Praktiski
Dārzs

Sēj zirņus, izstāda ķirbjus, mēslo. Kas darāms dārzā 22. – 29. maijā0

Foto-Shutterstock

22.–23.maijs. Lapu dienas 

Stāda kāpostus, puravus, lapu un kātu selerijas. Sēj salātus, skābenes, puravus, lapu garšaugus. Sēj zālienu un zaļmēslojuma augus. Laista un dod papildmēslojumu visiem stādījumiem, kam tas nepieciešams.

24.maijs. Augļu diena 

Sēj zirņus, pupas un pupiņas, gurķus, kabačus, patisonus, ķirbjus. Stāda plēves siltumnīcās tomātus, papriku, gurķus, fizāļus, baklažānus. Pastāvīgā vietā izstāda ķirbjus, arbūzus, melones. Tie ir siltumu un mitrumu mīloši augi, tāpēc jālaista un jāsargā no aukstuma, kamēr iejūtas jaunajā vietā. Stāda zemenes un augļu kokus. Veido vainagus vai vismaz izgriež sausos zarus plūmēm. Novāc un sagatavo uzglabāšanai rabarberu kātus. Ievāc tējām ārstniecības augus. Mēslo zemenes.

25., 26., 27.maijs. 25. maija pēcpusdiena un 26. maija priekšpusdiena ir sēšanai un stādīšanai ne pārāk labvēlīgas.

Pārējās dienas daļas, tāpat kā  27. maijs ir sakņu dienas.

Tajās sēj sakņu dārzeņus – burkānus, bietes, redīsus, rāceņus, kāļus, turnepšus, kā arī redīsus un sakņu pētersīļus. Stāda sīpolus, kartupeļus, sakņu selerijas. Stādīšanai nelabvēlīgajā laikā ravē un pļauj nezāles. Pārjauc un sakārto komposta kaudzes.

28.maijs. Ziedu diena 

Stāda un sēj vasaras puķes. Stāda dālijas, gladiolas, galtonijas un citas vasaras gumu puķes un sīpolpuķes. Stāda ziemcietes un ziedošus krūmus. Pārstāda ziedošos telpaugus. Vāc ārstniecības augus. Appļauj zālienu.

29.maijs. Lapu diena

Stāda kāpostus, puravus, lapu un kātu selerijas, pastāvīgā vietā – no sēklām izaudzētos rabarberu dēstus. Sēj skābenes, dilles, salātus un citus garšaugus. Sēj zālienu. Pļauj zālienu, ja nepieciešams, lai tas ātri ataugtu. Laista augus.

LA.lv