×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
7. februāris, 2014
Drukāt

Seksuālās minoritātes šķeļ Latvijas eiroparlamentāriešus (36)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

“Šo balsojumu viņiem pirms vēlēšanām pieminēsim!” sola tie, kuri internetā jau iepazinušies ar Eiropas Parlamenta deputātu otrdienas balsojumu par rezolūciju, kurā teikts, ka Eiropas Savienībai ir jāizveido “ceļvedis”, kas aizsargātu lesbiešu, geju, bi-seksuāļu, transpersonu un interseksuāļu* (LGBTI) pamattiesības.

No Latvijas ievēlēto deputātu attieksmi pret rezolūciju rāda viņu balsojums: pret balsoja Inese Vaidere, Kārlis Šadurskis un Roberts Zīle. Sandra Kalniete, Krišjānis Kariņš un Alfrēds Rubiks – par, Ivars Godmanis atturējās, bet Tatjana Ždanoka un Aleksandrs Mirskis balsojumā nepiedalījās. Kā viņi pamato savu nostāju?

Ieteikumi nebūs
 juridiski saistoši


Tā kā rezolūciju par ES ceļvedi homofobijas un ar dzimumorientāciju un dzimumidentitāti saistītas diskriminācijas apkarošanai EP deputāti pieņēma (ar 394 balsīm par un 176 pret), rezolūcija tiks nosūtīta ES dalībvalstu parlamentiem un valdībām. Tai ir ieteikuma raksturs, tātad Latvija pati lems, ko darīt un ko ne, un vai vispār par to jāliekas zinis.

“Eiropas Savienības Pamattiesību aģentūra 2013. gadā veiktajā pētījumā atklāja, ka 47% no LGBTI cilvēkiem pēdējo piecu gadu laikā izjutuši diskrimināciju vai tikuši aizskarti, bet 26% saskārušies ar fiziskiem uzbrukumiem vai vardarbības draudiem,” minēts kā viens no pamatojumiem šīs rezolūcijas tapšanai.

EP deputāte Inese Vaidere uzsver, ka viņa balsoja pret rezolūciju, jo uzskata, ka Latvijā jau tiek ievērota ES Pamattiesību harta, kas nosaka, ka aizliegta jebkādu veidu diskriminācija, toskait personas diskriminācija tās dzimumorientācijas dēļ.

Taču divi EP deputāti, kuri arī ievēlēti no partijas “Vienotība”, balsoja par rezolūciju, tātad vienas partijas deputātu vidū šajā jautājumā ir šķelšanās.

Sandra Kalniete, atbildot uz jautājumu par sava balsojuma motīviem, atsūtīja garu vēstuli, kurā spriež, ka Latvijā, tāpat arī citās Eiropas valstīs, ir ļoti daudz netradicionāli orientētu cilvēku; viņi ir mūsu līdzpilsoņi un pret viņiem mēs nedrīkstam jebkādā veidā izturēties sliktāk nekā pret heteroseksuāliem cilvēkiem: “Parlamenta rezolūcija nav nekāda “homoseksuālisma propaganda”, bet uzsver, ka LGBTI cilvēkiem pienākas visas tās pašas tiesības, kas pienākas heteroseksuāliem cilvēkiem. Dalībvalstīm šis universālais cilvēktiesību princips ir jārespektē, bet nekādā ziņā netiek uzsvērts, ka LGBTI cilvēki būtu īpaši un viņiem pienākas vairāk tiesību nekā citiem.

Parlaments atbalstīja nevis Pilsonisko brīvību komitejas sākotnēji ieteikto deputātes Lunāčekas gatavoto rezolūciju, bet gan alternatīvo variantu, kuru kopā izstrādāja piecas parlamenta frakcijas, tajā skaitā arī manas konservatīvās Eiropas Tautas partijas grupas pārstāvji. Alternatīvā rezolūcija padarīja šo rezolūciju līdzsvarotāku un dalībvalstu viedoklim pieņemamāku, piemēram, jautājumā par jaunatnes izglītošanu.”

