×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
22. decembris, 2014
Drukāt

Seile: visiem skolotājiem no 1. septembra algas palielināt nevarēs (12)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile

Skolotāju algu palielināšanas jautājumā pašlaik nav iespējams dot nekādus solījumus, tomēr noteikti var teikt, ka visiem skolotājiem no 1. septembra algas palielināt nebūs iespējams, intervijā laikrakstam “Vesti” sacījusi izglītības ministre Mārīte Seile.

Seile solījusi censties, lai algas varētu palielināt vismaz tiem skolotājiem, kuriem tās ir vismazākās. Ministre stāstījusi, ka skolotāju algās ir vērojamas ļoti lielas atšķirības – mazo skolu pedagogi saņem niecīgas algas, bet lielajās skolās tās varot sasniegt 700 līdz 1000 eiro. Tajā pat laikā ne skolotāji, nedz arī Izglītības un zinātnes ministrija īsti zinot, kā šīs algas veidojas, jo nauda skolotāju algām tiek pārskaitīta pašvaldībām, kuras ar to rīkojas pēc saviem ieskatiem.

Pēc ministres domām, jaunajiem skolotājiem Latvijā vajadzētu nodrošināt vidējai algai līdzvērtīgus ieņēmumus, kas pašlaik mūsu valstī ir aptuveni 775 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Seile atzīmējusi, ka jaunā valdība ir atteikusies no ieceres pāriet uz valsts apmaksātu izglītību tikai latviešu valodā, jo, kā uzskata ministre, esošā bilingvālā izglītības sistēma esot gana kvalitatīva. Tā vietā valsts speršot soļus bilingvālās sistēmas ieviešanai bērnudārzos – tikšot paredzēti līdzekļi izglītības materiālu un spēļu iegādei, ar kuru palīdzību bērni spētu iemācīties valsts valodu.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Kāpēc ministre nekopj savu frizūru,vai tas ir laika vai finanšu trūkums ,var saziedot vai arī uz kredīta to savest kārtībā .

 2. Vispirms tieciet pie skaidrības ar pieredzējušo pedagogu darba samaksu, kas atrodas ĻOTI tālu līdz 775 eiro pirms nodokļu nomaksas un tad spriedelējiet par jauno BEZPIEREDZES pedagogu darba samaksu!!! Tāds ĀRPRĀTS skolotāju darba algu jatājumā nebija arī padomju laikos!!! Ja bija izglītība, PEDAGOĢISKAIS darba stāžs ( nevis kā tagad, kad vetārsts kļuvis pēkšņi pat skolotāju!??Tur nu zirgi smejas …), jaunais skolotājs zināja savu likmi par slodzi, samaksa aplielinājās ik pēc 5 nostrādātiem darba gadiem un pats aprēķinot varēja uzzināt savu mēneša algu (aprēķināšanas process bija ļoti vienkāršs un NEBIJA NOSLĒPUMS!??)… TAGAD IR TĀDA PUTRA, TĀDI NOSLĒPUMI, NEATMAKSĀTI PAPILDUS DARBI, KA SKOLOTĀJAM IR KO TURĒT!!!! Skolotājs nezin NEKO par savu algu ….Nedod DIEVS, ja vēl patrāpies skolas vai pagasta vadības NEMĪLUĻU SARAKSTĀ!?? AR TEVI IR CAURI UN PUNKTS ( zinu, ko rakstu un saku!!) – saņem grašus un mazāk runā!?? LŪK TĀ!!! Nu SEILE visu sajauks VĒL PAMATĪGĀK!!!

 3. Latvijas izglītības sistēmā joprojām turpinās izglītības reformēšana. To veic jau astoņpadsmitais izglītības ministrs pēc neatkarības atjaunošanas. Par izglītības sistēmu atbildīgas ir bijušas visas sava laika vadošās politiskās partijas: Latvijas ceļš – Andris Piebalgs, Jānis Vaivads, Jānis Gaigals; TB/LNNK – Māris Grinblats; Saimnieks – Juris Celmiņš; Tautas partija – Silva Golde, Māris Vītols, Kārlis Greiškalns; Latvijas Pirmā partija – Juris Radzevičs; Jaunais laiks – Kārlis Šadurskis, Inta Druviete; Zaļo zemnieku savienība – Baiba Rivža, Tatjana Koķe, Rolands Broks; Reformu partija – Roberts Ķīlis, Vjačeslavs Dombrovskis, no Vienotības – Ina Druviete, tagad bezpartejiskā Vienotības virzītā – Mārīte Seile.
  Mērnieku laiku izglītības sistēmā turpinās, paliek jautājums – cik ilgi?

 4. Cerības par pirmo Izglītības Ministru ( ar lielo ) bija tik tuvas un atkal 4 gadi nekā… Tā jūtas, ka pat nepārzin to, kā veidojas skolotāju algas, tad algu starpības un tad vēl mirušās dvēseles bail kustināt. Laikam tikai savu laiku atsēdēt un par sastrādāt kādas muļķības kā sāka darīt IM Piebalgs…

 5. Vadoties izskanējušiem ministres izteikumiem par mazo lauku skolu slēgšanas nepieciešamību izskatās, ka viņa ir tikai ierēdne, kura pārredz tikai šavu šauru lauciņu, pie kam īstermiņā. No viena ilggadēja pagastvča reiz dzirdēju sakarīgu domu: “Pagasts var pastāvēt tikai tik ilgi kamēr tur strādā skolotājs, ārsts un mācītājs.” Pašvaldībā četri skolotāji nopelna algu piektajam, jau pie noteikuma, ja tie ģimenē ir vienīgie pelnītāji, nodokļu maksātāji.

 6. Tas , ka algas var tā atšķirtīes par vienu un to pašu darbu, liecina kāds stulbums ir sasniegts.Kāpēc tā nebija Ulmaņlaikos? Nu gan gudrinieki saradušies.Taisnība tiesībsargam Jansonam, kurš saka , ,ka esam palikušiu pavisam stulbi.

 7. Neiespējamā misija!

 8. Padoms – labāk kādu laiku paklusēt, jo rodas nepārliecinošs priekšstats!

 9. “Tajā pašā laikā ne skolotāji, nedz arī Izglītības un zinātnes ministrija īsti nezinot, kā šīs algas veidojas…”Kas par idiotismu!!!Alga veidojas no slodzes! Ja strādāsi pus slodzi, tad arī attiecīgi saņemsi ļoti mazu algu. Ja strādāsi divas slodzes, tad arī saņemsi to LIELO algu.

 10. Toties partijām gan finansējums jāpalielina, vai ne! Tās gan par izglītotājiem tad tā rūpēsies, tā rūpēsies! Droši vien, ka vispār šīs “vadpartejas” būtu ar mieru slēgt visas skolas uz visiem laikiem.

 11. Te tev nu ir- NEIESPĒJAMĀ MISIJA! Kauns!

 12. un kuri bus izredzetie kuri nosoditie? tas tagad bus atkarigs no kā? kam pakaļā jāielien lai pielikumu dabūtu?

Draugiem Facebook Twitter Google+