×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
13. oktobris, 2015
Drukāt

Šeit nav vietas “krievu pasaulei”… Intervija ar izstādes “Maidana cilvēki” veidotāju Sergeju Meļņikovu (72)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Uzbrukumi Ukrainai veltītajai izstādei “Maidana cilvēki”, ko veidojis ASV dzīvojošais fotogrāfs Sergejs Meļņikovs, sākās vēl pirms tās atklāšanas. Jau pirmajā dienā tā piedzīvoja uzbrukumus, bet svētdien tika pilnībā nopostīta. Savu paziņojumu par notikušo izplatījusi Ukrainas vēstniecība. “Nožēlu vien izraisa tas, ka ekstrēmistu sauja jau nedēļas garumā mēģina diktēt savus noteikumus Rīgas iedzīvotājiem un viesiem, kuros izstāde izraisīja lielu interesi, un piesavinās sev tiesības lemt – būt vai nebūt šai izstādei Latvijas galvaspilsētā,” teikts paziņojumā.

Prokremliski noskaņotu personu nepatika pret Ukrainai veltītu izstādi bija viegli paredzama, tomēr publiski pārmetumi veltīti ne tik daudz pašai izstādei, cik tās autora politiskajiem uzskatiem. Internetā pat atrasti citāti, kuros viņš it kā nicinoši izteicies par krievu nācijas spējām un aicinājis krievus deportēt uz Krieviju. Pats S. Meļņikovs saka, ka šie izteikumi ir izrauti no konteksta un tie vairāk ir simboliski salīdzinājumi, nevis konkrēti aicinājumi. “Ja kādam patīk tā sauktā krievu pasaule, lai atceras par tās iecienītāko transportēšanas veidu – lopu vagonus, kuros iebraucēju mātes un tēvi izsūtīja vietējos iedzīvotājus uz Sibīriju. Varētu izmantot atkal šo transporta veidu, lai viņus aizsūtītu atpakaļ, un es vēl to saku maigi. Šeit nav vietas tā sauktajai krievu pasaulei,” intervijā “LA” saka S. Meļņikovs.

Tomēr šie izteikumi bija arguments, lai pret “Maidana cilvēkiem” vērstos ne tikai anonīmi vandaļi, bet kampaņā iesaistītos arī Rīgas dome un tās vadītājs, “Saskaņas” līderis Nils Ušakovs. Viņa padotais, Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs vērsies Drošības policijā, aicinot izvērtēt šos izteikumus. Vakar Radzevičs apturēja pašvaldības izsniegto izstādes rīkošanas atļauju, jo tās organizatori neievērojot likuma prasības, tostarp nenodrošina pasākuma apsardzi. Iepriekš izstādes “Maidana cilvēki” norise Rīgā bija saskaņota no 5. līdz 25. oktobrim.

Pievienot komentāru

Komentāri (72)

 1. Kāpēc šo dzēsa??! Atbildēt

  россиян 13. oktobris, 2015 15:27

  так по ватному орать в совсем другой стране “рашка.рашка!!!”….если так хотите и любите так валите туда!!!не хотите? могу даже сказать почему:)не потому что давно живёте в латвии и это как бы ваша родина и дом,нет,не потому ….В ГОВНО ВОЗВРАЩАТЬСЯ НЕ ХОТИТЕ!!!! но почему-то зовёте его к себе….ВАТА…

  • Мало того, что придурок, так ты ещё и не видишь ни хрена. Не стёрли этот коммент, висит до сих пор. Слепой что ли.

 2. Kad smird, tad māja jātīra... Atbildēt

  Labi vien ir, ka tāds okupantu rupors grafists ar savu svešo kirilicu tā viņu nekauņu ikdienas stilā cenšas atgādināt, ka tie visi vēļ joprojām nav izvākti no mūsu Latvijas un ka to ir jādara obligāti un steidzami!

 3. Да сам ты **. Теперь, когда удалили тот комментарий, можно удалить и мой ответный. В чём проблема? Разве это я первым начал?

 4. Пропагандировать идеи майдана в стране, с ярко выраженными двумя общинами, у каждой из которых есть серьёзные претензии к другой, это всё равно, что поджигать бочку с порохом и надеяться, что взрыва не будет. Глупо и безответственно!
  Господин Ринкевич конечно отличается «оригинальностью», но патронировать такое мероприятие – это большая ошибка. Поддержав выставку, г.Ринкевич поддержал тем самым идею вооружённого свержения законно избранной власти в Латвии. Не больше, не меньше.

