Mobilā versija
+22.4°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 18. augusts, 2017
17. februāris, 2015
Drukāt

Seile sola vērtēt projekta “Skolas.lv” 2.kārtas pārtraukšanu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile

Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile uzskata, ka ir jāizvērtē amatpersonu iespējamā atbildība saistībā ar projekta “Skolas.lv” nerealizēšanu līdz galam.

Ministre šodien kolēģus valdības sēdē informēja, ka par šī projekta pārtraukšanu ir sākta dienesta pārbaude un tās rezultāti ir gaidāmi 27.februārī. “Situācija ir kritiska. Pastāv bažas, ka būs jāveic nopietna pārbaude par amatpersonu atbildību,” piebilda ministre.

Paralēli dienesta pārbaudei Izglītības un zinātnes ministrija arī gatavo informatīvo ziņojumu par situāciju ar šo projektu un iespējamiem risinājumiem.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) uzsvēra, ka ir nopietni jāizvērtē, kas šajā projektā ir īstenojams un ko var uzskatīt par attiecināmajiem izdevumiem. Savukārt Finanšu ministrija norāda, ka Centrālā finanšu līgumu aģentūra ir pieņēmusi lēmumu par 100% izdevumu korekciju, kas nozīmē, ka 2 miljoni eiro, kas iztērēti, ir atzīstami par neatbilstošiem.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) uzsvēra, ka situāciju nevar atstāt, tādu, kāda tā patlaban ir un nav normāli, ka amatpersonām neiestājas atbildība par projekta nerealizēšanu.

Pirmo reizi par projekta 2.kārtas īstenošanas problēmām valdībai tika ziņots 2012.gadā, norādot uz projekta īstenošanas problēmām un augsto ieviešanas risku, jo finansējuma saņēmējs nebija nodrošinājis pietiekamu projekta vadības kapacitāti. Savukārt pagājušā gada beigās Izglītības un zinātnes ministrija informējusi, ka projekta rezultātu turpmākā uzturēšana nav lietderīga.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. pēc lasītā bet labs Atbildēt

    Vel viens Nauru mākoņu pētījumu projekts ( lasi budžeta izlaupīšanas).

Katrs pats sava darba stāža detektīvs (7)Pieprasot vecuma pensiju, laikus jāsavāc dokumenti par darba mūžu līdz 1996. gadam
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+