×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
10. jūnijs, 2018
Drukāt

Seksa nebija, citādos ārstēja. Homoseksuāļu dubultā dzīve PSRS laikos (52)

arm_kar

1992. gadā atjaunotās neatkarīgās Latvijas likumdošana dekriminalizēja homoseksuālās attiecības, taču sabiedrība seksuālās minoritātes joprojām uztver piesardzīgi. Ļoti daudzi viņu vēlmi publiski apliecināt savas jūtas, kā arī juridiski nostiprināt partnerattiecības uztver kā apdraudējumu sabiedrības pamatvērtībām un tikumiskā pagrimuma izplatību. Arī kārtējais Baltijas praids, kas sestdien, 9. jūnijā, notika Rīgā, atkal izraisīja krasi pretēju reakciju. Taču salīdzinājumā ar padomju laikiem, kad homoseksuāli orientētie cilvēki bija pakļauti oficiālās varas manipulācijām un viņiem sava identitāte bija jāslēpj, situācija, protams, ir krietni mainījusies.

Ar slepenības plīvuru

Padomju Savienībā vīriešu homoseksualitāte bija kriminālnoziegums; sievietēm to uzskatīja par garīgu traucējumu izpausmi. Vēsturniece Ineta Lipša: “Pirmās padomju okupācijas laikā 1940. – 1941. gadā un kopš otrreizējās padomju okupācijas 1944. –1945. gadā līdz 1961. gada 1. aprīlim spēkā bija attiecīgais KPFSR Kriminālkodeksa 154. a pants, kas par faktu paredzēja sodīt ar ieslodzījumu cietumā uz laiku no trim līdz pieciem gadiem. Tātad padomju okupācija uzspieda Latvijas sabiedrībai savu politizēto/homofobisko teroru.” Jau kopš 1934. gada 1. aprīļa PSRS par homoseksuālām darbībām draudēja līdz pat piecu gadu cietumsods. Lai no tā izvairītos, cilvēki centās neizpaust savu orientāciju, piemēram, slavenais rīdzinieks, kino ģēnijs Sergejs Eizenšteins piekrita “aprēķina laulībām”, kas bija izdevīgas pašam, savukārt viņa sieva Pera vēlējās pasargāt draugu no nelabvēlīgām runām, kā arī cerēja, ka laulība stiprinās abu attiecības. Tomēr viņi nekad nedzīvoja kopā. Par to vēstīts arī Pītera Grīneveja filmā “Eizenšteins Gvanahvato”. “Staļina laikā pastāvēja nerakstīts aizliegums pieminēt homoseksualitāti oficiālajos dokumentos. Tēma tika apspriesta slepenā dienesta dokumentos un reti augsti stāvošu partijas darbinieku sarakstē, kas bija domāta šauram lasītāju lokam. Šajā tradīcijā iekļaujas arī padomju Latvijas realitāte – par to liecina pēc otrreizējās padomju okupācijas PSRS Prokuratūras Ļeņingradas frontes dzelzceļa spēku majora Krivčikova rakstītā vēstule LKP CK pirmajam sekretāram Jānim Kalnbērziņam 1945. gada 4. aprīlī. Krivčikovs raksta, ka Rīgā ir atklāta pederastu savienība, kurā ir vairāk nekā 30 – 40 cilvēki, mēs esam aizturējuši trīspadsmit, astoņus no viņiem nodevuši tiesai, pieci tiks atlaisti no darba.

Interesanti, ka LPSR tautas tiesu statistikā par 1945. – 1946. gadu šie skaitļi neparādās, kas liecina, ka staļinisma laikā homoseksuāļu uzraudzība, kontrole un sodīšana bija slepenā dienesta kompetences jautājums.” (“Homofobija Latvijā: avoti, paralēles, mantojums”, Ineta Lipša, “Punctum”, 11/12/2015). Homoseksuāļus izsūtīja uz nometnēm. Vēsturniece Ineta Lipša raksta: “Daudzi cilvēki, kuri nebija homoseksuāļi, gulaga nometnēs bija liecinieki viendzimuma seksuālajām attiecībām. Turklāt daži ieslodzītie piedzīvoja tāda veida seksuālo vardarbību. Homoseksuālās izvarošanas upuru skaits labošanas darbu nometnēs, visticamāk, netiks izzināts, jo šos noziegumus Staļina laika dokumenti nepiemin. (..) Hruščova laikā miljoni ieslodzīto tika atbrīvoti un atgriezās sabiedrībā – amnestijām sekoja noziedzības pieauguma viļņi. Šajā laikā staļiniskais likums pret homoseksualitāti tika atjaunināts – 1958. gadā tika izdots slepens KPFSR Iekšlietu ministrijas dekrēts par “muželožstvо” apkarošanas pastiprināšanu”. Acīmredzot varas struktūras uzskatīja, ka homoseksualitātes “sērga” tiks izlaista sabiedrībā kopā ar ieslodzītajiem. Dekrēta saturs, starp citu, joprojām nav zināms, jo Iekšlietu ministrijas 1950. gadu arhīvi joprojām ir noslepenoti. Padomju Krievijā lietu skaits par viendzimuma attiecību vajāšanu krasi pieauga (KPFSR no 1961. gada līdz 1981. gadam notiesāja 14 695 vīriešus!)”.

