×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
8. septembris, 2015
Drukāt

Seile: Šogad Latvijas izglītībā tiks turpināts tas, kas nav pareizi (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile

Ja uz jauno mācību gadu raugās no jaunā pedagogu darba samaksas modeļa perspektīvas, šogad sliktāk nebūs, tomēr faktiski šogad tiks turpināts tas, kas nav pareizi, uzskata izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.

Ministre sarunā ar aģentūru LETA pauda pārliecību, ka, tas, ka šogad pedagogu atalgojums netiek skaitīts atbilstoši jaunajam modelim, faktiski sliktāk neko neizdara un atalgojuma “bedre”, visticamāk, paliks tāda, kāda tā ir, taču sagaidāms, ka šī nevienlīdzības “bedre” padziļināsies pedagogu neapmierinātības izteiksmē.

Par pašreizējo kavēšanos pie esošās sistēmas runā arī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībā (LIZDA). Tās priekšsēdētājas vietnieks Edgars Grigorjevs norādīja, ka, tā kā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) vēl aizvien nav ņēmusi vērā LIZDA ieteikumus jaunajam modelim, tas varētu tikt “iepauzēts” uz vēl ilgāku laiku vai netikt pieņemts pavisam.

“Tad jau mēs paliekam pie vecās sistēmas, kura, jā, ir slikta, tomēr jaunā, ja nav izstrādāta pilnībā, arī nebūs labāka,” norādīja Grigorjevs. Līdz ar to arī šogad pedagogiem Latvijā būs jāsamierinās ar atšķirīgo atalgojumu, kā arī pārstrādāšanos, kas rodas, mācot vairākās izglītības iestādēs, kur nereti jāstāv vien dažu skolēnu priekšā, sacīja arodbiedrībā.

Atminoties valdības šogad jaunajam modelim rezervētos trīs miljonus eiro, LIZDA uzskata, ka, lai nodrošinātu kaut nelielu uzlabojumu pedagogu atalgojumam jau šogad, rezervētā nauda būtu jāiegulda izglītības darbinieku algās, iespējams, ar koeficientu palīdzību naudu mērķējot mazajām skolām. Grigorjevs pauž pārliecību, ka tas palīdzētu arī jaunā modeļa ieviešanai. Turklāt papildu līdzekļi palīdzētu mazākām skolām nesajust tik lielu sitienu, kas rodas no sarūkošā izglītojamo skaita.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Seile turpina čakarēt izglītības sistēmu, nevis meklēt naudu un samaksāt skolotajiem par padarīto darbu!!! NASKI SLĒDZ SKOLAS, BET NEDARA SAVU TIEŠO DARBU…Tie DAŽI arī ir skolēni un viņu priekšā stāvēt nav kauns!?? Drīzāk KAUNS IR NESAMAKSĀT SKOLOTĀJIEM JAU SEN SOLĪTO!!! Noteikti ministres “DZIESMA” nemainīsies arī ar 2016.gada 1.septembri, jo ATKAL SKANĒS: NAV NAUDAS, JO NAV IZDARĪTS ATKAL KAUT KAS…UN TĀ LĪDZ BEZGALĪBAI!!! NETICU NE VIENAM VIŅAS VĀRDAM!!! MĪKSTĀ!!!

  2. Varbūt šai depresīvai amatpersonai vajadzētu pārtraukt publicēties . Vai nu lietas uzlabo vai iesniedz atlūgumu. Ja to nevar- vismaz klusēt.

  3. Quo vadis, arodbiedrība? Atbildēt

    “…. arī šogad pedagogiem Latvijā būs jāsamierinās ar atšķirīgo atalgojumu, kā arī pārstrādāšanos, kas rodas, mācot vairākās izglītības iestādēs, kur nereti jāstāv vien dažu skolēnu priekšā, sacīja arodbiedrībā.” VAI PEDAGOGIEM MAKSĀ PAR STĀVĒŠANU KLASES PRIEKŠĀ? Quo vadis, arodbiedrība?

  4. Rodas pārliecība , ka šī ministre dara visu ,lai slēgtu skolas.

Draugiem Facebook Twitter Google+