Foto – Shutterstock

Kā dārzā ievākt lauvmutīšu un citu puķu sēklas? 0

Kā ievākt pildīto lauvmutīšu sēklas? SKAIDRĪTE RĪGĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Lasīt citas ziņas

– Lai gan pildītajām lauvmutītēm ‘Madame Butterfly’ un citām sēklas ienākas mūsu klimata apstākļos, tās ievākt nav jēgas, jo tie ir F1 hibrīdi. No sēklām iegūtie augi skaldās, maz līdzinās mātesaugam – ziedi ir vienkārši, neparedzama ir auga forma un izmērs. Heterozās šķirnes katru gadu atjauno, krustojot noteiktas šķirnes, bet tas jau ir sēklu firmu noslēpums, – stāsta puķkopis Mārtiņš Maltenieks.

Arī no parastajām šķirnēm ne vienmēr var iegūt kvalitatīvus pēcnācējus, jo lauvmutītes ir svešapputes augi. Tas nozīmē, ka tie viegli savstarpēji apputeksnējas, kā tautā saka, – saziedas. Tādēļ, lai iegūtu tīršķirnes sēklas, lauvmutīšu sēklaugs jāizolē no citiem līdzīgiem augiem vismaz 100–200 metru rādiusā. Nelabvēlīgos laika apstākļos, kā arī vēlīnām šķirnēm sēklu nobriešanu var paātrināt, nogriežot vēl neizplaukušo ziedkopas galotni, kad apakšējās sēklu pogaļas jau sāk veidoties. Sēklas ienākas augusta beigās, septembrī, tās vāc pakāpeniski, ļoti uzmanīgi nogriežot pogaļas, jo ziedkopas viegli lūst. Dīgtspēja saglabājas 3–4 gadus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.