Kā liecina izdevums “LGBTI vēsture Latvijā pēdējos 100 gados”, notiesāto homoseksuālo vīriešu skaits pieauga. Piemēram, no 1945. līdz 1960. gadam Latvijas PSR tautas tiesās notiesāja 34, laikā no 1961. līdz 1989. gadam – 268 vīriešus.

Kur pliks slēpsi naudaszīmi…

Lai gan 1961. gada 6. janvārī Latvijas PSR Augstākā Padome pieņēma likumu “Par Latvijas PSR Kriminālkodeksa apstiprināšanu” un Krievijas PFSR Kriminālkodeksu aizstāja ar Latvijas PSR Kriminālkodeksu, tomēr nosodošā attieksme pret homoseksuāliem cilvēkiem nemainījās. Jaunā Kriminālkodeksa 124. panta 1. daļa par labprātīgiem dzimumsakariem starp pilngadīgiem vīriešiem paredzēja sodu ar brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem. 124. panta 2. daļa paredzēja brīvības atņemšanu no trīs līdz astoņiem gadiem par homoseksuālajiem sakariem, ja tie veikti ar vardarbību vai piedraudot lietot vardarbību, izmantojot cietušā bezpalīdzības vai atkarības stāvokli, kā arī, ja tie izdarīti ar nepilngadīgajiem. Jāpiebilst, ka 124. pants kriminalizēja ne visus dzimumsakarus starp vīriešiem, bet tikai anālos. Turklāt pie atbildības sauca abus vīriešus, kas iesaistījās šādos sakaros. Cita veida dzimumsakarus starp vīriešiem kvalificēja kā huligānismu vai netiklu darbību. Ja pieķēra onanējot tualetē, arī sodīja, piemēram, Rīgas Kirova rajona tautas tiesa kādam, kurš sevi apmierināja pazemes tualetē aiz kafejnīcas “13 krēsli”, piesprieda 300 rubļus lielu soda naudu. Homoseksuāļus arī centās atbrīvot no darba, piemēram, kādā kolektīvā kolēģus piespieda uzrakstīt iesniegumu vadītājam, ka darbinieks pārkāpis padomju “morāli”. Nebija jēgas tiesāties, tāpēc darbinieks aizgāja “pēc paša vēlēšanās”…

Seksuālajām minoritātēm savu klubu nebija, tāpēc biežāk iepazinās sabiedriskās vietās: pludmalēs, kafejnīcās, piemēram, “Dieva ausī”, “Putnu dārzā”, “Paletē” u. c. Iecienītas bija arī publiskās tualetes pie “Rīgas Modēm”, Esplanādē, pie Operas teātra, kā arī pirtis, īpaši “Varavīksne” Vecrīgā un Cēsu ielas pirts (abas nojauktas). Karavīri grupās uz pirti ierasti vesti ceturtdienās, citās dienās iegriezās tie, kas bija brīvsolī. Pirtī bijusi kurtuve ar malkas grēdu, kurā geji slēpuši trīs rubļus, ko samaksāt karavīram par seksuālo pakalpojumu. Kur nu pliks noslēpsi naudaszīmi! Trīnīšus bāzuši aiz šķilām. Dažreiz tā noslēpuši, ka maksāšanas brīdī vairs nespējuši atrast… Nereti, ja partneris iepaticies un bijusi cerība turpmākām attiecībām, tad viņu veduši uz mājām, taču tas bija riskanti – varēja aplaupīt vai pat piekaut… Gudri rīkojās Dubultu gejs Kaspars Aleksandrs Irbe (1906 – 1996), viņš slēpās aiz iesaukas Kleopatra un Vārava Jūras Roze un mājās nevienu nav vedis. Konspirācijas dēļ lesbietes saucis par tribātēm, dodoties pie gejiem, rakstījis – “devos uz Brāļu kopienu”. Pirmās padomju okupācijas vasarā vakaros izgājis publiskajā telpā, tērpies kā sieviete.

Pievienot komentāru

Komentāri (52)

 1. PSRS laikos tāpat bija homoseksuāli cilvēki,un tāpat bija sekss,no kurienes tad bērni dzima,un daudz vairāk kā šodien,bet atšķirība tāda,kad ar to nelielījās,to nenesa ārpus guļamistabas.Kas tagad darās,vai tad tas ir pieņemams,Streips priecājās,kad daudz jaunu cilvēku bija Praidā! Par ko priecāties,kāda tad tādai valstij nākotne? Ceru,kad vairākums bija iebraucēji no citām valstīm,ne mūsējie.

 2. “Dubultu gejs Kaspars” – nu nopietni?

 3. Ja jau nevar naudu pelnīt ar lauksaimniecību, lopkopību vai rūpniecību tad jāpelna ar pakaļu. Vai ne tā cien. saeima un valdība?

