Mobilā versija
+19.9°C
Meldra, Meldris, Melisa
Piektdiena, 21. jūlijs, 2017
20. oktobris, 2014
Drukāt

Kā dārzā ievākt lauvmutīšu un citu puķu sēklas? (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Kā ievākt pildīto lauvmutīšu sēklas? SKAIDRĪTE RĪGĀ

– Lai gan pildītajām lauvmutītēm ‘Madame Butterfly’ un citām sēklas ienākas mūsu klimata apstākļos, tās ievākt nav jēgas, jo tie ir F1 hibrīdi. No sēklām iegūtie augi skaldās, maz līdzinās mātesaugam – ziedi ir vienkārši, neparedzama ir auga forma un izmērs. Heterozās šķirnes katru gadu atjauno, krustojot noteiktas šķirnes, bet tas jau ir sēklu firmu noslēpums, – stāsta puķkopis Mārtiņš Maltenieks.

Arī no parastajām šķirnēm ne vienmēr var iegūt kvalitatīvus pēcnācējus, jo lauvmutītes ir svešapputes augi. Tas nozīmē, ka tie viegli savstarpēji apputeksnējas, kā tautā saka, – saziedas. Tādēļ, lai iegūtu tīršķirnes sēklas, lauvmutīšu sēklaugs jāizolē no citiem līdzīgiem augiem vismaz 100–200 metru rādiusā. Nelabvēlīgos laika apstākļos, kā arī vēlīnām šķirnēm sēklu nobriešanu var paātrināt, nogriežot vēl neizplaukušo ziedkopas galotni, kad apakšējās sēklu pogaļas jau sāk veidoties. Sēklas ienākas augusta beigās, septembrī, tās vāc pakāpeniski, ļoti uzmanīgi nogriežot pogaļas, jo ziedkopas viegli lūst. Dīgtspēja saglabājas 3–4 gadus.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Manā dārzā lauvmutītes sasējas pašas jau vairākus gadus.Taču kā jau teica speciālists ,tās saziedās.Biju stādījusi tumši sarkanas un koši dzeltenas.Tagad zied rozavīgas ,sarkanas, raibas,pat baltas.Nesaprotu kā tas var būt? Taču jau sen viņas nestādu un nesēju, jo katru gadu pašas zied kā jukušas !!!Rudenī laukā nerauju,bet pavasarī vecos lakstus savācu.Tāda ir mana pieredze.

  2. Man lauvmutītes sasējas pašas.

Draugiem Facebook Twitter Google+