 5. zilene 13. oktobris, 2015 18:36
  Atbildēt

  vai tas ukraiņu”patriots”tai izstādē parādīja kā maidanieši nošāva 100 savējos,lai tikai iešūpotu sitāciju,kā sita un dzīvus dedzināja berkutiešus,kā dedzināja dzīvus cilvēkus Odesā?Tam jau nav vajadzīga nekāda izstāde,to visu vērojām ,kā saka,tiešraidē.Šie zvērveidīgie desmitkārt pārspēj visus IGILus kopā.

  – šos trulos melus saviem zombijiem klārē, te gan velti centies kremļa košerrīma

 6. Šodien tad tur ir untermenši! Atbildēt

  – Krievu problēma nav Putins, bet 142 miljoni mazo “putinu”.

  – Jūs uzskatāt, ka visi Krievijā domā kā Putins?

  – Varbūt ir viens procents cilvēku Krievijā, kas tādi nav. Tomēr kopumā tā ir nacionālā problēma. Kā cilvēks, kuram ir bioloģijas diploms, saprotu, kas noticis. Tas ir no čekistu puses veiktas mākslīgas selekcijas rezultāts, jo PSRS tika sistemātiski iznīdēti spējīgākie un domājošākie cilvēki. Ja jūs to darāt vairākās paaudzēs, labākie, aktīvākie, spējīgākie iznīkst.

 7. Lai sargā Dievs šo Cilvēku!!! Vairāk tādi būtu uz pasaules, tad visādi ausaiņi un pļutini nevarētu darīt to, ko viņi dara tagad.

 8. vai tas ukraiņu”patriots”tai izstādē parādīja kā maidanieši nošāva 100 savējos,lai tikai iešūpotu sitāciju,kā sita un dzīvus dedzināja berkutiešus,kā dedzināja dzīvus cilvēkus Odesā?Tam jau nav vajadzīga nekāda izstāde,to visu vērojām ,kā saka,tiešraidē.Šie zvērveidīgie desmitkārt pārspēj visus IGILus kopā.

 9. Ljoti pareizs raksts,Skumji, ka, LV galvaspilseetaa, ;nosaka; kautkaadi krieveli,Policija, neliekas i zinaat, gaishaa dienas laikaa, pilseetas centraa, tad par ko, var runaat…..

 10. dod neparprotamu iespaidu, ka Riga mums te pie teiksanas ir tada ka Putina gribas izpilditajs …. Ar skietami lidzigu lojalitates pakapi ka sava laika Rubikam. Un dazs labs jau pat teiktu, ka Rigas vadiba te rikojas savos uzdevumu augstumos un, ka nakotne varesim sagaidit ko lidzigu….. vai ta bus vai ne, gan jau redzesim.

 11. Ušakovs sen zināms cer šeit redzēt Krieviju un sevi gubernatora amatā. Bet kā Kazlovskis var pieļaut, ka Rīgas policija pakļaujas tikai Ušakovam un Putina Krievijai, ne Latvijas iekšlietu ministram. Ārlietu ministrs nevis prasa savai valdībai rīkoties, bet klusiņam paziņo, ka pauž neizpratni.

 12. set SET LATVIJA NAV VIETAS ebreju provokatoram ar asv pilsonibu///

 13. Ko ta Āmerikas žīds nepiemin, ka Rīgas dome šai izstādei piešķīra 500 000 eiro?
  Labi nopelnīja uz Lv .. rēķina! Lasu komentāros!

  • Nepiemin tāpēc, ka Rīgas dome līdzekļus šai izstādei NAV piešķīrusi. LV nav idioti, tādi ir tikai Rīgas domē 🙂

 14. Paldies! Labs raksts. Latvija, izstādi pametot likteņa varā, parāda pasaulei čāpstinošu un bezzobainu muti. Un vēl – manī nav nekādas pārliecības, ka trakais austrumu punduris izdevīgā brīdī mums neklups krāgā. Bet esmu pilnīgi drošs, ka būs krietns “grafistu” bars, kas ATBRĪVOTĀJUS sagaidīs ar puķēm – kā 1940tajā …

  • Да ты сам первый побежишь, дурачок, в первых рядах. Да ещё вырытым партбилетом будешь махать, так то!