 4. Varētu tak to Vispasaules praidu katru gadu Latvijā rīkot, nauda nāktu kā pa reni. Viesnīcas, restorāni un citas saviesīgas vietas gūtu labu peļņu, būtu arī liels nodokļu ieņēmums, Ja vēl pastieptu to pasākumu garumā uz pāris mēnešiem, rīkotu visādu skaistumkonkursu, koncertus, tad valstī sāktos īsts uzplaukums. No kata “defekta” vajag dabūt “efektu”, Rīga būtu Praida galvaspilsēta, būtu patiešām Jaunā viļnā cienīgs aizvietotājs. Arī Latvija visā Pasaulē zināma kļūtu, nebūtu jāalgo visādi pētnieki valsts tēla popularizēšanai un slavēšanai.

 5. Jā, Zālīša grāmata bija patiesa un skaidra. Un nekas kopš tā laika nav izmainījies.

 6. Homoseksualitāte ir anomālija. Homofobija ir slimība. Normāliem cilvēkiem ir vienaldzīgs gan homoseksuālisms, gan homofobija. Tā ir attiecīgo speciālistu un zinātnieku problēma, kas ar to nodarbojas un pēta. Ja mani neaiztiek un man neuzmācas, ja dzīvojam demokrātijā, tātad lai viņi iet savos praidos, tāpat kā savos praidos uz Aglonu iet katoļi, iet pa Rīgas ielām krišnaīti, blondīnes, distanču skrējēji, geto-geimisti… Ja ir labs laiks, tad kāpēc ne? Homopraids šogad izskatījās pieklājīgi, tāpat jauks bija Vienības karogu brauciens, tikai organizatori šoreiz tādi kautrīgi – centās distancēties no 15. maija. Nevienam nav par sevi jākautrējas, esi tas, kas esi un neuzbāzies citiem ar naidu.

  • Pedofīli, zoofīli ejiet gājienos mierīgi, galvenais neuzmācieties?
   Tiešām?
   Alkoholiķu gājiens? Kāpēc ne? Galvenais, lai nuzmācas?
   Visu naivo cilvēku argumentācija!
   Katram ir sava vieta un attieksme!

  • Foršs kometārs! Mani ļoti sasmīdināja “katoļu praids Aglonā” : -))))))

 7. Pretīgs propogandas rakstelis. Te jau viens deģenerāts atklāti runā: “Ja tuvāko 10 gadu laikā netiks ierobežota globālā dzimstība un valstis nebeigs domāt tikai par saviem demogrāfiskajiem skaitļiem, tie, kas šodien dzimst, piedzīvos ekoloģiskas katastrofas vēl savas dzīves laikā. Sakiet paldies tiem gejiem, ka viņi drusku attālina pārapdzīvotības izraisīto globālo krīzi.”

  Nu ko, skaidrs palika, kāpēc nepieciešams popularizēt homoseksuālismu, pusotra miljona latviešu ir civilizācijas drauds, tāpēc jādara viss, lai latviešu tautu iznīcinātu!!! Gandrīz vai paldies jāsaka, ka mūs netaisās atklāti apšaut “zelta miljarda”vārdā!!! Tas, ka masu dezinformācijas līdzekļi aktīvi iesaistās deģenerācijas propogandā arī nav nekāds brīnums,. jo pēc neoficiālas statistikas datiem apmēram 75% žurnālistu ir deģenerāti, t.i., homoseksuālisti. LA sāk pārvērsties par atejas bedri, kuru pārņēmusi īsti hitleriska smirdoņa (ja atceramies, ka ādolfa komandā bija daudz homoseksuālistu un pie kā tas viss noveda). Homoseksuālisma un genderisma ideoloģija ir atklāti kaitīga un naidīga latviešu tautas pastāvēšanai un bez žēlastībasi apkarojama.

 8. Andris, raksta autors Atbildēt

  Esmu lepns, ka nodēvēts par idiotu (man ir maģistra grāds!), jo tas liecina, cik homofobiska joprojām ir sabiedrības daļa, īpaši,tā, kas uzauga PSRS un kacina seksuālās minoritātes mūsdienās. Šogad praidā piedalījās vairāk nekā 8 ooo cilvēku, un par to ir prieks!

