×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
9. janvāris, 2013
Drukāt

Seima priekšsēdis grib tuvināties Krievijai

Foto - LETAFoto - LETA

Lietuvas premjerministrs Aļģirds Butkevičs atteicies vērtēt Lietuvas Seima priekšsēdētāja Vīda Ģedvila sacīto Krievijas medijiem, ka Viļņai ar Maskavu jāuztur ciešākas attiecības, jo no Krievijas Lietuvai jāpērk energoresursi.

 

Viņa izteikumi radiostacijas “Brīvība” krievu redakcijai izraisījuši daudzu Lietuvas politiķu un politologu neizpratni. “Jāparūpējas par saviem cilvēkiem. Ar Krieviju mums ir ļoti ciešas ekonomiskās attiecības, mēs no tās pērkam gāzi, ļoti daudz gāzes, arī elektrību un naftu. Šī sadarbība mums ļoti daudz dod. No Amerikas mēs gāzi nepieslēgsim,” izteicies Ģedvils, kas pārstāv Viktora Uspaskiha vadīto Darba partiju. “Ne jau mēs vieni runājam par divpusējām attiecībām ar Krieviju – gan Somija, gan Polija un Vācija slēdz daudzus līgumus. Mums arī jārisina savas problēmas,” spriedis Lietuvas Seima spīkers. Pēc viņa sacītā, demokrātiskie procesi ir pašas Krievijas darīšana, bet ekonomikā un kultūrā attiecības jāuzlabo.

“Es negribētu vērtēt Seima spīkera izteikumus. Mums ir valdības apstiprināta programma, mēs ļoti aktīvi strādājam enerģētikas jomā, mēs nemētājamies un ejam šo ceļu,” paziņojis Butkevičs. Bet Seima Ārlietu komisijas priekšsēdētāja vietnieks Audroņus Ažubalis norādījis, ka šādi izteikumi ne vien grauj Lietuvas kā patstāvīgas valsts tēlu Rietumu sabiedrības acīs, bet arī izkropļo kvalitatīvas Lietuvas un Krievijas sadarbības pamatus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+