   • так по ватному орать в совсем другой стране “рашка.рашка!!!”….если так хотите и любите так валите туда!!!не хотите? могу даже сказать почему:)не потому что давно живёте в латвии и это как бы ваша родина и дом,нет,не потому ….В ГОВНО ВОЗВРАЩАТЬСЯ НЕ ХОТИТЕ!!!! но почему-то зовёте его к себе….ВАТА…

    • билет на Отчизну Atbildēt

     Как придлогаеш билет на Отчизну, так все сразу староверы, которие тут 300 лет живут! В Латвии 1925. году было 89 239 староверов и 167 538 православних, где за 90 лет остальнные 700 000 взяались? Благодарите Max van der Stoel и Hans van der Broek и других за то что давили на правительство Латвии, а правительство на латишеи – и просто перезвали окупантов и их детей в национальное меншинство, невыполнив декларацию по Деокупации!

     • Ну уж нет, .. Поблагодарите нашу наивность и нашу веру в честность и порядочность латышей. Как сладко пели, за нашу и вашу свободу, за демократию, свободу, равенство. А на поверку всё было ложью, политики то ваши такими .. оказались. Надо было вашу «свободу» удушить на корню, жаль, что мы вам поверили.

    • Это ты на говно исходишь, иуда юродивый, власовец недобитый. И это именно ты живешь в говне, ибо сам ты по жизни говно. И Латвия это не «как бы родина», а самая настоящая Родина моих детей и внуков, и это их страна. И не тебе, подонку, решать что им делать и куда ехать. А моя основная задача – портить жизнь таким сволочам как ты.

  • Un čapstinot savas krievnacistu mutes.

  • Ja tu.. bizosi sagaidīt “atbrīvotājus”, tas nenozīmē, ka citi to darīs …

 15. Izrādās, ka krievvalodīgie arī lasa Latvijas Avīzi!!!!

 16. nekādu izstādi nemaz jau nevajag,pietiek vien paskatīties uz to pretīgo purnu un viss” izstādes”mērkis jau skaidrs.Viņš.redz, sūdzēšoties Makkeinam.Tad tagad jau tādi kvēpļi un makaini vada mūsu valsti.Tik tālu esam nodzīvojušies.

  • kārtējais trollis uzdarbojas, tinies uz matušku

  • Saprotams> taisnīgais Atbildēt

   Viņš taču ir no ASV! Tāpēc piesauc ASV Makkeinus …Tagad no visām miskastēm lien ārā Ukrainas “patrioti”, lai nopelnītu uz viņu rēķina! Vai nav dīvaini, ka Rīgā izliekas par Ukrainas patriotu?

 17. latvietis parastais Atbildēt

  izstādes pamatdoma bija un palika nacionālā naida kurināšana vistiešāk veidā. to lieliski ilustrē un parāda paša izstādes veidotāja izteikumi un rīciba. sāksim ar to ka nebija jau nekas no tās izstādes, trešās klases skolenu improvizācijas līmenis. tālāk ukrainas vietā nezin kāpec tikai labejais sektors tiek reklamets kāpec? labejie vel menesi atpakaļ centās ukrainas rietumos izraisit pilsoņu karu un atšķelt daļu ukrainas sev, viņus pat ukrainā reti kurš var paciest. nākamais izstādes rīkotājs klaji melo visiem stāstot ka izstādi apsargā kaut eāli tā nenotiek, speciāli tiek celts ap viņu troksnis un katra demolešana tiek gaidita burtiski ar sālsmaizi. par runām pa vidu kur aicina uz vardarbibu pat nerunāsim, to vel varetu norakstit uz emocijām no autora puses, bet beigās jau klaji tiek draudets rīgai, latvijai…. un tas esot musu draugs un sabiedrotais? tad labāk pārdesmit ienaidnieku nekā vienu tādu ” draugu”

  • Латыши чего вы боитесь этих кацапов? Латвийские придурки что не понимают что скоты не выставку разрушили, они разрушают Латвию?

   • latvietis parastais Atbildēt

    valsts valodā lūdzu, krieviski es protu tik skolas programmas apjomā, tas ir nemaz

    • 20 лет назад латыши этого беспредельщика прямо на месте преступления порвали бы на части. А сейчас уже всё забылось, устаканилось. Расслабились прибалты… Ох зря.

