×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
30. jūlijs, 2012
Drukāt

Seksābolu vai intīmo parūciņu

Foto - www.andriskozlovskis.lvFoto - www.andriskozlovskis.lv

Norādes uz seksuāliem čiekuriem vai erotiskām kurpju aukliņām vienlīdz iederas gan pusaudžu ballītēs, gan pensionāru klubiņa pasākumos. Intīmo attiecību jomā neatbildētu jautājumu joprojām ir daudz, liecina lasītāju vēstules.

 

Konsultē psiholoģe ginekoloģe Gunta Frīdenberga.

 

Trenažieris ar astīti – mazliet viltīgs

“Lasīju par vaginālajām lodītēm. Tās esot ieteicams lietot, jo trenējot dzemdes muskulatūru un ļaujot arī sasniegt lielāku baudu mīlējoties. Vai jaunai sievietei vajadzētu tādas iegādāties?”

Intīmpreču veikalos vaginālo bumbiņu piedāvājums ir ļoti plašs – diametrā no viena līdz pieciem centimetriem, dažādās krāsās, no atšķirīga materiāla gatavotas, nopērkamas gan pa vienai, gan savērtas virtenītē un sastiprinātas ar aukliņu. Ir arī tādas, kur viena materiāla lodīte iestrādāta otrā, lai, mainoties smaguma centram, panāktu lielāku kustīgumu un jūtamāku kairinājumu. Tas, kādu izstrādājumu izvēlēties, atkarīgs no lietošanas mērķa.

 

Visbiežāk mīlas bumbiņas iegādājas vai nu seksuālo sajūtu dažādošanai mīlēšanās laikā – tad tās pirms dzimumakta ievieto, pēc tā – izņem, vai arī ilgstošam maksts muskulatūras treniņam, makstī atstājot uz visu dienu.

 

Ja vagīnā atrodas viens vai vairāki svešķermeņi, starpenes muskulatūra jāsasprindzina, lai tie neizslīdētu. Tās nodrošina maksts iekšējo sieniņu masāžu, īpaši spēcīgi iedarbojoties uz apakšējo trešdaļu, kas pirmsorgasma uzbudinājumā savelkas visvairāk. Tiek attīstīts arī muskuļu satvēriena reflekss. Šādi trenēta maksts, ciešāk aptverot dzimumlocekli, abiem mīlētājiem var sagādāt lielāku baudu.

No medicīniskā viedokļa vaginālo lodīšu lietošana var nākt par labu sievietēm, kurām pēc dzemdībām atslābis maksts tonuss. Arī tām, kuras cieš no urīna nesaturēšanas. Šādā skatījumā bumbiņas ir ērts, neliels un parocīgi lietojams trenažieris, ar ko iespējams rīkoties jebkurā diennakts brīdī un cik vien ilgi kārojas.

Problēmu var radīt vienīgi tas, ka šāds muskuļu trenēšanas veids tomēr saistīts ar domām par seksu. Ir sievietes, kurām tikai lodīšu kustēšanās radītais kairinājums pat spēj izraisīt orgasmu.

Citādi vingrināšanās var būt kaut vai nepārtraukta. Galvenais – ievērot personisko higiēnu, lodītes pirms ievietošanas un pēc izņemšanas kārtīgi nomazgājot.

Sievietēm, kuras kontracepcijai lieto dzemdes spirāli, jāpiesargās, lai, ņemot laukā lodītes, to diedziņš nesapinas ar spirāles astīti – tad var izslīdēt abi.

Visparocīgāk mīlas ābolus izmantot kā pikantu spēļmantiņu seksa rotaļās, iesaistot tajās arī partneri. Taču rast atbildi uz jautājumu, vai vaginālās lodītes vispār vajadzīgas un tieši kādas būtu piemērotākās, var tikai katrs pats. Ja vēlas – konsultējoties ar savu ginekologu vai par neskaidro jautājot intīmpreču pārdevējam.

