Mobilā versija
+21.4°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 18. augusts, 2017
6. novembris, 2015
Drukāt

Seksualitāte ir svēta. Kā to izkopt (4)

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com
Ko mēs kā indivīdi un kā sabiedrība varam iegūt no sakrāla skatījuma un sakrālas prakses seksualitātes jomā?

* Uzlabot savu un citu cilvēku dzīves kvalitāti – emocionāli un jutekliski bagātāku intīmo dzīvi.

* Iekšēju mieru un klātesamības sajūtu saskarsmē pašam ar sevi un ar otru.

* Apzinātību gan dzīves kopējā plānošanā, gan bērnu radīšanā un attīstīšanā.

* Zemapziņā ieprogrammētu orientāciju uz veiksmi citās dzīves jomās, arī biznesā vai darbā.

* Sabiedrība iegūst lielāku mieru un harmoniju starp atsevišķiem cilvēkiem un dažādām sabiedrības grupām, iespēju uzlabot demogrāfisko situāciju un radīt cilvēkkapitālu.

Iedomāsimies ainiņu: lai vairotu savu lauku auglību un caur to paši savu labklājību, saimnieku pāris nevis ķeras pie jaunākās paaudzes mēslojuma vai pie ātrajiem kredītiem, bet pašā vasaras vidus plaukumā dodas mīlēties savā rudzu laukā. Un viss notiek! Neticami? Nebūt ne, ja pieņem, ka sakrālā seksualitāte ir līdzdalīga likteņa un notikumu veidošanā.

Par to, ka seksualitāte ir garīgi un emocionāli vesela cilvēka neatņemama sastāvdaļa, mūsdienās nekādi šķēpi vairs nav jālauž. Tomēr, to aprakstot, lielākoties tiek lietoti anatomiski vai pat medicīniski termini, teju pilnība izslēdzot seksualitātes sakrālo aspektu, garīgo dimensiju. Un kāds gan tur brīnums, ja gadsimtiem ilgi valdošās reliģijas visiem spēkiem ir stūmušas seksualitāti malā, liedzot tai cieņpilnu eksistenci ikdienas dzīvē. Ja parokas dziļāk cilvēces kultūrvēstures pūralādē, laikos pirms organizēto reliģiju valdīšanas, varam atrast dažādus dārgumus – arī sakrālo seksualitāti ar tās rituāliem cilvēka mūža garumā. Šī sakrālā pasaules uztvere mūsos snauž un gaida, lai mēs to pamodinām, atzīstam un caur to padarām savu dzīvi harmoniskāku un pilnvērtīgāku.

Minot vārdu seksualitāte, prātā pirmais nāk dzimumakts, un atkarībā no katra pieredzes bagāžas un priekšstatiem tajā ir vairāk vai mazāk emocionāla satura. Taču tā ir tikai viena, lai gan, protams, ļoti nozīmīga daļa no kaut kā lielāka un visa mūža garumā – no bērnības līdz pat sirmam vecumam – ilgstoša. Var teikt, ka seksualitāte ir tilts starp matēriju un garu, un, kamēr vien mums ir matērija (ķermenis) un gars, mēs esam seksuālas radības, gribam to vai ne.

Mūža laikā cilvēka vieta sabiedrībā un seksualitāte attīstās un transformējas, pāriet no viena līmeņa nākamajā. Tādu pārejas (sociālā statusa jeb identitātes maiņas) punktu saistībā ar seksualitāti ir daudz. Piemēram, mazas meitenes tapšana par lielu meiteni (mēnešreižu sākums…), jaunietes tapšana par sievieti (pirmā dzimumdzīves pieredze, pirmā grūtniecība, pirmais aborts, pirmās dzemdības – visas šīs situācijas meitenei saka: laipni lūdzam pieaugušo sieviešu pasaulē!). Neviens no šiem seksualitātes lauka notikumiem nav viegls. Ideālajā gadījumā līdzās ir zinošs un smalkjūtīgs gids, kurš palīdz neapmaldīties kļūdainos pieņēmumos, šaubās un aizspriedumos.

Seksualitāte piemīt visiem, taču diemžēl cilvēks nepiedzimst ar zināšanām, ko ar to iesākt un kā to izpaust. Senatnē par to, lai cilvēks nenobītos un neapmaldītos sava ķermeņa vēlmēs, gādāja īpaši rituāli, kas bija neatņemama sakrālā pasaules redzējuma sastāvdaļa.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. > Un viss notiek!

  Shamo sekss lauka viduu patieshaam notiek un tas jau ir tas aizraujoshaakais visaa pasaakumaa.
  Lauka augliibai gan no taa ne silts ne salts (atskaitot abu divu izbradaato un izvaaljaato plekjiiti, kur augliiba attieciigi samazinaas), bet kam tas interesee, ja sekss bija labs.

 2. Paldies. Intuitīvi zināmas lietas. Bet dzīvē reti rodamas. Partneri… Vēlreiz paldies.

  • Un shitaa pati pierobezhniece noteikti vazaajas arii uz bazniicu vai vismaz vasaraa tusinjaa uz aglonu.

   Tas nekas ka bazniicaa shai puudeeree pavisam citaadas fignjas par seksu, tas jau shai netraucee ticeet jebkuraam dumiibaam, ko kaads guru vai maaciitaajs papuutis.

 3. Ja seksualitaates galameerkjis buus radiit jaunu dziiviibu, tad taa vienmeer veiksies!

Draugiem Facebook Twitter Google+