  • Normālā sabiedrības daļa Atbildēt

   Paskadro Andri visai sabiedrībai savu prieku – Normālai sabiedrībai nav saprotams kā divi keneri ar novirzēm var radīt bērnus, t.i. nākošo paaudzi. Normālai sabiedrībai nav saprotams kā divi keneri ar novirzēm var iemācīt bērnam ģimeniskas vērtības.
   Jūsu (keneriem ar novirzēm) vērtības ir tikai pakaļas urbināšana un krāniņu staipīšana. Jūs gribas teikt ka tās ir ģimeniskas vērtības???
   Par jūsu debīlismu priecājas tikai musulmaņi kas pārņem eiropu, bet balti tikai brīnās kāpēc izmirstam.
   Problēma ir tā ka stulbeņi ar izvirtuļu novirzēm pēdējā laikā par daudz savairojušie, un savu stulbumu sāk uzspiest pārējai sabiedrības daļai.
   Interesanti kas ir tas kas visu šo šmcui apmakšā un veicina “praidistu” saietus.
   Man kuns par ģimenēm kas piedalījās šinī gājinā uz to atbalstīja, acī radzot šajās ģimenēs kaut kas ar prātu nav kārtībā. Ko tur vai teik, ja tagad lielākā daļa ģimeņu izveidojas uz iepazīšanās portālu, tāliem kā sex.draugiem lv, seksam.lv, un citem izviertuļu portāliem, tad saprotama lieta, ka bērni tālāk tiek auzināti tādā pašā garā, ar tādām pašām novirzēm.
   Jautājums prezidenta kungam Raimondam Vējonim – Vai jūs prezidenta kungs arī šis netiklības uzskatāt par ģimenes vērtībām? Tad tāda mums jāveido valts, jāmāca bērni kā pakaļas urbināt un krāniņus staipīt? Jāmāca būt ar garīgām seksuālām novirzēm? Vai tās ir cilvēces vērtības?
   Debīlisms!!!

  • Es sevi pilnīgi noteikti pie homofobiem nepieskaitu, jo uzskatu, ka katram jādzīvo pēc sava prāta un patikšanas, nevis kā citiem (it sevišķi jau reliģiozajiem fanātiķiem) tas liekas pareizi. Tomēr praidus gan nesaprotu, kāda vella pēc tie vajadzīgi. Ja mērķis ir vairot sabiedrības sapratni un iecietību, tad, un tas ir acīmredzami, tiek panākts tieši pretējais. Bet citādi – lai katrs dzīvo, kā grib! Arī es, pēc daudzu domām, dzīvoju nepareizi, jo man nekad nav bijusi ģimene un es nekad to neesmu gribējis, tāpēc esmu centies veidot attiecības bez kopā dzīvošanas. Un vienmēr esmu sūtījis trīs mājas tālāk tos, kuri mani mēģināja “uzvest uz pareizā ceļa”. Bet īpaši uzmācīgos (radiniekus) pat vēl tālāk, izmantojot bagāto krievu valodas leksiku, ko citādi lietoju ļoti reti : ) Taču man ne prātā nenāk organizēt pārliecināto vecpuišu praidus un gājienus. Vnk dzīvoju tā, kā man patīk, un viss!

  • to Andris, raksta autors Atbildēt

   Paklau tu, žurnālisteli, nav ko ar savu maģistra grādu lielīties, nekā tu latviešu tautai neesi devis un vienkārši neesi spējīgs dot, tikai izplatīt savu homoseksuālo smirdoņu! Tādiem deģenerātiem kā tu jau ir neiespējami saprast, ka jūsu manierīgā un uzbāzīgā izrādīšanās ir tautas vairāklumam dziļi pretīga!!! Gan jau ka ātrāk vai vēlāk buržuāziski-fašistiskā iekārta Latvijā mainīsies un tad jums, lezbodupseriem nāksies atbildēt par visiem šiem “tumsoņām un homofobiem”, epitetiem, kurus piedēvējat normāliem un veseliem cilvēkiem!

  • Nabaga nelga! Pietiek visur atgremot citu uztieptu ideoloģiju un visur kabināt klāt homofobiju! Nav citu argumentu?
   Nav baiļu!
   Bet ir riebums un nepatika!
   Un cilvēku pretestība uztieptajām vērtībām ir normāla garīgi un seksuāli veselu indivīdu reakcija!
   Tieši tādēļ Latvijai ir nākotne!
   Un pēc foto saskaitot dalībnieku skaitu sanāk ~ 1000 gab. nevis 8000!

  • Lai nu kā, bet šāds milzīgs skaits homoorientētu cilvēku nekādu prieku nevar sagādāt. Cilvēces neizzušanai vajadzīgi normāli tradicionāli orientēti cilvēki. Tiešām nav par ko priecāties. Lai viņi dzīvo savu dzīvi, bet nedomāju, ka šiem cilvēkiem vajadzētu ļaut adoptēt bērnus, jo augot nepareizā vidē viņi pieņems par normu šo seksuālo modeli.

 9. Personīgi esmu PSRS laikos autostā sastapies ar nosiekalojušos vīreli,kurš piedāvāja iet pie viņa skatīties videofilmas un iedzert vīnu…painteresējos – kas par fruktu ….izrādās homoseksuālis ,kurš meklē upurus jauniešu vidū….ļoti maz ir iedzimtu homoseksuālistu…lielākā daļa ir pavedināto,kuriem tas ir iepaticies.

