! Ko tādi cilvēki vispār
  lien amatos, kas viņus dīda: vara vai nauda?

 3. Ņu dikti žēl – sabiedrība nevarēs ieskatīties lielāko Latvijas budžeta izlaupītāju – skolotāju biksītēs . Un Saeimā nevarēs nodibināt šī grandiozā nozieguma Parlamentārās izmeklēšanas komisiju. Turpinās zelt un plaukt nevienlīdzība un visatļautība…..

 4. Žēl gan. Un kapēc Līvānu pašvaldība mierīgi var publicēt – jau sen tā to dara, norādot uzvārdus visiem, un algas.

 5. Grūti ministrei – tē nolemj, te jāatceļ, te optimizēs skolas, te vairāki novadi var palikt bez skolām (Valdemārpils), te daudzi skolotāji ir vecāki par 50, te – nav kas nāk strādāt! Kuģis peld bez kapteiņa!

 6. Tā jau ir pie mums – nepaiet ne diena bez pārsteiguma. Viendien nolemj, pēc pāris dienām pārdomā. Ja jau ministrija tik ātri maina domas (protams, arodbiedrības vai kāda cita ietekmīga spēka rezultātā), tad kā lai uzticas šai ierēdņu varzai? To vien prot kā paduļķot ūdeni. Trūkst patstāvības, prognozējamības un nopietnības gan vārdos, gan darbos!

 7. Publicēs, kur liksies – MK tā nolēma un IZM var ieskrieties.

 8. Ja atsakās publiskot, tātad cenšas noslēpt. Kāpēc?
  Acīm redzot tāpēc, lai neuzpeldētu tā nevienlīdzība atalgojumā. Gan nevienlīdzība starp skolām, gan nevienlīdzība starp skolotāju un ministrijas klerku algām, gan nevienlīdzība starp skolotāju un citu valsts algotu nozaru darbinieku algām.

 9. Ai cik labi duļķainā ūdenī… Latvijā tas nav jaunums.

 10. Paldies, par saprātīgu lēmumu!

Draugiem Facebook Twitter Google+