×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
14. jūlijs, 2017
Drukāt

“Pasaules panorāma”: seksīgi un saturīgi par ārpolitiku (5)

1. Seksīgi par nopietno

1no3
PasaulesPanorama1_LTV_14

Kas notiek pasaulē? Tā varētu pārsaukt jauno LTV raidījumu “Pasaules panorāma”. Negaidīti dinamiski, kompetenti un aizraujoši žurnālists Imants Frederiks Ozols tajā stāsta par ārpolitiku, pasaules līderu lēmumiem, viņu veiksmēm un neveiksmēm.

Svarīgi, bet garlaicīgi! Ārpolitika reti ir seksīga un reitingu lēcieniem draudzīga, tā varētu sacīt katrs, kas pārzina mūsdienīga medija satura apzīmēšanai bieži lietotos vārdus un kāds – kas nav redzējis jauno raidījumu “Pasaules panorāma”.

Lai gan oficiālās diplomātijas pieklusinātās krāsas, iespēja iegūt spilgtu saturu, analizējot sanāksmes Eiropas Savienības institūcijās, diezin vai var izklaidēt vasaras atslābumu gaidošu auditoriju, raidījums viegli apiet sarežģītas tēmas pierasto garlaicību. Tā saturs ir svarīgu un jautru ārpolitikas jaunumu piepildīts. Tas katrā izlaidumā ietver vairākus analītiskus sižetus un intervijas. Tas skaidro, uzdod jautājumus, neuztraucas par mistisku vidējo skatītāju, nereti sauktu par Tanti Bauskā vai Onkuli Suntažos (lai piedod šo jauko vietu iedzīvotāji!), kurš reitingu labad it kā jāapgādā ar vienkāršām patiesībām un pliekanībām, kuras neaizvainos kāda ierobežotās zināšanas vai traucēs turpināt komfortablu izvairīšanos no domāšanas. “Pasaules panorāma” šo visu it kā nav dzirdējusi un tāpēc nav iekļāvusi raidījuma pazīmju sarakstā.

Zinu, skanēs lecīgi, bet “Pasaules panorāma” ir formāts gudriem cilvēkiem. Cilvēkiem, kas vēlas domāt un redzēt, kā ēterā domā vēl kāds. Tas ir raidījums ieinteresētiem skatītājiem, kam nepietiek ar vienkāršu pārskrējienu pāri notikumu virsrakstiem. Tas piedāvā pretrunas, skaidrojumus, domas, kas var nelikties vienkāršas un sen skaidras. Tas liek piepūlēties, ja vēlies sekot līdzi. Visas televīzijas tādu nevar atļauties, lai gan šādi skatītāji noteikti ir. Bet tie pagaidām ir mazākumā. Paradoksāli, tieši tāpēc tas ir drosmīgs LTV satura veidotāju lēmums.

Bet pietiek par mediju patērētāja vienkāršo prasību nomākto žurnālistiku. “Pasaules panorāma” ļauj tā veidotājiem parādīt augsta līmeņa profesionālismu.

Tuvāk varai, līderiem, globāliem elkiem!

Šajā raidījumā populārie pasaules ziņu temati iegūst plašāku skatu un detalizētu skaidrojumu. Protams, ka notikumi tiek rādīti, izceļot cilvēkus to centrā. Ievērojot personiskus konfliktus, mazus vai lielus skandālus un pat “lielo puišu” smalkos jokus. Kā sižetā par Kanādas premjera Džastina Trudo zeķu rakstiem.

Ikdienas politika un arī ārpolitika jau sen tiek skaidrota caur indivīdu uzvedību un rakstura īpašībām. Tieši tāpēc politikas žurnālistika tiek kritizēta kā skandālus alkstoša, orientēta uz konfliktiem, raksturiem, nevis domām, lēmumiem, dziļāko jēgu.

Bet “Pasaules panorāmas” vadītājs Imants Frederiks Ozols prot to visu apvienot. Viņš parāda cilvēkus, skaidro lēmumus. Intervijās analizē plašākus procesus un sabiedrības morāli. Iesaistās problēmu un pretrunu analīzē. Otrkārt, viņš nebaidās kopā ar studijas viesiem vērtēt arī ārpolitikas pasniegšanas stilu – atšifrējot tik mīlīgo un viltīgo “pandu” diplomātiju Ķīnas izpildījumā vai formas dominēšanu pār saturu, augsta līmeņa diplomātisko tikšanos atspoguļojumā.

Kūsājošs nemiers raksturo jauno formātu. Liekas, tas stāstītu vēl un vēl, tik daudz kas sakrājies nedēļas laikā. Dinamiskā jaunumu plūsma rada iespaidu, ka nu zinām daudz par pasaules notikumiem.

Imants Frederiks Ozols ir raidījuma motors. Viņš ir ieinteresēts, zinošs pro­grammas vadītājs, kurš nevis prezentē, bet saprot, ko un kāpēc stāsta. Tas redzams acu skatienā, informācijas avotu atlasē, dzirdams balss intonācijā.

Vienlaikus jaunais raidījums ļauj citiem Ziņu dienesta kolēģiem sagatavot plašākus stāstus par notikumiem pasaulē. Skaidrojošus un svarīgus sižetus tam gatavo Ilze Nagla un Toms Pastors.

 1. Seksīgi par nopietno
 2. Ko domā citi?
 3. Ja pasaule un raidījums būtu ideāli

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Raidījums tiešām priecē.
  Tikai … līdz kaklam jau sen arī šeit vērtētāju piekarinātais ,,seksīgums”!

 2. Kā saprast “s e k s ī g i” par nopietno? Mīļie cilvēki, papildiniet savus vārdu krājumus, citādi viss /gan sievietes, gan grāmatas, gan ēdiens, gan zeķes u.c. neiedomājamas lietas/ netiek augstāk par jostas vietu.

 3. Imantu Frederiku Ozolu varu iztēloties tikai kā kāda kulinārijai, gastronomijai vai konditorejai veltīta “seksīga un saturīga” raidījuma veidotāju un vadītāju!

 4. Pēdējā raidījuma viesis no LU parādīja klasiskas “politiķu runas” piemēru, neatbildot uz jautājumu, tā vietā bārstot vispārīgās frāzes.
  Bet kopumā raidījums labs.

 5. Beidzot LTV ir saturīgs un inteliģents raidījums! Patiesi, Imants Frederiks Ozols dod dzīvību sižetiem – ar labu literāro un raito valodu, stāju un eleganci!

Draugiem Facebook Twitter Google+