×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
11. decembris, 2013
Drukāt

Sējējs: Ozoliņš NHL iemācījās, ka jebkurš treneris ir jārespektē

LETALETA

Pirms KHL sezonas runāja, ka Rīgas “Dinamo” galvenais personāžs būs kapteinis Sandis Ozoliņš, kura ēnā nonāks galvenais treneris Artis Ābols. Savas domas un novērojumus par kapteiņa un trenera attiecībām, kā arī par Ozo lomu šīs sezonas rezultātos “LA” izteica kluba ģenerālmenedžeris Normunds Sējējs:

“Kad es ar Sandi spēlēju kopā (izlasē), viņš bija lielāks avantūrists. Gadi iet un pieredze dod savu – tagad viņš vairāk iedziļinās, pārdomā. Es kā darba devējs varu tikai sapņot par tādu darba ņēmēju. Bet divi tādi vienā komandā būtu par daudz. Visam jābūt sabalansētam, katram jābūt savai vietai un lomai.

Kā viņš sadalījis lomu ar galveno treneri Ābolu? Ar Sandi daudz runājām un viņš arī NHL pavadītajos gados iemācījās – lai kāds treneris nāktu, viņš ir galvenais. Ja tev ir pretenzijas, tad pārējo klātbūtnē noklusē. Vēlāk ieej pie trenera un varat diskutēt par dažādām situācijām. Sandis to respektē, jo citādāk nevar – tikko ir mazākās domstarpības, tā viens vai otrs jāmet ārā.

Liels prieks, ka ar otro piegājienu izdevās Sandi pielauzt spēlēt “Dinamo” (2009. gadā). Viņš ir atguvis otro elpu, otro jaunību un nenoliedzami – ja ģērbtuvē kāda vārdam ir svars, tad tas ir Sančam. Viņam laukumā arī ir labāki un sliktāki brīži. Par fizisko formu nav šaubu – tādu es novēlētu jebkuram no spēlētājiem, bet, protams, arī viņš nav bez grēka. Ja ir laukumā, tad bieži vien gols būs vai nu vienos vai otros vārtos. Tā ir bijis visu karjeru, neviens nepārtaisīja NHL un arī šeit neviens to neizdarīs. Bet nu tas, ko var izdarīt ģērbtuvē – autoritāte un cieņa no spēlētājiem ir liela. Viņš mīl pavilkt līdzi jaunos, uzņemties pār viņiem šefību – gan ģērbtuvē, gan ārpus tās. Parasti jaunie reti ātri iejūtas kolektīvā, un Sandis palīdz viņiem. Katrā komandā tāds cilvēks ir vajadzīgs.

Šī gada “Dinamo” rezultāti daļēji noteikti ir skaidrojami ar Ozoliņa atgriešanos komandā. Bet tas ir visu nopelns – paņem jebkuru labāko Šveices pulksteni, izņem mazāko zobratiņu un tas nestrādā.  Tāpēc visam jābūt saskaņotam. Pēc pagājušās sezonas uztaisījām dažus ķirurģiskos griezienus, lielāko akcentu ar treneriem likām uz to, ka var nebūt tik labs spēlētājs, bet lai ir adekvāts pret partneriem, komandu un rezultātiem, lai būtu labs mikroklimats un šobrīd tas ir ļoti veselīgs, pozitīvs.

Vai pēc sezonas būtu ar Ozoliņu jārunā par jaunu līgumu? Atstāsim to zvaigznēs.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+