Mobilā versija
Brīdinājums +5.9°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
6. marts, 2014
Drukāt

Šekspīriskas kaislības bērnu izrādē: “Visām pelēm garšo siers”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

6. martā Valmieras teātra Apaļajā zālē notiks pirmizrāde ungāru dramaturga Ģulas Urbana lugai “Visām pelēm garšo siers”, ko iestudējis režisors Felikss Deičs, liecina informācija teātra mājaslapā.

Scenogrāfu Evijas Pintānes un Reiņa Suhanova iekārtotajā pienotavā rosīsies kostīmu mākslinieces Ievas Veitas ietērptas nesamierināmas grauzēju ģimenes – lietišķās pelēkās un eksaltētās baltās peles. Radošais scenogrāfijas risinājums tapis sadarbībā ar teātra atbalstītāju “Food Union”. Lomās: Baiba Valante, Mārtiņš Lūsis, Ingus Kniploks, Kaspars Zāle, Ilze Lieckalniņa, Rūta Dišlere, Rihards Jakovels.

Šekspīra Romeo un Džuljetas cienīgu divu dzimtu naidu pārtrauks pelēnu Fruži (R. Dišlere) un Šomas (I. Kniploks) draudzība un labā griba, kā arī noslēpumainais Muris Buris (R. Jakovels). Felikss Deičs šo Ģulas Urbana lugu iestudē jau otrreiz un uzskata, ka tā komentārus neprasa – tik skaidra un labestīga tā ir. “Vispār es domāju, ka nav vajadzīgs nekāds īpašs tikai bērniem domāts teātris,” saka režisors. “Ir vienkārši teātris. Labs, ja savu daļu iespaidu un informācijas iegūst gan pieaugušie, gan bērni. Savukārt, ja tas ir slikts, tad par to vispār nav ko runāt. Man vienmēr ir svarīgi atrast tos divus ceļus, lai viens būtu bērniem, otrs – pieaugušajiem. Lai interesanti būtu arī vecākiem.”

Felikss Deičs ilgus gadus strādājis Rīgas Jaunatnes teātrī, nospēlējot arī neskaitāmas lomas bērnu izrādēs, un uzsver, ka ikviena no tām ir nesusi arī aktieriem daudz radoša gandarījuma: “Man visas bērnu izrādes ir bijušas mīļas. Spēlēt tādās ir milzīgs prieks, jo tur vari būt pa īstam brīvs, improvizēt, rotaļāties. Galvenais – saskarsmē ar bērniem ir jābūt ļoti personiskam, patiesam pārdzīvojumam. Jo, spēlējot pieaugušajiem, kaut ko var tēlā nospēlēt distancējoties, paļaujoties uz skatītāju intelektu. Bērniem jāspēlē ļoti personiski, jo viņi visu uztver emocionāli, ar sirdi.” Arī jaunuzvedumā aktieri ļaujas tīram spēles priekam, atrodot amizantas raksturiezīmes katram no tēliem un dziedot Imanta Zemzara un Emīla Zilberta komponētās dziesmas.

Ungāru rakstnieks, režisors un aktieris Ģula Urbans (1938) ir visnotaļ populārs savā dzimtenē. Viņš sarakstījis vairāk nekā 20 lugas, lielākoties bērnu auditorijai, un pats arī tās iestudējis Budapeštas Leļļu teātrī. Urbans radījis arī vairākus romānus, izdevis dzejoļu un stāstu krājumus. “Visām pelēm garšo siers” ir viņa populārākais darbs, kas daudzkārt iestudēts ne vien Ungārijā, bet arī citviet pasaulē, kā arī piedzīvojis ekranizāciju.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesijuGodinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+