 10. Esmu personiski pazīstams ar vienu “citādo” – izglītotu un inteliģentu cilvēku. Viņā nav nekā tāda, kas kristu acīs un liecinātu par “nepareizu” orientāciju, tāpēc man par to nebija ne mazāko aizdomu. Tiesa gan – viņš nekad nav bijis precējies, taču tā kā pēc rakstura viņš nav pārāk sabiedrisks un dzīvoja ļoti noslēgtu dzīvi, tad nekādas runas neklīda. Turklāt lielpilsētas anonimitāte darīja savu. Uzzināju to nejauši un tad pirmo reizi atklāti izrunājāmies par šo tēmu. Pastāstīja, kā gājis pie to laiku medicīnas autoritātēm “ārstēties” un, kaut ļoti gribējis manīt sevi, nekas tur, protams, nav sanācis. Viņš nenodzērās un nedomāja par pašnāvību – pateica sev – ja reiz nevaru ar sievieti, tad nebūs vispār nekā. Viņš ir dzīvē šo to sasniedzis – cienījams cilvēks. Taču pirmais sekss dzīvē viņam bijis …….apmēram 60!!! gadu vecumā! Kad beidzot uzdrošinājies! Jautājums: vai tas bija tā vērts?! Manas domas – noteikti un kategoriski nē, tas nebija tā vērts! Arī padomju laikos sekss, arī “nepareizais” , tomēr bija, kaut slepens un neafišēts. Un tā ziedot savu dzīvi nebija nekādas vajadzības! Es viņa vietā to noteikti nebūtu darījis! Sasniegumi darbā nevar kompensēt privātās dzīves trūkumu!

 11. Lai tikai nestāsta muļķības,sekss bija ,jo tas ir cilvēcīgi,bet to nenesa ārā no guļamistabas,kā tagad uz katra soļa saka””seksīga frizūra””,seksīgs augums””,seksĪga soma”” ut.t. Un tie,kas bija savādāk orientētie ,vispār ar to neplātījās,zināja,kad tādi cilvēki ir,bet viņi ne ar ko neizcēlās= bija parasti cilvēki..Pieļauju,kad,ja ar savu ”mīlestību” kādam uzbāzās,tad arī dabūja ciest.

 12. Sodomisti un homofašisti ir HOMOFOBI – viņiem ir bailes no normāliem cilvēkiem un no normālām cilvēku attiecībām. Viņi normālas cilvēku attiecības aizvieto ar sodomiju un homofašismu – bailēm un naidu pret normāliem cilvēkiem. Sodomisti un homofašisti ir HOMOFOBI.

 13. KATRS cilvēks var izvēlēties! Vai TĀDĒĻ sava dzīve seksuālā jomā tik ĻOTI JĀPROPOGANDĒ sabiedrībai?
  EJ UN DARI KĀ GRIBI! TIKAI NESAPROTU, KĀPĒC NAUDAS NAV ĢIMENĒM, KUR AUG BĒRNI, BET ŠOS PUSFABRIKĀTUS, KURI MARŠĒ IELĀS DAŽĀDĀS PILSĒTĀS EIROPĀ, FINANSĒ? VISU CIEŅU CILVĒKIEM, KURIEM IR SAVA NOSTĀJA UN KURI NESLĒPJAS, NEMARŠĒ IELĀS, NEPLĀTĀS( tie gan būs no dažādām sfērām): KĀRLIM STREIPAM, ārlietu ministram RINKEVIČAM, JURIM BOJĀRAM, RUBIKAM, JĀNIM ĀDANMSONAM, GEORGAM ANDREJEVAM, JO ZINĀM PAR VIŅIEM! TAČU KAS IR TIE, KAS IZIET IELĀS UN REGULĀRI SEVI PIESAKA NEKAUNĪGĀ VĪZĒ, LŪK JAUTĀJUMS? SAŠUTUMU VIESA RĪTA PĀRRAIDES RADIO 1 AR ŠO CILVĒKU STĀSTIEM!? KO MEDIJI PLĀNO AR ŠĀDIEM RAIDĪJUMIEM? KĀPĒC RAIDĪJUMU LAIKS NEATRODAS SABIEDRĪBAI UN VALSTIJ NOZĪMĪGIEM TEMATIEM? NEZINU, VAI LATVIJAS SABIEDRĪBU SATRAUC ”VĒJA ZIEDU” STĀSTI?! MANI NĒ, JO KUR LIELĀKU SODU KĀ TĀDS BĒRNS ĢIMENĒ? ŠAUSMAS, JA VECĀKI VISAS PŪLES IELIKUŠI ”VĒJA ZIEDĀ”! JĀ, KUR VECĀKIEM LIKTIES?????…CITS JAUTĀJUMS, JA NO PAAUDZES UN PAAUDZI NOTIEK PĀRMANTOTĪBA, BET JA CILVĒKS TĪŠU PRĀTU SEVI ORIENTĒJIS VIENDZIMUMU ATTIECĪBĀM, TAD LIELĀKU IZLAIDĪBU NEVAR ATRAST! PRAIDS ”KOLOSĀLA” DĀVANA LATVIJAS 100-DEI!

  • Pasaulē esot par daudz cilvēku…un tāpēc to skaits ir jāsamazina…Āfrikā nesanāk…Āzijā nesanāk..pie arābiem nesanāk.. bet sanāk,kur tāpat jau samazinās:)))

 14. Ārst,tu esi pretīgs pedarasts.

