×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
18. marts, 2015
Drukāt

Sekmīgi sākta atteikšanās no ātrās palīdzības auto ārpakalpojuma

Foto: LETAFoto: LETA

Veselības ministrs Guntis Belēvičs (no kreisās) un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktors Armands Ploriņš piedalās preses konrefencē par dienesta darbu un izsaukumu apkalpošanu Rīgas reģionā no 18.marta, kad sākas pakāpeniska atteikšanās no autovadītāju un operatīvo medicīnisko transportlīdzekļu izmantošanas ārpakalpojumā.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) šodien sācis pakāpenisku atteikšanos no automašīnu ārpakalpojuma izmantošanas un sola, ka pakalpojums tiks nodrošināts bez jebkādiem pārrāvumiem.

Ar šodienu dienests pakalpojumu nodrošina paša spēkiem septiņās teritorijās – Tukumā, Kandavā, Ogrē, Lielvārdē, Madlienā, Siguldā un Saulkrastos. Šajās teritorijās pakalpojums tiek nodrošināts ar dienesta rezerves mašīnām, kas iepirktas 2012./ 2013.gadā.

Kā žurnālistiem norādīja veselības ministrs Guntis Belēvičs, Veselības ministrija ir izstrādājusi detalizētu plānu pakalpojuma pārņemšanai no ārpakalpojuma sniedzēja “Rīgas sanitārā transporta autobāze”, lai līdz aprīļa beigām pakalpojumu visas Latvijas teritorijā dienests nodrošinātu paša spēkiem. Plānots pakalpojuma pārņemšanu pakāpeniski sākt no 1.aprīļa.

Kā klāstīja dienesta vadītājs Armands Ploriņš, dienā tiks nomainītas ne vairāk kā četras brigāžu ātrās palīdzības mašīnas. Šādi netiks ietekmēta iedzīvotājiem sniegtā palīdzība.

Šobrīd no 42 ātrās palīdzības mašīnām, kas netika izmantotas, bet stāvēja dienesta autobāzēs, tehniskā kārtībā ir savestas 22, bet vēl 20 tiek remontētas. Savukārt 14 pilnīgi jaunās mašīnas NMPD saņems aprīļa pirmajā vai otrajā nedēļā.

Tāpat dienesta rīcībā ir “ārstu-speciālistu” mašīna, kāda Latvijā un Baltijā vēl nav tikusi izmantota. Ar vieglo automašīnu var piegādāt papildu ārstus uz vietām, kur nepieciešama papildu palīdzība.

Belēvičs uzsvēra, ka arī automašīnu vadītāji pēc pakalpojuma pārņemšanas būs dienesta darbinieki. Dienests piedāvājis darbu 85% Sanitārās transporta autobāzes vadītāju, kuri konkursā bija iesnieguši savus pieteikumus.

Kā žurnālistiem preses konferencē norādīja NMPD vadītājs Armands Ploriņš, šo 22 mašīnu remontēšanā ir ieguldīti 24 000 eiro, tomēr par galējām izmaksām varēs spriest tikai tad, kad būs salabotas visas mašīnas.

Savukārt, kā uzsvēra veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS), pēc remontam iztērētā finansējuma apzināšanas par atlikušo summu plānots iegādāties pilnībā jaunas ātrās palīdzības mašīnas, kā arī nākamgad iecerēts iegādāties 38 jaunas mašīnas. Belēvičs uzsvēra, ka tiks pieliktas visas pūles, lai mašīnas un to aprīkojums tiktu iegādāts pēc iespējas lētāk.

Pēc ārpakalpojuma izmantošanas beigām dienesta rīcībā būs 45 ātrās palīdzības mašīnas, kas ir par 15 mašīnām mazāk nekā līdz šim. Ploriņš gan norādīja, ka, ņemot vērā, ka šīs rezerves mašīnas turpmāk būs uz visu Latvijas teritoriju, to pārdali pēc nepieciešamības varēs veikt daudz operatīvāk.

Tāpat Belēvičs stāstīja, ka rezerves mašīnu skaitu šobrīd var samazināt, jo visā valstī darbu veic gandrīz jaunas ātrās palīdzības mašīnas, līdz ar to tās mazāk lūst. Tāpat arī Sanitārās transporta autobāzes mašīnas ir aptuveni desmit gadus vecas, piebilda ministrs.

Savukārt atbildot uz jautājumu, kāpēc atteikšanās no ārpakalpojuma nav notikusi ātrāk, Belēvičs norādīja, ka pirms tam pietrūcis politiskās gribas. “Man šī politiskā griba bija,” uzsvēra ministrs.

Kā norādīja Belēvičs, iedzīvotāji var būt droši, ka pakalpojums tiks nodrošināts bez pārrāvumiem.

Kā ziņots, kopš 2010.gada Rīgas reģionālā centra operatīvos medicīniskos transportlīdzekļus un to autovadītājus nodrošina ārpakalpojuma sniedzējs – AS “Rīgas sanitārā transporta autobāze”. Līgums ar uzņēmumu beigsies 2015.gada aprīlī, un valdība nolēmusi neturpināt šāda veida ārpakalpojumu.

Papildus Veselības ministrija nolēmusi nodot vairākas līdz šim NMPD Rīgas reģionam pakļautās pilsētas citu reģionu pārvaldībā. Turklāt ministrija to uzdevusi izdarīt ātrāk, nekā bija paredzēts iepriekš. Šīs pilsētas ir jau minētās Tukums un Kandava, kā arī Ogre, Madliena un Lielvārde, kas nodotas Kurzemes un Zemgales reģiona pārvaldībā.

Savukārt Siguldas pilsēta no šodienas nodota Vidzemes reģionālā centra pārvaldībā, bet Saulkrasti paliks pakļauti Rīgas reģiona centram. Kā rakstīts iepriekš, abās šajās pilsētās no 18.marta neatliekamo medicīnisko palīdzību nodrošinās, izmantojot valsts automašīnas, nevis AS “Rīgas Sanitārā transporta autobāze” nodrošinātās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+