Sandra Kalniete atsaucas uz to, ka šo rezolūciju vienbalsīgi atbalstījuši “visi EP deputāti pat no tādām ļoti reliģiozām Eiropas sabiedrībām kā Grieķija, Kipra, Īrija un Malta” un ka šajā dokumentā nav nekā, kas uzspiestu dalībvalstīm kaut kādus īpašus pasākumus izglītības jomā. Piebilstot, ka neviens no ziņojuma ieteikumiem nav dalībvalstīm juridiski saistošs un tās likumdevējs un valdība lemj, ko, kad un vai vispār ieviest.

Arī Krišjānis Kariņš akcentē, ka Eiropas Parlamenta vairākums ir atbalstījis ziņojumu, kas ir tikai un vienīgi viedoklis par to, ka sabiedrībā nevajadzētu veicināt naidu un diskrimināciju pret “citādi domājošiem”: “Manuprāt, nav nekādas pretrunas starp ģimenes vērtībām un iecietību pret citādi domājošiem, tie iet roku rokā. Šajā ziņojumā nav runas par to, ka Eiropas Komisijai būtu jāiejaucas dalībvalstu kompetencē saistībā ar laulības definīciju – tas ir un paliek katras dalībvalsts kompetencē.”

Sandra Kalniete uzskata par problēmu, ka “viendzimuma pāru kopdzīve daudzās pasaules valstīs, arī Latvijā, nebauda vienlīdzīgas tiesības likuma priekšā, piemēram, kopmantas un mantojuma tiesību jomās. Diemžēl visā pasaulē ir ļoti daudz gadījumu, kad cilvēki, kas ir nodzīvojuši mūža lielāko daļu kopā, bet, vienam no viņiem smagi saslimstot vai atrodoties uz nāves gultas, otrs kopdzīves partneris likuma priekšā ir svešs un pat nedrīkst savu dzīves partneri apciemot slimnīcā, mantot kopdzīvē iekrāto mantu utt. Tādu stāstu ir simtiem tūkstošu un tas nav pareizi. Tas ir netaisni.”

Saglabāt vēsu prātu 


Sagaidāms, ka šis “ceļvedis” kalpos kā atbalsta punkts 2015. gada Rīgas praida rīkotājiem. Tāpat uz ceļvedi varēs atsaukties tie, kuri domā, ka skolās būtu jāmāca par kādiem divu viena dzimuma personu “laulības” modeļiem utt.

Kārlis Šadurskis, kurš balsoja pret rezolūciju, bilst, ka “neviens neko no ārienes nevar Latvijai uzspiest, piemēram, mūsu izglītības programmās”, tomēr rezolūcija esot “pārspīlēta un nevajadzīga”. Viņš secina, ka šādi deputātu radošā gara izvirdumi, tuvojoties vēlēšanām, diemžēl ir neizbēgami: “Būtu priecīgs, ja parlamenta vairākums saglabātu vēsu pratu un neļautos aušībām un populismam.”

* Termins interseksuālis jeb interseksuāls cilvēks, kā skaidrots medicīnas terminu vārdnīcā, ir tāds, kuram ir iedzimta patoloģija un viņam ir abu dzimumu raksturojošās pazīmes, var būt arī abu dzimumu vairošanās orgāni.

Pievienot komentāru

Komentāri (36)

 1. Diemžēl,Sandra Kalniete ir ne tikai par šo rezolūciju,bet arī pret progresīvā ienākuma nodokļa atjaunošanu Latvijā!

 2. Kāpēc gan nevar mantot kopdzīvē sakrāto mantu? vajag tikai vēl dzīviem esot abpusēji,viens otram to testamentā novēlēt! Bet uzrodoties nākamajam partnerim,iepriekšējo testamentu atsaukt!