  • Tu komentē, nemaz neizlasot rakstu? Tur taču tika paskaidrots – tas nemaz nebija “Pravij sektor” karogs. Un kāda “naida kurināšana” tajās fotogrāfijās? Labāk nomaini savu niku un sauc sevi par “latvietis demagogs”.
   Man šī notikuma sakarā rodas cits jautājums – kāpēc Ušakovam & Co bija vajadzīgs šobrīd sarīdīt latviešus un krievus? Ja nebūtu organizēti tie uzbrukumi, tā izstāde nostāvētu paredzēto laiku, neizraisot nekādu īpašu intresi. Līdzīgi kā citas līdzīgas ekspozīcijas Stacijas laukumā un citur. Daži interesenti apstātos un aplūkotu, bet vairums aizsteigtos garām… Bet nē – vajadzēja speciāli noorganizēt provokācijas un sarīdīt cilvēkus… Varbūt Ušakovs var mums pastāstīt, kas viņa saimniekiem Kremlī ir padomā?

  • trolli, ne jau rīgai draud un latvijai, bet gan usakovam un co, kas nu jau atklati lobe rus intereses

  • Ei tu, “parastais latvieti”, apkaunies lietot latvieša vārdu un apkaunot latviešu nāciju. Pēc komentāriem sriežot, prasts mērkaķis esi nevis latvietis.

 18. Viš ar savu performanci atsūtīts taisīt nekārtības Rīgā, lai šie varētu pazondēt kāds spriegums galvaspilsētā.

 19. Kārtības sargi ļoti labi zinaja ka izstāde var izsaukt noziedzīgās krievu pasaules aktivitātes,bet izliekas to nesaprotam,kas liecina par samilzušam neatkarīgas valsts izpratnes problēmam.Tv 24 raidījumā sapucetas elitāras latviešu dāmītes parādija pilnīgu nacionālai politikai bīstamu nostāju atbalstot izstādes krievpasaulīgos demolētajus.

 20. Экий редкостный ублюдок и аферист! Можете и дальше пропангидировать откровенно русофобские взгляды этого существа. Это ничуть не прибавит уважения ни к вашей редакции, ни к коментаторам этого безобразия!

  • ТЫ не только имперский крысенок ты имперскаяк крысаю

   • Ах ты блядь! (теперь же можно и модно так выражаться!) Здохни тварь!

    • Как можно жить в Латвии? Там же все прибалты ходят со “щмайсерами” выискивая евреев и большевиков. Ночью мечтаешь о рассвете , чтобы встало солнце и прошел животный страх.

     • Как можно жить в Латвии? Ответ. Весело, что ни день, то новая хохма. А дрожать от страха можешь сам, ведь ты наверняка не «россиян», «Обезьян»!

    • tā tu audzini jauno paaudzi ar bļ… ,nax… ,tāda ir jūsu kulturālā būtība.

     • Нет дорогуша, это ваши учителя, в ваших школах изучают стихотворение вашей поэтессы. Учителю в русской школе такое просто не придёт в голову. Учить детей ругаться матом – нравственный запрет на генном уровне. Так что это изыски именно вашей культуры.

     • Visu tautību (ieskaitot krievu) pienākums Latvijas sabiedriskajā vidē sazināties valsts valodā = latviski.
      Urlas neievēro valsts likumus, kurā dzīvo pēc saviem savoku likumiem.

     • >Anton 14. oktobris, 2015 07:58
      Вот к вашему большому сожалению нет такого закона! Представляете себе, какой ужас, нет такого закона, в котором бы было написано, что именно на этом портале, именно для того, чтобы пощадить ваши нежные чувства, все обязаны писать по латышски, увы и ах. Это интернет, детка, здесь практически нет законов.

  • Hm…kapēc tā jālamājas? Pats jau arī esi viens no šiem komentētājiem. Kāpēc tik ļoti satraucies par šo izstādi?

   • Ну так теперь вроде как можно, и даже где то модно. После широкой дискуссии ваших же «светлых умов», это теперь считается демократичным и почти что нравственным.
    Мне этот аферист не нравится категорически. А его русофобские, вызывающие ненависть высказывания, считаю абсолютно неприемлимыми в нормальной демократической стране. Отсюда и такая реакция. Или, может быть, мы все живём в ненормальной и недемократической стране?!

 21. Ir jautajums vai pec Rigas nodosanas kremla parvaldisana ,to izdosies atgut demokratiska cela. Pieredze Ukraina rada ,ka ne.

  • jā, savlaicīgi nelikvidētās okupācijas sekas liek sevi manīt un tagad jau var kļūt par ieganstu jaunai Krievijas agresijai un bruņotai konfrontācijai ar NATO, kaā arī var novest arī pie 3.pasaules kara. Bet to pieļaut mēs nedrīkstam.
   Un tāpēc – okupācijas seku likvidēšana, kā nosacījums cilvēces katastrofas novēršanai, būtu iztirzājama atbilstoši ANO jurisdikcijai, kā arī ES un NATO ietvaros.
   Un esmu pārliecināts, ka arī mūsu sabiedrotās ASV šādu viedokli atbalstīs.