  • Tu laikam esi kaut kāds gaišreģis, ja vari manu orientāciju caur internetu noteikt. Bet būs tevi jāsarūgtina, neesmu homoseksuāls.

 15. Kādēļ šī ideoloģija tiek radikāli uzspiesta?
  Cilvēki ir pret to – brīnišķīgi! Tā ir viņu izvēle!
  Kāpēc katram dīvainim jāpiešķir īpašs status?

 16. Ko var visu laiku tiražēt rakstus par tiem pediņiem?

 17. Latvijā piderasisms totālais. Tie ķēmi tiek jums rādīti, lai izraisītu riebumu. Tāda profilakse.

 18. kaunietis LA redakcija Atbildēt

  Ja, cik zemu var nolaisties latvijas avize! Lai tikai glabtu savu biznesu gatava graut tautas morali un gimenes vertibas, reklamejot un popularizejot homoseku perversijas, uzskatot un apstiprinot, kas tas viss ir normali. Latvijas avize vai jusu redakcijai nenak pasiem vemiens. Laikam Mozaikiesi ir pieskirusi biezu “aploksni” no vispasaules mozaikas organizacijas un sorosa fonda, lai uzturetu homoseku izdaribas ka kaut ko skaistas un reklamejamas. Sabiedribas esiet uzmanigi. Nelaujieties lai jusu smadzenes izskalo no morales un etikas izpratnes.

 19. Jā ,nu cik var mums LATVIJAI jūsu slimības NEVAJAG Mums ir bija un būs normāla ģimene ar vīru sievu un bērniem Mums būs dziesmu svētki un PĀVESTA vizīte LATVIJĀ Tas arī it normālās valsts pamats …LATVIJĀ ir 1% viņu….. Kas raksta tādus rakstus un kas iet tādos praidos ..nu viņiem
  taču ir un tiek dota nauda Kas viņi ir viņi ir tie kas vēlās būt īpaši Un būt sevišķi Bet tikai tad ja jūs sargā policija Jā tā ir slimība un izlaidība un slinkums Un ka var nosaukt tās meitenes kas ir ar liekā svara problēmām Un pēdējais man viņu žēl tagad kad ir vasara tad sabiedrībā un dabā notiek īstā normālā mīlestība Un lūk tā ir īsta laime kas nav aizvietojama

 20. Izskatās, ka LA jauni saimnieki. Ļoti žēl, vairāk nelasīšu.
  Un par homoseksuāļiem man personisks stāsts, ko stāstījis mans tēvs – kā viņu, vēl zaļu puiku, homoseksuālais kolektīva vadītājs mēģinājis piedzirdīt un pierunāt “paprovēt”. Un ne viņu vien…

 21. Izskatās, ka LA uzradušies citi saimnieki, kas tagad “pasūta mūziku”. Ļoti skumji, vairs nelasīšu.
  Un no personīgās pieredzes – tēvs man ir stāstījis, kā viņu jaunībā, pavisam zaļu puiku, homoseksuālais kolektīva vadītājs mēģinājis piedzirdīt un pierunāt “paprovēt”. Un ne viņu vien.

 22. Man vispār nav nekas pret homoseksuāli orentētiem cilvēkiem. Viņi liekas tādi paši kā hetero. Man vairāk nepatīk pārmērības, ne hetero ne homo vidū.
  Palasot rakstu rodas jautājums homoseksuālistiem – kāpēc jūsu dzīvi tik ļoti diktē dzimumatiecības? Cilvēki ir gatavi veikt pašnāvību, riskēt ar cietumu, dzīvoties pa smirdīgām āra tualetēml lai tik paseksotu? Tāpat sevi kā cilvēku pozicionēt pēc tā, kas tev seksā patīk.

 23. Ja tas ir reklāmraksts, tad arī tā jāraksta un jānosauc pasūtītājs!
  Un protams mītu popularizēšana!
  Nav nekādu 8-10%! No kurienes tas mīts! Reāli slimnieki zem 1%!!!
  Pretējā gadījumā sen jau būtu viena vienīga homo pasaule (matemātiski!).
  Apkārtējā vide būtiski ietekmē cilvēku, tādēļ visi grib svaigu gaisu, tīru ūdeni, sakoptu apkārtni un svaigu ēdienu!
  Līdzīgi ir ar seksuālo veselību!
  Pārējais propoganda!

  • Bet pats tikmēr popularizē citus mītus. “Homo pasaule” varbūt nav tāpēc, ka homoseksuālisms nav pārmantojams.

   • Īsti nevaru atrast vietu, kur rakstīju, ka homoseksualitāte ir pārmantojama!
    Ja nesaprati – svarīgas ir proporcijas (<1%) un vide!
    Mājsaimnieces ar reklāmas palīdzību var pārliecināt par visu!