 3. Par Vaideri vēl varētu padomāt-ja viņa līdz Eiropas parlamenta vēlēšanām izstājas no “Vienotības”!

 4. Ja homoseksualitātei būtu kaut niecīgākais sakars ar mīlestību, tad to savulaik būtu nosaukuši par homolovismu. Lai arī homoseksuālisms politiska spiediena rezultātā tika izņemts no slimību klasifikātora, lielais vairums attiecīgās jomas speciālistu joprojām uzskata, ka tā ir pataloģija. Nav nekā vienkāršāka, kā atrast attaisnojumu katrai amorālaijai, neētiskaijai izpausmei, ar ko arī nodarbojas LGBT un viņu atbalstītāji, kuri slēpjas aiz cilvēciskuma maskas. Zemiski ir ievilināt citus savās atkarību un pataloģiju lamatās, padarot pasauli par arvien slimāku, degradētāku! Un Kariņš vispār var ieskrieties ar savu pseidofilozofisko traktējumu par citādi domājošajiem! Citādi domājoši ir ne tikai LGBT, bet arī zagļi, laupītāji, sadisti utt.

 5. Anonymous 9. februāris, 2014 12:25 Atbildēt

  KAUNS PAR KALNIETI,KAUNS KĀDA JĒGA VAIRS TAVĀM BASAJĀM KĀJĀM SIBĪRIJAS SNIEGOS.TU SEVI KĀ CILVĒKU,KĀ POLITIĶI ESI IZNĪCINĀJUSI.KAUNS! ..

 6. Uzpirkta nelieša-meļa komenti: Atbildēt

  Šie ES deputāti ,Kalniete., Kariņš un Rubiks ir pierādījuši, ka nav merkantili bet diži cilvēki.Homofobija ir mākslīgi uzpūsta , neeksistējoša problēma. To mākslīgi uzpūš reliģiskie fanātiķi ,slimi homofobi ,prokrieviskie šovinisti un psihopāti. Diemžēl, daudziem deputātiem svarīgāki ir krēsli,nevis cilvēcība.

  Homo propoganda ir liekulīgs iemesls, lai turpinātu vajāt,pazemot un nogalināt minoritāti.Jebkuru.
  Viduslaikos raganas. Nacistiem ebrejus.Tagad citādos.Es šo propogandu neredzu. Viņa vairāk ir redzama un dzirdama histēriskajos naida uzplūdos no “pareizajiem”.

 7. šiem piekrītam 1000% Atbildēt

  Viks 9. februāris, 2014 12:07 Atbildēt

  Tas nav nekas cits kā ar noteiktu mērķi veicināt cilvēku izvirtību un sabiedrības degradāciju, bet deputātiem,kā Kalnietei un citiem līdzīgiem neinteresē nekas cits kā iztapt un nostiprināties augstos amatos. Kopumā sabiedrību, cilvēkus, kam nav tikumiska pamata varēs viegli pakļaut. Tad gan nekāda semokrātija un vienlīdzība netiks ievērota.

 8. * Termins interseksuālis jeb interseksuāls cilvēks, kā skaidrots medicīnas terminu vārdnīcā, ir tāds, kuram ir iedzimta patoloģija un viņam ir abu dzimumu raksturojošās pazīmes, var būt arī abu dzimumu vairošanās orgāni.

  Precīzs slimo definējums! Un tādi defektīvi, ar milzu novirzēm tiek pasniegti kā vienādi ar veseliem un tiem pieprasa tiesības adoptēt veselus bērnus kropļošanai, jo kur citur šie perversie slimnieki ņems sev izpriecu gaļu, ja paši neaudzēs un savā starpā nemainīsies,kāds ir šīs atbaidošās adopcijas patiesais mērķis.
  Un tauta – neaizmirstiet Latviju nododošo personu vārdus-kalnietes,kariņus,godmaņus un par senajiem latviešu naidniekiem rubikiem,ždanokām, mirskiem nerunājot

 9. #
  Domāju, ka 9. februāris, 2014 15:55 Atbildēt

  daudzas amorālīas, kas degradē mūsu etnisko integritāti, varam novērst gaidāmajās Saeimas vēlēšanās. Galu galā, mēs taču balsosim par latvisku Latviju, kurai morāle nevar būt mazsvarīga…!

  ——–

  personīgi nekad neesmu balsojis par latvisko latviju bet ja jau tu tā saki …

 10. daudzas amorālīas, kas degradē mūsu etnisko integritāti, varam novērst gaidāmajās Saeimas vēlēšanās. Galu galā, mēs taču balsosim par latvisku Latviju, kurai morāle nevar būt mazsvarīga…!