 22. Dokumentālas fotoizstādes = labs indikators radikāļu, neiecietības, putfašisma un to slēpto formu Rīgas domē atklāšanai.

  • Tieši tā! Biju jau iedomājies, ka Ušakovs ir “mūsējais” – apprecējis latvieti, dzied Latvijas himnu. Biju jau gatavs nākamajās vēlēšanās balsot par Ausaini un piedot viņa Rīgas apsaimniekošanā sataisītos sū…, piedodort, kļūdas – neadekvātās transporta biļešu cenas, bezjēdzīgo Rīdzinieka karti, nesaprotamo zemes nodokļa palielināšanu ar atpakaļejošu datumu daudzzvokļu māju iedzīvotājiem un neskaitāmas citas cūcības. Biju pat aizmirsis, ka Ušakovs bija par oficiālu divvalodību iestājies…
   Bet nu šoreiz izlīda tā “āža kāja”… Kremļa “Trojas zirgs” – lūk, kas ir Ušakovs un visa Rīgas Domes koalīcija!

 23. Atkal latvieši pakaļu laiza ASV **! Vēl jāsamaksā viņam 50 tūkst evrikus par viņa “mākslas darbiem”.Kad tas bardaks Latvijā beigsies? Te atkal aizerbadžānu žīds Kasparovs uzradies ar savām teorijām par Latvijas galu krievu pažobelē.

 24. lai ta šantāžists iet ieskrieties Atbildēt

  ” krievu pasule te nav , toties labejā sektora ekstrēmistus no ukrainas viš velk uz šejieni

 25. Krievu problēma nav Putins, bet 142 miljoni mazo “putinu” – to viņš labi pateica! 🙂

 26. Žēl, ka izstādi aizliedza. Es nepaguvu to apskatīt. Bet tas bija labi, ka atbrauca šis Donas kazaku dēls un sacēla mazu vētru mūsu sasmirdušajā pīļu dīķī, lai mēs paši labāk ieraudzītu – kas šeit ir kas…
  Iesaku YouTubē noskatīties arī Melnikoff vakar notikušo interviju radio MixFM (BALTCOM) studijā.

 27. RADZĒVIČS APTURĒJA IZSTĀDES RĪKOŠANAS ATĻAUJU- kauns pa visu ģīmi. Kāpēc izstādei nav apsardzes?
  Krim naš, RIga naša un Damask naš- vsjo moe, vsjo vokrog kolhoznoje… vārdu sakot ruskij mir. Rīga tā kā nebūtu Krievijā…

  • Kas tie par latviešiem, Ušakovs, Radzēvičs, Elbakjans? Kaušļu un bandītu darbību piesedzēji.
   Īsti latvieši gan būtu kārtību nodrošinājuši. Cieti.

  • Krim naš, RIga naša un Damask naš- vsjo moe…. tikai pati krievija slīgst nabadzībā, diemžēl….

 28. Mostieties, tauta kamēr nav par vēlu ! Atbildēt

  Latvieši, saņemieties neatliekot, lai tā mums naidīgā austrumu sērga neizplešas!
  Jau tagad mūsu bezspēcības dēļ pret krievvalodīgajiem, kuri neatzīst neatkarīgas Latvijas pastāvēšanu, stratēģiskos jautājumos mūs nopietni neuztver.

 29. Ko darīt, fakts paliek fakts Atbildēt

  Muļķīgākais, ka tie krievi-huļigāni arī ir latvieši. Visas tautības Latvijā ir latviešu nācija, diemžēl liela tās daļa aug un tiek audzināta rietumu vērtībām naidīgi.
  Shlosera risinājums: izpārdot Latviju par īpašumu nopirkšanu utt., lai latviešu valoda Latvijā de facto vairs nedominētu.

  • ‘saj’A nede’l’A ,kad bija konflikts ,KAS IR IZVIETOTS uz rigas reklamas stabiem? VISAS REKLAMAS AIC’IN’A APMEKL’ET KREVIJAS IZR’ADES! BET SON’EDE’L IR GRUZ’INU KULTURAS DIENAS! KUR IR REKLAMA? TAS IR POLITIKA!’ZEL ,KAK LATVIE’SI vienaldz”igi!

Draugiem Facebook Twitter Google+