 24. Tiešām, LA ir kļuvusi par mēslu bedri Atbildēt

  Jā, lai demoralizētu un iznīcinātu tautu, vienmēr būs noderīgie idioti

 25. šis raksts ir labs žurnālistikas prostitūcijas paraugs Atbildēt

  cik smaksāja par šo propogandu? cik šodien maksā par smadzeņu skalošanu? šis raksts ir vienreizēji labs propogandas piemērs! raksts ir izveidots tā, ka jebkurš laītājs tiek pievienots nenormālibas atbalstītāju pulkā! Kāda nekaunība! Kur ir viedokļu dažādība Latvijas Avīze? Tādas nav! Ir tikai pretīga dzeltenās preses smirdoņa

 26. Andris Tiļļa, noderīgs idiots vai muļķis pats par sevi? Atbildēt

  Andris Tiļļa, par ko ir šis raksts (piedodiet, bet lasīt to nav iespējams)? Cik tev, smaksāja par šo rakstu? Tev derētu palasīt rakstus par žurnālistikas prostitūciju, lai apzinātos savu rīcību. Un vēl, pirms skalot smadzenes citiem ar pasūtījuma rakstiem, Andri Tiļļa, ir mazliet jāpamācās, lai sāktu domāt un nerakstītu muļķibas. Kauns par “Latvijas Avīzi”, kura vēl joprojām sevi cildina kā “konservatīva, tradīcoju glabājoša plašsaziņa.” Kā tā var melot!?

 27. Es cilveks gados. Labi atceros tos PSRS laikus. Sadi cilveki PSRS ideologijai loti vajadzigi. Vinus izmantoja arzemnieku diskreditacijai. Sie cilveki tika ieklauti VDK sistema. Inturista organizacija tika ieklauti ari lesbietes un prostitutes. LAtvija labi zinama dziedataja kura nodarbojas ar prostituciju Inturista. Vina parsvara darbojas tikai Maskava. Pielauju ka visas ideologijas, ari sodien sos cilvekus izmanto saviem ideologiskiem merkiem. Es to visu saprotu. Vienigais kas mani kaitina ta publiska izradisanas un nesaprotama “lepnuma” demonstracija. Tas ir atbaidosi, jo sabiedriba to nekad nepienems. Trakakais ka sodien jau kluvusi par agresivu ideologiju, pret sabiedribu ceribas sada forma panakt savu perversitates legalizaciju. Sabiedribu maz interese vinu koposanas, bet sabiedriba ir stingri iebildumi ta demonstracija un pieprasijumos. Tas ka nedabiski kopojas eiropa un ASV, nenozime ka tas ir pielaujams pie mums Latvija.

 28. "Latvijas Avīze" ir pievienojusies dzeltenai plašsaziņai Atbildēt

  Lūk, ko nozīmē īpašnieku un vadības maiņa kādreiz nacionālu vērtību aizstāvošā plašsaziņā “Latvijas Avīze”! Pretīgi un bēdīgi. JautājumsLA darbiniekiem, tiek , kuriem vēl ir mugurkauls un saprašana: Cik ilgi jūs lieksiet savas muguras naudas dēļ? Nedariet to! Tas bēdīgi beigsies.

 29. Komentāri spilgti demosntrē, kādiem cilvēkiem neļauj gulēt doma, ka kaut kur, kāds ir emocionāli un seksuāli laimīgs. Reliģioziem neizglītoties nomocītiem neveiksminiekiem.

  Galvenais, ka uzjautrina profesionālo homofobu ciešanas, jo tie nedrīkst izmantot psrs oficiālo homoseksualitātes vajāšana, kā piemēru, cik labi bija dzīvot. Jo visi ekonomiskie rādītāji pierādā tieši pretējo. Varētu runāt par to, ka Eiropa sniedza savu ekonomisko izaugsmi bez geju tiesībām utt. Tas vēl būtu kāds arguments. Un tur būtu arī pretarguments: darba tirgus mainās, fiziska darba darītāju skaits samazinās, intelektuāls darbs ir tas, kas šobrīd bīda progresu. Tātad, nelaimīgi 10-15% sabiedrības ir būtībā zuduši šim darba tirgum. Nomākta personība būs daudz mazāk motivēta nekā brīvs cilvēks. Laimīgāks darbinieks, lielāka atdeve, lielāks lietderības koeficents no šāda darbinieka – bagātāks uzņēmums, bagātāka valsts. Neticas? paskatieties Norvēģiju, Zviedriju, Franciju, Vāciju un citas valstis, kurās no gejiem beidzot ir atsējušies un sapratuši, ka cilvēka emocionāli seksuālā orientācija nekādi negatīvi neietekmē sabiedrību un valsti. Un paskatieties no kādām valstīm mūk uz šīm “izvirtības un pagrimuma” bedrēm. No Krievijas, tuvajiem austrumiem – visām tradicionālo vērtību cienošajām, bet ekonomiski atpalikušanājām zemēm.