 11. #
  Viks 9. februāris, 2014 12:07 Atbildēt

  Tas nav nekas cits kā ar noteiktu mērķi veicināt cilvēku izvirtību un sabiedrības degradāciju, bet deputātiem,kā Kalnietei un citiem līdzīgiem neinteresē nekas cits kā iztapt un nostiprināties augstos amatos. Kopumā sabiedrību, cilvēkus, kam nav tikumiska pamata varēs viegli pakļaut. Tad gan nekāda semokrātija un vienlīdzība netiks ievērota.

  jā bet mēs esam demokrātijā [itkā] un katrs var veicināt un nodarboties ar izvirtību cik vien grib …

  ja tev aizliegs nodarboties ar tavu hetero seksu un to propagandēt tad es noteikti protestēšu pert to bet tikmēr nejaucies svešās darīšanās un vārda brīvībā.

 12. #
  Viks 9. februāris, 2014 12:07 Atbildēt

  Tas nav nekas cits kā ar noteiktu mērķi veicināt cilvēku izvirtību un sabiedrības degradāciju, bet deputātiem,kā Kalnietei un citiem līdzīgiem neinteresē nekas cits kā iztapt un nostiprināties augstos amatos. Kopumā sabiedrību, cilvēkus, kam nav tikumiska pamata varēs viegli pakļaut. Tad gan nekāda semokrātija un vienlīdzība netiks ievērota.

  ——

  jā bet mēs esam demokrātijā [itkā] un katrs var veicināt un nodarboties ar izvirtību cik vien grib …

  ja tev aizliegs nodarboties ar tavu hetero seksu un to propagandēt tad es noteikti protestēšu pert to bet tikmēr nejaucies svešās darīšanās un vārda brīvībā.

 13. Tas nav nekas cits kā ar noteiktu mērķi veicināt cilvēku izvirtību un sabiedrības degradāciju, bet deputātiem,kā Kalnietei un citiem līdzīgiem neinteresē nekas cits kā iztapt un nostiprināties augstos amatos. Kopumā sabiedrību, cilvēkus, kam nav tikumiska pamata varēs viegli pakļaut. Tad gan nekāda semokrātija un vienlīdzība netiks ievērota.

  • jā bet mēs esam demokrātijā [itkā] un katrs var veicināt un nodarboties ar izvirtību cik vien grib …

   ja tev aizliegs nodarboties ar tavu hetero seksu un to propagandēt tad es noteikti protestēšu pert to bet tikmēr nejaucies svešās darīšanās un vārda brīvībā.

 14. Jā 7. februāris, 2014 11:36 Atbildēt

  Par to, kā nepieņemamais tiek padarīts par politisko normu, eksistē vesela teorija. Mūsu eirolaižas šo teoriju apstiprina. praksē. Amorāli, bet tā nu ir.

  ————-

  ja tev un taviem beidriem kaut kas ir nepieņemams tas nenozīmē ka citimem ar nevajaga runāt visu vārdā un uzspiest heteropropaganu.

 15. Ko vel mums ta EIROPAS SAVIENIBA iemacis tas lesbietes ,homoseksualus ,gejus lai pasi ciena bet neuzspiez ar VARU cienit parejiem viesus tos izdzimtenus iznicinat tie jau nav cilveki tai EIROPAS SAVIENIBASparlamenta visi tadi sez tadel laikam ari uzspiez ar varu cienit nekad necienisu sos izdzimtenus ar varu mani neviens nepiespiedis to darit .

 16. IZSAKIET TAK V.KRUSTIŅA VĀRDĀ PATEICĪBU VISIEM PIDARDRAUGIEM !!! 🙂

 17. zimigi, ka taja pasa diena Skotija legalizeja viendzimuma laulibas

 18. Kad es redzu kaislīgi skūpstamies divus vīriešus, man REĀLI paliek nelabi un nāk vēmiens . Kas tas varētu būt ? Varbūt esmu slims ? Kas ir gudrāks, izskaidrojiet man, stulbenim, ko tas nozīmē ???

