×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
21. novembris, 2014
Drukāt

Seiles ārštata padomnieks augstākās izglītības jautājumos būs Vjačeslavs Kaščejevs (3)

Kascejevs

Par izglītības ministres Mārītes Seiles ārštata padomnieku augstākās izglītības jautājumos piekritis būt Latvijas Universitātes asociētais profesors Vjačeslavs Kaščejevs, tiekoties ar Latvijas Studentu apvienības (LSA) valdi informējusi Seile.

Izglītības un zinātnes ministre ceturtdien tikās ar LSA, lai pārrunātu jau sāktos LSA un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sadarbības projektus un turpmāko sadarbību augstākās izglītības jomā.

Seile uzsvērusi, ka savā komandā vēlas redzēt cilvēkus, kuriem piemīt gan izpratne par augstākās izglītības sistēmu, gan starptautisks skatījums un kontakti, pavēstīja LSA.

Apvienība informēja, ka tikšanās laikā ministre paudusi apņemšanos strādāt pie jomas attīstības kopumā un nevienu izglītības līmeni nenodalīt kā prioritāru, taču izvirzīt prioritātes katrā no tiem. Izvirzot prioritātes, tiks izvērtēts, vai jaunie risinājumi un idejas veicinās izglītības pieejamību, kvalitāti un resursu saprātīgu izlietojumu. Ministre arī paudusi uzticību Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta darbam un iestrādnēm.

Tikšanās laikā pārrunāti arī jau sāktie LSA un IZM sadarbības projekti. Turpināsies stipendiju noteikumu un piešķiršanas kritēriju precizēšana, lai radītu efektīvāko stipendiju piešķiršanas modeli. Darbu pie šā nolikuma grozījumu izstrādes plānots paveikt līdz nākamajam stipendiju piešķiršanas termiņam janvārī. LSA sarunā arī atkārtoti uzsvērusi nepieciešamību valsti padarīt par vienīgo galvotāju, kā arī palielināt studējošā kredīta apmēru līdz valsts minimālās mēnešalgas apmēram.

Pārrunājot Pasaules Bankas pētījumu par situāciju Latvijas augstākās izglītības finansēšanā un jauna finansējuma modeļa izstrādi, IZM pārstāvji norādījuši, ka jauno modeli paredzēts iesniegt izskatīšanai Valsts sekretāru sanāksmei līdz 9.decembrim, izstrādes procesā tiks aicināti pievienoties arī LSA pārstāvji. Šis modelis paredz pāreju uz triju līmeņu finansēšanas struktūru, kurā papildu budžeta vietu nodrošināšanai tiek piešķirts finansējums par sasniegtajiem rezultātiem un mērķētai attīstībai.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Uzvārds atbilstošs!

  2. Nemirstīgais kaščejs

  3. kas tad mums fizikas olimpiādi organizēs

Draugiem Facebook Twitter Google+