×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
12. novembris, 2014
Drukāt

Seile: LIZDA tiesības streikot, jo skolotājiem janvārī 10% algas pielikuma nebūs (6)

Foto: LETAFoto: LETA

"Iespējamās misijas" direktore Mārīte Seile piedalās "Iespējamās misijas" akcijas "Iedvesmo mācīties!" atklāšanas preses konferencē, kuras mērķis ir iedvesmot skolēnus mācīties un iedrošināt viņu izvirzīt augstus mērķus, kā arī veicināt jauniešu saskari ar profesionāļiem ārpus skolas vides, kas palīdz veidot izpratni par teorētisko zināšanu pielietojumu dzīvē un karjeras izvēlēm.

Jaunā izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile uzskata, ka Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībai (LIZDA), kas gatavojas streikam, ir tiesības protestēt, jo no 1. janvāra 10% algas pielikuma skolotājiem nebūs.

“LIZDA pārstāv skolotāju intereses, es labi saprotu LIZDA bažas, jo iepriekšējā periodā īstenībā skolotājiem bija solīts 10% pieaugums. Pat ja tas nebija ierakstīts valdības deklarācijā un nebija panākta vienošanās ar visām partijām par konkrētu algas pieaugumu, bet tomēr saruna par algas pieaugumu bija. Šobrīd, ņemot vērā ļoti ierobežoto naudas līdzekļu apjomu, kas pieejams dažādām papildus iniciatīvām, patiešām šī iespēja palielināt skolotāju atalgojumu par 10% no 1. janvāra pilnīgi noteikti nebūs,” žurnālistiem trešdien atzina Seile, kas stājusies amatā 5. novembrī.

Viņa teica, ka darīs visu, ko spēs, lai līdzekļus atalgojuma pielikumam budžetā panāktu, “bet tas, ka tie nebūs 10% no 1. janvāra, tas ir vairāk nekā skaidrs”.

“Līdz ar to LIZDA ir visas tiesības protestēt,” arodbiedrības lēmumu uzsākt konsultācijas ar reģionālajām arodorganizācijām par iespējamu izglītības darbinieku streiku un tā norises laiku, komentēja Seile.

“Tajā pašā laikā es ceru, ka LIZDA būs konstruktīvs sarunu partneris, lai saprastu, kas ir tie iespējamie kompromisi situācijā, kad kopumā valstī ir naudas tik, cik ir. Ja tie šobrīd ir apmēram 100 miljoni eiro [papildus nākamā gada budžetā kopumā jaunajām iniciatīvām], tad tas ir jautājums, cik mēs varam objektīvi valstī atļauties, jo izglītības sistēma nav izolēta no visām pārējām norisēm,” viņa vienlaikus norādīja.

Uz jautājumu, vai darbs ar jauno skolotāja atalgojumu līdz ar to nav bijis veltīgs, jo nākamgad tam nepieciešamo 36 miljonu vietā plānoti tikai trīs miljoni, viņa atbildēja, ka sliktākais scenārijs būtu, ja modeļa izstrāde tiktu iesaldēta. “Tas būtu visļaunākais iespējamais scenārijs, proti, modeļa sašūpošana un iesaldēšana,” uz jautājumu atbildēja Seile.

Pēc LIZDA paziņotā kā minimums pakāpeniskai jaunā atalgojuma modeļa ieviešanai no valsts budžeta 2015. gadā ir nepieciešami vismaz 20 miljoni eiro.

Arodbiedrība atgādina, ka vēl pirms 12. Saeimas vēlēšanām tā ar astoņām lielākajām partijām – “Vienotību”, Zaļo un zemnieku savienību, Nacionālo apvienību ,”Saskaņu”, Latvijas Reģionu apvienību, “No sirds Latvijai” noslēdza vienošanos, paredzot nozarei adekvātu ikgadēju finansējuma pieaugumu no valsts budžetā, tostarp jauna pedagogu atalgojuma modeļa ieviešanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. kāds komentātājs iesaka nosaukt nozari, kur valstij ietaupīt naudu- tam lielas gudrības nevajag…mūsu valsts ierēdņu daudzums procentuāli ir daudz, daudz par lielu nelielajai tautas daļai, kas rada IKP!!! kāds arī skolotājus nosaucis par ierēdņiem, kam nevaru piekrist, jo darbs skolā ir tiešām grūts. tam nav nekāda sakara ar sēdēšanu kabinetā un papīru stumdīšanu turpu, šurpu…

  2. Lūdzu, nomainiet taču to drausmīgo foto! Vai nepietiek, ka IZM atkal viens skolā degunu knapi apsildījis cilvēks, vēl atbaidošs foto jāizvēlas!

  3. Saskaiti skolotājus un algas, tad saskaiti skolas adm. personālu un algas un pirmie 10 % sanāks – Admistratīvais personāls ( dažādi direktoru vietnieki ) skolēnus laikam nemāca, bet… naudiņu jau tērē ne mazo.

  4. Vai gudrie skolotāji nevarētu nosaukt to nozari kurai līdzekļus samazināt?

  5. Tagad Nordeka streiko, bet tik klusi un mierigi, ka to pat nejut. Un sadi streikojot, nevar panakt sev velamo rezultatu. mums japamacas no franciem, kad visa dzive apstajas, ja kads sabiesdriskais sektors streiko. citadi tam nav jegas.

    • Francija… pēc 1968. gada revolūcijas ar to cik tālu nonākuši gan nav nekāds labais piemērs. Ja jums liekas, ka ir normāli dedzināt autobusus(un ka var arī iet bojā cilvēki) un ka policija negarantē drošību galvaspilsētas kvartālos, vai ka musulmaņi ārdās un pie reizes nogalina ebrejus vai ka katoļi tur pāriet musulmaņu ticībā dēļ demogrāfiskā spiediena…

      Manuprāt, skolotāji ir ierēdņi un tiem nav nekādu tiesību protestēt. Viņu protests var izpausties tikai aiziešanā no darba un pāriešanā uz privātu biznesu, kur viņiem maksātu lielāku algu. Vēl jau arī skolotāji kā ierēdņu daļa kopā ar pensionāriem ir tie, kas ir atkarīgi no valsts materiālā atbalsta un vēlē populistiskus spēkus.

Draugiem Facebook Twitter Google+