 19. Homo propoganda ir liekulīgs iemesls, lai turpinātu vajāt,pazemot un nogalināt minoritāti.Jebkuru.
  Viduslaikos raganas. Nacistiem ebrejus.Tagad citādos.Es šo propogandu neredzu. Viņa vairāk ir redzama un dzirdama histēriskajos naida uzplūdos no “pareizajiem”.

 20. Par to, kā nepieņemamais tiek padarīts par politisko normu, eksistē vesela teorija. Mūsu eirolaižas šo teoriju apstiprina. praksē. Amorāli, bet tā nu ir.

  • ja tev un taviem beidriem kaut kas ir nepieņemams tas nenozīmē ka citimem ar nevajaga runāt visu vārdā un uzspiest heteropropaganu.

 21. Šie ES deputāti ,Kalniete., Kariņš un Rubiks ir pierādījuši, ka nav merkantili bet diži cilvēki.Homofobija ir mākslīgi uzpūsta , neeksistējoša problēma. To mākslīgi uzpūš reliģiskie fanātiķi ,slimi homofobi ,prokrieviskie šovinisti un psihopāti. Diemžēl, daudziem deputātiem svarīgāki ir krēsli,nevis cilvēcība.

  • Idiota komentārs. Šo cilvēku balsojums, protams, ir pareizs, bet viena balsojuma dēļ Rubiks pēkšņi nevar kļūt par “dižu” cilvēku.

  • Problēma ir, tā nav uzpūsta un tā sākās tad, kad homoseksuāļi pieprasīja graut patreizējo ģimenes modeli un sev privilēģijas un tas novestu pie pašiznīcināšanās, jo viņiem bērnu nevar būt, bet heteroseksuāļi nedzemdēs bērnus lai homoseksuāļiem būtu “svaiga miesa”.
   Bet es draudzēšos kaut vai ar pašu Pūķinu, lai darītu galu perversām izdarībām.

   • Šis apgalvojums ir demagoģija. Homosex nav pataloģija bet īpatnība. Viņu nevar pielaist,jo tā nav lipīga. Neviens ,ja nav ar to apveltīts no bērnības, nekad nekļūs par “zilo” jo tas ir pretrunā ar vispārējo nostādni.

    • Galīgi garām specs! Jau doktors Forels savā grāmatā apgalvo, ja jauns cilvēks kuram nav bijis sex, nonāk homoseksuāļu vidē(laipni, izturēti cilvēki!),tad viņš var kļūt par homoseksuāli – viņam šādas mīlestības izpausmes šķitīs dabīgas, jo viņu būs pārliecinājuši laipnie homoseksuālie draugi.

  • Vecais pidors – dižais cilvēk.Tev sasviestojušās smadzenes.Mirla tāds

 22. Jauki,ka Sandra Kalniete (V) ir saglabājusi vēsu prātu. Nostājoties kategoriski arī pret progresīvā nodokļa ieviešanu! Obligāti piedalīsimies un balsosim arī mēs ar prātu Eiroparlamenta vēlēšanās!

  • KAUNS PAR KALNIETI,KAUNS KĀDA JĒGA VAIRS TAVĀM BASAJĀM KĀJĀM SIBĪRIJAS SNIEGOS.TU SEVI KĀ CILVĒKU,KĀ POLITIĶI ESI IZNĪCINĀJUSI.KAUNS! dižā vecene

 23. Neviens neizturas slikti pret citādi orientētajiem. Tikai – kāpēc visu laiku ir jāatgādina skaļā balsī ar ko katrs guļ? Runa ir par uzbāzīgu propagandu. Tradicionālās ģimenes nenes savas gultas lietas ielās. Un, kāpēc mēs nebalstāmies uz augstas morāles kultūras principu propagandu? Puspliks, publiski bučojoties geju/lesbiežu pāris ielas vidū Jūsuprāt ir normāli? Tad nu jādomā par Jūsu morāles un kultūras līmeni.

Draugiem Facebook Twitter Google+