  • Šajā ziņā es apbrīnoju tos, kas Latvijā atļaujas neslēpties, zinot, cik tumsonīga ir sabiedrība. Īpaša apbrīna ārlietu ministram, kas piedevām vēl visās intervijās ārvalstu presei uz jautājumu par to, vai LV homoseksuāli cilvēki tiek diskriminēti, delikāti atbild, ka nē, ka viņš nejūtas diskriminēts, ka sabiedrība ir ļoti augusi. Ir jābūt lielam pratriotam, lai tā varētu teikt par valsti un sabiedrību, kura raksta to, ko jau nu raksta komentāros par ārlietām vai pat viņa twiterī. Es kā 100% hetero neizurētu un pateiktu, ka LV lielākā daļa sabiedrības ir postsovjetiski lumpeni vai reliģiozi apmāti tumsoņas.
   Starp citu tiem, kas uztraucas vienmēr par to vairošanos. Pēc 20 gadiem uz planētas būs 10 biljoni. Es saprotu, ka izmirušajā provinciālajā kaktā cilvēkiem nesaslēdzas, ka planētas resursi nav neizsmeļami, ka citur pasaulē jau viens otram dzīvo uz galvas. Ja tuvāko 10 gadu laikā netiks ierobežota globālā dzimstība un valstis nebeigs domāt tikai par saviem demogrāfiskajiem skaitļiem, tie, kas šodien dzimst, piedzīvos ekoloģiskas katastrofas vēl savas dzīves laikā. Sakiet paldies tiem gejiem, ka viņi drusku attālina pārapdzīvotības izraisīto globālo krīzi.

  • Saūda Arābija, Katara – valstis, kur par pederastiju soda ar nāvessodu! Neviens no šīm valstīm nebēg, drīzāk otrādi! Ar dzīves līmeni arī viss ok!
   Tas viss mūsdienās! Sabiedrībai viss pieņemams!

   • Atvainojiet, tikai idiots var jūsmot psr S Arabiju, kur principa neeksistē cilvēktiesības. Sieviere tur nevar pat viena uz veikalu aiziet, kur nu vēl stradāt vai balsot vēlēšanās, brīvi izraudzīties sev dzīvesbiedru vai šķirties. Par bēgšanu… ziniet, no kuras valsts bēg vismazāk? No Zkorejas. Varbūt jūs domājat, ka mums būtu jātiecas uz Zkorejas līmeni un valsts iekārtu?

 30. Komentāri spilgti demosntrē, kādiem cilvēkiem neļauj gulēt doma, ka kaut kur, kāds ir emocionāli un seksuāli laimīgs. Reliģioziem neizglītoties nomocītiem neveiksminiekiem.

  Galvenais, ka uzjautrina profesionālo homofobu ciešanas, jo tie nedrīkst izmantot psrs oficiālo homoseksualitātes vajāšana, kā piemēru, cik labi bija dzīvot. Jo visi ekonomiskie rādītāji pierādā tieši pretējo. Varētu runāt par to, ka Eiropa sniedza savu ekonomisko izaugsmi bez geju tiesībām utt. Tas vēl būtu kāds arguments. Un tur būtu arī pretarguments: darba tirgus mainās, fiziska darba darītāju skaits samazinās, intelektuāls darbs ir tas, kas šobrīd bīda progresu. Tātad, nelaimīgi 10-15% sabiedrības ir būtībā zuduši šim darba tirgum. Nomākta personība būs daudz mazāk motivēta nekā brīvs cilvēks. Laimīgāks darbinieks, lielāka atdeve, lielāks lietderības koeficents no šāda darbinieka – bagātāks uzņēmums, bagātāka valsts. Neticas? paskatieties Norvēģiju, Zviedriju, Franciju, Vāciju un citas valstis, kurās no gejiem beidzot ir at@##ušies un sapratuši, ka cilvēka emocionāli seksuālā orientācija nekādi negatīvi neietekmē sabiedrību un valsti. Un paskatieties no kādām valstīm mūk uz šīm “izvirtības un pagrimuma” bedrēm. No Krievijas, tuvajiem austrumiem – visām tradicionālo vērtību cienošajām, bet ekonomiski atpalikušanājām zemēm.

  • Paldies Dievam, atpalikušais Atbildēt

   Joņ, a ko lai dara nekrofīli, zoofīli, koprofīli un citi virinātāji? Kā šiem celt darba produktivitāti?

 31. Manuprāt tie homoseki ir jāizolē. Atbildēt

  Homoseksuālisms ir kaitīga slimība.

 32. Kāds sakars PSRS? Tas bija Vācijā, kā arī Latvijā. Bet pats svarīgākais: Bībele!!! Pret kuru nav tiesību runāt PERSONĀ (vergiem), jo ir paši(laikam) tādi. Bībelē-tautai jānomētā ar akmeņiem, lai nevairotos! Homoseksuālisms ir pielīdzināms Kanibālismam. Kalpo Sātanam, neieredz Cilvēkus utt. Kas viņa (rakstītāja) ir vai bija, viens pīpis, Dievam netic… Šī kaite nav āstējama. Pārmantojās no esošiem homīšiem bērnos…

Draugiem Facebook Twitter Google+