 

Kailā Maha – revolucionāre?

“Kad stāstīju vīram, ka arī intīmās zonas apmatojums pakļauts modes tendencēm, tāpēc iešu uz skaistumkopšanas salonu to safrizēt, viņš iebilda – tas mazinot sievietes seksualitāti. Vai tā ir taisnība?”

Attieksmi pret intīmo apmatojumu interesanti pavērot mākslā. Senie ēģiptieši kaunuma apmatojumu nav slēpuši, tas parasti rādīts trīsstūrveida formā. Turpretī viduslaiku Eiropas klasiskajā mākslā, piemēram, Mikelandželo Dāvidam, tas redzams tikai ļoti niecīgs, gandrīz vai stilizēts.

Matiņi kā uzbudinoša sievietes intīmās zonas sastāvdaļa parādījās tikai 17. gadsimta pornogrāfiskajās gravīrās. Tolaik pat bijušas šai vietai paredzētas spilgtu krāsu parūkas, ko valkāja prostitūtas. Lai pievērstu uzmanību gludi skūtajam klēpim, ar īpašām saitītēm tās piestiprināja gurniem.

Islāma kultūrā Austrumos kopš senlaikiem stingri ievērota prasība sevi kopt – gan apgriezt nagus, gan izplūkt padušu spalviņas, gan skalot muti un lietot zobu bakstāmos, gan skūt kaunuma matiņus.

Bet, kad 19. gadsimta angļu mākslinieks un mākslas kritiķis Džons Ruskins kāzu naktī pirmo reizi ieraudzījis savu jauno sievu ar dabīgu kaunuma apmatojumu, juties tik šokēts, ka nākamajā dienā anulējis laulības līgumu, tik vulgārs un riebīgs tas viņam šķitis.

Par pirmo mākslas darbu, kurā redzams arī intīmais apmatojums, tiek uzskatīta Goijas glezna Kailā Maha.

 

Ir vairākas teorijas, kas mēģina šo attieksmes dažādību skaidrot arī no krietni praktiskāka skatupunkta. Viena no pārliecinošākajām – apmatojums palīdz ilgāk saglabāt feromonus – ātri gaistošas vielas, ko padusēs un kaunuma daļā pretējā dzimuma uzmanības piesaistīšanai izdala īpaši dziedzeri. Degunā to uztveršanai ir speciāli receptori.

 

Cits pieņēmums – kaunuma matiņi sargā piekļuvi dzimumorgānu maigajiem audiem. Evolūcijas pirmsākumos tiem, iespējams, bija arī uzdevums saglabāt siltumu šai tik svarīgajai ķermeņa zonai. Apmatojums neapšaubāmi ir arī vizuāls apliecinājums, ka sasniegta dzimumgatavība.

Kaunuma spalviņas, iespējams, palīdz uzturēt maksts mitrumu, jo nodrošina pastāvīgu vidi tai apkārt. Sievietēm, kurām bieži piemetas piena sēnīte vai bakteriālā vaginoze, vērts padomāt, vai šīs problēmas nav saistītas ar regulāru intīmās zonas skūšanu.

Viena atbilde uz jautājumu, kā labāk – ar vai bez apmatojuma, nav iespējama. Intīmais apmatojums netraucē ne dzemdēt, ne apmainīties ar feromoniem. Bet, ja sieviete vēršas pie ārsta ar sūdzībām par izdalījumiem vai maksts kairinājumu, ginekologs allaž vedina viņu apdomāt, vai tā nevarētu būt alerģiska reakcija pēc skūšanās putu vai vaksācijas līdzekļa un epilācijas krēma nonākšanas uz dzimumceļu gļotādas.

