×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
6. jūnijs, 2017
Drukāt

Seko Krievijas reakcija par Lietuvas lēmumu būvēt žogu uz robežas (6)

LETA/AFPLETA/AFP

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs nodēvējis žogu, ko Lietuva būvē uz robežas ar Kaļiņingradas apgabalu, par rusofobijas izpausmi.

“Priecē tas, ka neskatoties uz šo valstu [Lietuvas un Polijas] rosufobisko rīcību, vietējās varasiestādes, kas atrodas kaimiņos Kaļiņingradas apgabalam, saskata interesi no savu iedzīvotāju puses tajā, lai turpinātu kontaktēties,” sacīja Lavrovs, otrdien Kaļiņingradā tiekoties ar apgabala gubernatora pienākumu izpildītāju Antonu Aļihanovu.

“Nevis būvē sienas, kā to grasās darīt lietuvieši, vai arī pārtrauc pierobežas satiksmi, kā to izdarījusi Polijas valdība,” teica Lavrovs.

Viņš norādīja, ka Krievijas Ārlietu ministrija veiks pasākumus, lai “pierobežas kontakti starp cilvēkiem, kuri dzīvo “pāri ceļam”, viens otram kaimiņos, neciestu no politiskās konjunktūras”.

“Veicot darbu, lai uzlabotu pārvietošanās nosacījumus starp jums un jūsu kaimiņiem, [Krievijas] Ārlietu ministrija tagad ir iesniegusi valdībā priekšlikumu par to, lai pārietu uz elektronisko vīzu izsniegšanu. Tās būs bezmaksas un būs derīgas trīsdesmit dienas, un paredzēs nepārtrauktu trīsdesmit dienu uzturēšanos,” sacīja Lavrovs.

Viņš norādīja, ka “tas ir visnotaļ ērts režīms tiem, kas vēlas atbraukt un sākt šeit [Kaļiņingradas apgabalā] kaut kādus kopīgus sadarbības projektus”.

Jau ziņots, ka Lietuva pirmdien sāka būvēt žogu gar sauszemes robežu ar Krievijas Kaļiņingradas apgabalu, plānojot to pabeigt līdz 20.decembrim.

Pirmais jaunā žoga stabs svinīgi ierakts zemē Šaķu rajona Ramonišķu ciemā. Aptuveni divus metrus augstais žogs ar papildaprīkojumu sāksies pie Vištīša ezera, kur satiekas Polijas, Lietuvas un Krievijas robežas, un stiepsies līdz Nemunai, kas savā lejtecē iezīmē Lietuvas un Krievijas robežu līdz pat Kuršu jomai.

Visā 109 kilometrus garajā posmā gar Nemunu robežsargi jau iepriekš ierīkojuši tehniskās novērošanas sistēmas.

Līgumu par žoga būvi Lietuvas Valsts Robežapsardzes dienests parakstījis ar uzņēmumu “Gintreja”, kas 27 pretendentu konkurencē piedāvāja zemāko cenu, apņemoties darbus 44,6 kilometrus garā robežas posmā veikt par 1,335 miljoniem eiro.

Līdzekļi žoga ierīkošanai paredzēti no Lietuvas valsts budžeta.

Līdz 2020.gadam Lietuva plāno ierīkot žogu arī gar Baltkrievijas robežu. Kā uzsver Valsts Robežapsardzes dienests, šo žogu galvenais uzdevums būs ierobežot kontrabandu un novērst nelegālo migrāciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. ilmars 5limena profesionals magistrs Atbildēt

  Pēc līguma 1945 g jau 50 gadi ir padājuši un Krievijai ir jāatbrīvo Kēnigsbergas apgabals .Šo lietu jāatgādina?

 2. Robežas IR vajadzīgas. Un normāla kārtība.
  CDaurvējā viss nīkuļo un nevienam nav labi dzīvot. PAT augam.

 3. Tad jau Königsberg`as okupanti nosprags bada ,jo okupetaja teritorija esosie okupanti partikas produktus razot nav spejigi.
  P.S. Tas attiecas ari uz visu parejo Launuma Imperijas teritoriju.No ka partiek Lavrovs un pareja cekistu orda ?

 4. Lavrovs vareeja paskaidrot kaapeec ir uzbuuveets zhogs Gruzijaa, kas atdala Krievijas okupeeto Gruzijas dalju no Gruzijas! Vai tur arii vinjsh paliidz cilveekiem nokljuut un kontakteeties savaa starpaa???

 5. paši fobē

 6. jautājums Lavrovam Atbildēt

  Diezin no kā tā “rusofobija” valstīs kas robežojas ar Krieviju ir cēlusies? Varbūt Serjoža varētu palasīt vesturi (patieso) nevis Kremļa kungu propagandu.

Draugiem Facebook Twitter Google+