 

Šajā finālā sprints neiederas

“Vai tiesa, ka pēc mīlēšanās ieteicams vismaz divas stundas nemazgāties, jo partneru ķermeņa šķidrumu apmaiņa stiprinot arī ciešāku enerģētisko saderību? Man gan pēc tam tomēr gribas nokļūt dušā pēc iespējas ātrāk…”

Par Latviju šādas analīzes nav, bet Amerikā uzvedība saistībā ar mazgāšanos pēc dzimumakta ir pētīta. Secināts, ka stabilās attiecībās sievietes pēc mīlēšanās biežāk vēlas saņemt glāstus un parunāties, turpretī, ja bijis tikai gadījuma sekss ar īstermiņa partneri, uzreiz vēlas nomazgāties. Acīmredzot zemapziņa vienlaikus ar atbrīvošanos no nevajadzīgās spermas cenšas tikt vaļā no negatīvām emocijām. Dažreiz uz šādu steigu mudina pieņēmums, ka maksts izskalošana pēc dzimumakta neļauj iestāties grūtniecībai. Tas ir pilnīgi aplam, jo spermatozoīdu ceļš uz mērķi ir ātrāks par jebkuras sprinteres skrējienu uz dušu.

Otrs iegansts sievietes vēlmei pēc iespējas ātrāk nomazgāties (protams, izslēdzot iespēju, ka partneris ir sasvīdis, paģirains vai samielojies ar grūti gremojamiem ēdieniem, kuru atkritumprodukti laužas laukā pa visām šūnām) – ja vīrietis ir seksa partneris tikai prāta un citu apsvērumu, nevis feromonu līmenī. Tad var nepatikt gan izdalījumu smārds, gan lipīgums, gan risks notraipīt palagus. Tas atkal ir zemapziņas vēstījums: formālais pienākums izpildīts, tagad gribu ātrāk atbrīvoties no tā, kas man nav vajadzīgs.

Kamasutrā, runājot par uzvedību pēc mīlēšanās, mazgāšanās ir pieminēta. Skaidrots: pēc kopības beigām mīlētājiem kautri, neskatoties vienam uz otru, jādodas uz mazgāšanās telpu. Tur, sēžot katram savā vietā, jāapēd dažas īpaša, spēkus atjaunojoša auga lapas. Tad kungam jāieziež sievietes ķermenis ar sandalkoka eļļu vai citu smaržīgu ziedi, ar kreiso roku mīļoto jāapskauj un maigos vārdos jāaicina viņu iemalkot vīnu vai uzēst kaut ko saldu. Tāda iešana uz mazgāšanās telpu vairāk tverama kā procesa turpinājums, nevis tūlītēja mešanās zem ūdens strūklām.

Kā rīkoties, jāizlemj pašiem. Taču situācijā, kad divi patiesi grib saplūst vienā, cenzdamies dot otram labāko no sevis, tomēr neiederas fināls, kurā viens kā zibens ķerts uzreiz pēc mīlas brīža metas uz vannasistabu. Tad labāk iet uz dušu abiem kopā.

Tāpat, lai lieki nepārdzīvotu, jāzina: vīriešiem pēc kulminācijas mirkļa hormonu līmenis noplok tik strauji, ka viņi, laimīgi laizdamies miegā, pat nepamana sievietes vēlēšanos pēc apliecinājuma šo attiecību svarīgumam.

No medicīniskā viedokļa piebilstams: ja mīlēšanās notikusi ar nezināmu partneri, nelietojot prezervatīvu, tūlītēja dušošanās var palielināt risku saslimt ar seksuāli transmisīvām slimībām (STS). Īpaši vīriešiem – caur mazgāšanas radītām dzimumlocekļa mikrotraumām infekciju izraisītāji organismā iekļūst daudz ātrāk nekā caur dabisko aizsargvidi. Arī sievietēm maksts skalošana STS risku tikai palielina.

Cik pāru, tik scenāriju. Tomēr visjaukāk laikam ir tad, ja pēc mīlēšanās nekur skriet negribas, bet var vienkārši atslābināties, apskauties un mierīgi aizmigt.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+